Kylant sergamumo kreivei, tarnybos prašo gyventojų sąmoningumo

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Situacija stabili ir valdoma, tvirtina įvairios tarnybos, pridurdamos, kad sergamumo naujuoju koronavirusu kreivė šalyje ir rajone kyla, o ateinančios kelios savaitės gali būti kritinės. Virusas šalia mūsų. Covid-19 jau įkėlęs koją įvairiuose rajono kolektyvuose. Lapkričio 25 dieną posėdžiavo rajono ekstremalių situacijų komisija, į kurią susirinkusios tarnybos kartojo, kad virusas čia pat ir reikia kiekvieno gyventojo sąmoningumo. Gydymo įstaigų, visuomenės sveikatos centro ir biuro, policijos, pasienio ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai pristatė naujausius skaičius, naujausią informaciją apie sergamumą koronavirusu ir su kokiais iššūkiais susiduria tarnybos bei kaip juos sprendžia.

 

Jurbarko PSPC vadovė R. Mencienė pradėjo ne nuo statistikos, o nuo pažado gyventojams. Vadovės teigimu, nuo šiol prisiskambinti į PSPC registratūrą bus lengva. Tam pagelbės nauja sistema – yra įdiegti trys numeriai, tačiau, norint prisiskambinti, užteks surinkti vieną. Jei šiuo paskambinus bus užimta, skambutis peradresuojamas į antrą numerį. Jei ir šiuo nepavyks susisiekti, peradresuojamas į trečiąjį. Jei registratorė nespės atsiliepti – perskambins, nes išsaugomi telefonų numeriai. Be to, visuose kabinetuose atnaujinti telefono aparatai – nuo gydytojų iki procedūrinio kabineto. Pacientai galės paskambinti gydytojui tiesiai į kabinetą, o ne tarpininkaujant registratūrai, kaip būta iki šiol. R. Mencienė ramina, kad įstaiga atlieka savo funkcijas ir karantino metu gydytojai teikia konsultacijas tiek nuotoliniu būdu, tiek gyvai. Suskaičiavo, kad per tris lapkričio savaites PSPC atliktos 1738 nuotolinės konsultacijos bei 2294 atvejai, kuomet gydytojai pacientus konsultavo gyvai. R. Mencienė užtikrino, kad sėkmingai vykdomos prevencinės programos.

 

Mobiliame punkte eilių nėra

Mobiliame patikros punkte, kuris Jurbarke veikia nuo lapkričio 11 dienos, dirba viena brigada, nors planuotos dvi. Antros atsisakyta, nes nesulaukta norinčių pasitikrinti antplūdžio. Viena brigada galėtų dirbti ir didesniu pajėgumu – gali priimti ir testuoti 50 asmenų, tačiau didžiausias iki šiol užsiregistravusių skaičius buvo 41. Trečiadienį užsiregistravo išsitirti 23 asmenys, ketvirtadienį – 13, o penktadienį tik 4.

Sergančių pacientų daugėja – ne tik lengva Covid-19 forma, bet ir su „kovidinėmis pneumonijomis“ – lapkritį pastebimai pagausėjo tokių pacientų, kurie kreipiasi į šeimos gydytojus. „Sergamumas didėja ir tų pacientų daugės“, – tvirtino R. Mencienė, užtikrinusi, kad šiai dienai PSPC gydytojai susitvarko ir nusiskundimų neturi.

 

Persirgo 101-erių pacientė

„Pas mus gyvenimas neįdomus. Stabilus“, – tvirtino Jurbarko ligoninės vadovė Rūta Lukšienė, užtikrinusi, kad šiuo metu ir personalo užtenka, nors situacija nėra lengva – du ligoninės skyriai dirba su kovidiniais pacientais – jiems yra skirta 40 lovų, iš kurių užimtos šiuo metu 32. R. Lukšienės teigimu, šių ligonių skaičius gana stabilus daugiau apie savaitę. 22-iems iš jų reikalinga deguonies terapija, o du guli reanimacijoje su dirbtine plaučių ventiliacija. Daugiau nei pusė kovidinių pacientų – ne Jurbarko rajono gyventojai, o iš kaimyninių kraštų. Jauniausias šiuo metu gydomas dėl Covid-19 pacientas yra 41 metų. Vyriausiai pacientei, atkeliavusiai iš slaugos skyriaus, lapkričio 20 dieną sukako 101 metai. „Atlaikė kovidą ir dar gimtadienį atšventėme“, – pasidžiaugė R. Lukšienė. Neišvengta mirčių. Per 10 dienų fiksuotos trys mirtys nuo Covid-19.

 

Bėdos ir iššūkis

Ligoninei buvo iškilusi problema dėl medicininės įrangos, kuri sėkmingai išsisprendė. Sugedus vienam dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatui, iš Kauno klinikų gautas pakaitinis aparatas. Dar du nauji tokios pačios paskirties aparatai ligoninei skirti iš valstybės rezervo.

Kitos bėdos gydymo įstaigai taip sėkmingai bent kol kas išspręsti nepavyko. Ligoninė kreipėsi dėl apsaugos nuo koronaviruso priemonių į Kauno klinikas, tačiau šie pasiūlė kreiptis į Sveikatos ministeriją, nes jokių rezervų nėra gavę.

R. Lukšienė informavo apie situaciją su moduliniai nameliais, kuriuos planuoja išsinuomoti ir pastatyti prie ligoninės. Apklaustos 9 įmonės, iš kurių tinkamiausias variantas vienas – su penkiais izoliatoriais, WC, elektra, vandeniu, atskiru įėjimu ir išėjimu. Preliminariai, šių namelių nuomą planuotų iki 2022 metų vasaros.

 

Virusas įsisuko į įvairius kolektyvus

Virusas šalia mūsų, buvo kartojama posėdyje. Neužtenka vien tarnybų pastangų – reikia ir visuomenės pagalbos. Prašoma gyventojų sąmoningumo ir rimtai vertinti situaciją, kuri nėra džiuginanti – sergančių skaičiai auga ne tik šalyje, bet ir rajone, informuoja Jurbarko visuomenės sveikatos centro atstovai. Jei antradienį, lapkričio 24 dieną, rajone naujų atvejų užregistruota 10 (Tauragės apskrityje 76), iki trečiadienio 15 val. naujų atvejų rajone buvo jau 14. „Tai padidėjimas, bet dar nėra daug“, - ramino NVSC Jurbarko skyriaus vedėja Jolita Lapėnienė, kurią neramina viruso išplitimas įvairiuose kolektyvuose. Ne tik Jurbarko ligoninėje, bet ir ugdymo įstaigose, įmonėse, įstaigose. Virusas fiksuojamas ir pačiose tarnybose – pavieniai sergantys jau ir policijos komisariate, ir pačiame visuomenės sveikatos centre (tiesa, ne Jurbarke, o Tauragės departamente). Pavieniai susirgimai fiksuojami ir visuomenės sveikatos biure. Koronavirusu susirgęs ir vienas Smalininkų senjorų namų darbuotojas, kuris neturėjo kontaktų su seneliais, tad tikimasi, kad virusas neišplis. Susirgę trys Veliuonos ambulatorijos darbuotojai. Vienas Jurbarko PGT darbuotojas saviizoliacijoje. Saviizoliuotis gali tekti dar vienam.

Susirgimų po vieną ir kelis fiksuota ir Jurbarko kultūros centre, kirpykloje, Jurbarko autobusų parke, įmonėje „Jurbarkų mėsa“, registrų centro skyriuje. Po vieną ar kelis susirgimus fiksuojama ir didžiosiose rajono statybų įmonėse. Du atvejai fiksuoti Skirsnemunės ikimokyklinio ugdymo grupėje – izoliuota 10 vaikų ir trys darbuotojai. Virusas čia nesiplečia, nes ugdymo grupė veikė atskirose patalpose. Vienas teigiamas koronaviruso testas fiksuotas ir A. Sodeikos meno mokykloje – susirgus vienai šokių mokytojai, suskubta tinkamai sureaguoti. Jurbarko rajono policijos komisariate yra vienas sergantis pareigūnas ir 3 saviizoliacijoje. Virusas retina ir pasieniečių gretas. Pagėgių rinktinėje saviizoliacijoje 23 asmenys.

 

Prašo gyventojų sąmoningumo

Vien tarnybų susiklausymo ir bendro darbo neužtenka. Specialistai prašo visuomenės pagalbos. „Kiekvienas turime būti sąmoningi, kad infekcija neplistų“, – kalbėjo J. Lapėnienė, apgailestavusi, kad to sąmoningumo vis dar trūksta. Gyventojai atsainiai žiūri į rimtą situaciją ir reikalavimus – veržiasi atlikti savo reikalų asmenys, kurie serga koronavirusu ir privalėtų saviizoliuotis, bet to nelinkę daryti, nes gerai jaučiasi. Yra žinoma ir tokių atvejų, kai koronavirusu serga, bet bando tai nuslėpti – nei registruojasi, nei išsitiria, taip užsitikrindami sau teisę laisvai judėti ir... platinti virusą.

Tarnybų ir įmonių vadovams neramu ir dėl to, kad sunku atskirti, kur koronavirusas, o kur tik peršalimo ligos. Darbuotojui suslogavus ar pasiskundus gerklės skausmu, jis siunčiamas atlikti koronaviruso testą.

 

Skaičiai

Nuo lapkričio 11 dienos Jurbarko mobiliame punkte paimta mėginių ir atlikta iš viso testų 289, iš kurių 84 teigiami, kas sudaro 29 proc. Iš šių 84 atvejų – 45 Jurbarko rajono gyventojams, o 32 atvejai fiksuoti pačiame Jurbarko mieste.

Į Jurbarko mobilus patikros punktą testui pasidaryti galima užsiregistruoti skambinant 1808 numeriu. Mobili brigada testuoja PSPC, greitosios medicinos pagalbos darbuotojus. Lapkritį ištyrė 47 PSPC darbuotojus, iš kurių Covid-19 sirgo vienas. Patikrinta 20 GMP darbuotojų, 69 globos namų darbuotojų. Savo darbuotojus (nuo 10 iki 20 proc.) testuoja vieną kartą per savaitę.

Anot NVSC atstovų, iš viso Jurbarko rajone sergančių – 230 (lapkričio 25 dienos duomenimis), 89 pasveikę, 5 mirtys registruotos nuo Covid-19 ligos, ir 9 mirties atvejai nuo kitų ligų, bet asmenys buvo užsikrėtę koronavirusu.

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Kaimo bendruomenės kviečiamos pasinaudoti valstybės parama

Kaimo bendruomenės kviečiamos pasinaudoti valstybės parama  0

Jurbarko rajone pradedamas antrasis skiepijimo COVID-19 vakcina etapas

Jurbarko rajone pradedamas antrasis skiepijimo COVID-19 vakcina etapas  0

Užgriuvus šalčiams – sunerimusių ugniagesių raginimai ir prašymai

Užgriuvus šalčiams – sunerimusių ugniagesių raginimai ir prašymai  0

Asociatyvi

Rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai aktyviai skiepijami vakcina nuo COVID-19 ligos  0

Prie vieno ekipažo sėkmės Dakaro ralyje prisideda ir Jurbarko įmonė

Prie vieno ekipažo sėkmės Dakaro ralyje prisideda ir Jurbarko įmonė  1

Koronavirusu užsikrėtė dar trys Seimo nariai, tarp kurių Ričardas Juška

Koronavirusu užsikrėtė dar trys Seimo nariai, tarp kurių Ričardas Juška  4

Veliuonai perduodamas Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardas

Veliuonai perduodamas Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardas  0

Asociatyvi

Susirgimai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis  0

Nedarbingumas ir ligos išmokos tęsiantis pandemijai: ką svarbu žinoti 2021 metais?

Nedarbingumas ir ligos išmokos tęsiantis pandemijai: ką svarbu žinoti 2021 metais?  0

Lietuvą pasiekė trečioji skiepų nuo COVID-19 siunta – 20475 vakcinos dozės (apklausa)

Lietuvą pasiekė trečioji skiepų nuo COVID-19 siunta – 20475 vakcinos dozės (apklausa)  0

Žemės ūkio ministro komandoje - ir rajono politikas

Žemės ūkio ministro komandoje - ir rajono politikas  2

Jurbarko Sinagogų aikštės Memorialo kūrėjams bus įteiktas Tautinių mažumų departamento apdovanojimas

Jurbarko Sinagogų aikštės Memorialo kūrėjams bus įteiktas Tautinių mažumų departamento apdovanojimas  0

Savivaldybė informuoja, kaip bus organizuojamas ugdymas rajono mokyklose nuo sausio 4 dienos

Savivaldybė informuoja, kaip bus organizuojamas ugdymas rajono mokyklose nuo sausio 4 dienos  4

Jurbarko ligoninėje atnaujinta rentgeno diagnostikos įranga

Jurbarko ligoninėje atnaujinta rentgeno diagnostikos įranga  1

Savivaldybė skelbia konkursus rajono švietimo įstaigų vadovų pareigoms užimti

Savivaldybė skelbia konkursus rajono švietimo įstaigų vadovų pareigoms užimti  2

Tylos ir solidarumo valandą kviečiama sustoti ir pagerbti tiesiogines ir netiesiogines COVID-19 aukas

Tylos ir solidarumo valandą kviečiama sustoti ir pagerbti tiesiogines ir netiesiogines COVID-19 aukas  0

SVARBU! NVSC perspėja apie melagingas trumpąsias SMS žinutes

SVARBU! NVSC perspėja apie melagingas trumpąsias SMS žinutes  0

Jurbarko rajone teikiama nauja pagalbos pandemijos metu paslauga

Jurbarko rajone teikiama nauja pagalbos pandemijos metu paslauga  0

Ligoninės personalui  - skani Smalininkų TVM mokyklos bendruomenės dovana

Ligoninės personalui - skani Smalininkų TVM mokyklos bendruomenės dovana  11

Požeminė konteinerių aikštelė Jurbarke

Jurbarke baigti įgyvendinti komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtros projekto darbai  1

Laukiant sugriežtinto karantino - prie Jurbarko pašto nusidriekė eilės (skelbiame, kaip paštas dirbs nuo trečiadienio)

Laukiant sugriežtinto karantino - prie Jurbarko pašto nusidriekė eilės (skelbiame, kaip paštas dirbs nuo trečiadienio)  1

Susirgimai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

Susirgimai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis  0

Kaimo darbštuoliams įteiktos simbolinės „BITUTĖS“

Kaimo darbštuoliams įteiktos simbolinės „BITUTĖS“  1

Šį penktadienį visame Jurbarko rajone bus įžiebtos Kalėdų eglės

Šį penktadienį visame Jurbarko rajone bus įžiebtos Kalėdų eglės  0

Mūsų partneriai