Koronavirusas užvėrė kultūros įstaigų duris, bet veiklos jose nesustabdė

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kovo viduryje dėl COVID-19 pandemijos paskelbus karantiną, duris užvėrė ne tik grožio salonai, rūbų bei buitinių prekių parduotuvės, bet ir kultūros įstaigos. Vienas po kito buvo atšaukti ne tik komerciniai renginiai, bet ir įvairios parodos, knygų pristatymai ir galiausiai kolektyvų repeticijos. Tačiau dėl to kultūrinis gyvenimas rajone nesustojo, tik tapo gal mažiau matomas išoriškai. Tačiau pačių kultūros įstaigų viduje gyvenimas teka sena vaga, tik gal kiek lėtesniu tempu.

Jurbarko kultūros centro kolektyvai repetuoja nuotoliniu būdu

„Nuo balandžio 1 d. daugiau nei pusė Jurbarko kultūros centro darbuotojų buvo išleisti kasmetinių atostogų, keletas dirba nuotoliniu būdu o tie, kurie neturi tokių galimybių, yra prastovoje arba dalinėje prastovoje. Yra ir turinčių nedarbingumo pažymėjimą. O tie, kurie savo funkcijų negali atlikti nuotoliniu būdu, bet jų darbas yra būtinas kultūros centro funkcijoms įgyvendinti, dirba vietoje“, – apie darbo proceso organizavimą Jurbarko kultūros centre „Mūsų laikui“ tvirtina centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė.

Direktorė džiaugėsi, jog darbuotojai ne tik stengiasi prisitaikyti prie esamos situacijos, bet ir nežiūrint į tai kur jie yra – prastovoje ar atostogauja, jų mintys nukreiptos į kūrybą, kurios jokie virusai neveikia. „Su darbuotojais neprarandame ryšio, programėlėje Messenger yra sukurta bendra pokalbių grupė, kurioje stengiamės dalintis ir informacija, ir nuotaikomis. Jeigu karantinas užsitęs ir tie darbuotojai, kuriems bus pasibaigusios atostogos dar negalės grįžti į darbą, jiems bus leidžiama dirbti nuotoliniu būdu ir taip judėsime pirmyn“, – ateities planais dalinosi direktorė.

Nors repeticijos kultūros centre ir nevyksta, kolektyvų vadovams darbo netrūksta. „Vadovai ir toliau ruošiasi būsimiems renginiams ir spektakliams – renka repertuarą, sudaro koncertines programas, rūpinasi kolektyvų apranga ir kt.“, – sako A. Bliundžiuvaitienė.

Pasak direktorės, dabar yra pats tinkamiausias metas padaryti tuos darbus, kurių niekada nemato žiūrovas, tačiau jie atima daug laiko.

Ko gero intensyviausiai šiuo metu dirba Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio mėgėjų teatras, kurio aktoriai kartu su režisiere Danute Samiene intensyviai repetuoja nuotoliniu net 2 spektaklius. Tad visi su nekantrumu laukia šių spektaklių premjeros.

Po šv. Velykų nuotoliniu būdu pradės dirbti ir Kristės Donauskienės vadovaujami kolektyvai: merginų šiuolaikinių šokių kolektyvas „Dona“ bei naujas, tik kovo mėnesį susikūręs, liaudiškų šokių kolektyvas.

Parodos persikėlė į internetinę erdvę

Sena lietuviška patarlė byloja, jog užsidarius durims atsidaro langai. Jurbarko kultūros centro paskyra socialiniame tinklapyje „Facebook“ turi virš 5400 nuolatinių lankytojų. Karantino metu, negalint muzikuoti kultūros centre, buvo paskelbtas konkursas visai šeimai „Muzika prieš virusą“. Konkurso organizatoriai džiaugiasi visais gautais muzikiniais vaizdo įrašais ir laukia visų prisijungiant prie šio konkurso. „Nesvarbu, kad nemokate groti muzikos instrumentu ar jo neturite namuose, imkite šaukštus, puodus ir kitus namų apyvokos daiktus ir tikrai sukursite su visa šeima puikų muzikinį kūrinį prieš virusą“, – kviečia centro direktorė.

Jurbarko kultūros centro mažojoje salėje eksponuojama gimnazisto Irmanto Norkūno drožinių paroda „Šokančios verpstės“. Kadangi šiuo metu nėra galimybės jos aplankyti, buvo sukurta virtuali paroda – videoklipas, kuriame skamba lietuvių liaudies daina „Žuvų šakele“, kurią atlieka Jurbarko kultūros centro folkloro grupė „Imsrė“ (vad. B. Bartkutė).

Šalia šios virtualios parodos galima rasti ir keletą kitų – Genovaitės Babonienės tapybos darbų parodą „Pasaulis spalvose“, Rūtos Vasiliauskienės grafikos darbų parodą „Tylos garsai“, Zigmo Morlenco tapybos darbų parodą „Peizažas ir...“ bei tautodailininko Juozo Videikos medinių skulptūrų parodą.

Be parodų taip pat internetinėje erdvėje galima rasti ir Jurbarko kultūros centro ir jo skyrių: Skirsnemunės, Girdžių ir Žindaičių 2019 metų veiklos videometraščius, kuriuos sukūrė Audrius Sinkus. Metraščiai paskelbti kultūros centro feisbuko paskyroje ir Jurbarko kultūros centro internetinėje svetainėje.

Kaip ir kiekvienais metais, artėjant gražiausioms metų šventėms, Jurbarko kultūros centras puošia ne tik savo įstaigos prieigas, bet ir tuo pačiu miesto centrą. Šios savaitės pradžioje šalia kultūros centro velykinis zuikis primėtė margučių. Velykinės kompozicijos su linksmais zuikiais papuošė ir Skirsnemunės miestelį.

Karantino metu ieško naujų kultūros formų

Nuotoliniu būdu dirba ir visi Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros darbuotojai bei buhalterė, išskyrus ūkinės dalies darbuotojus, kuriems atjungus pastatuose šildymą buvo paskelbta prastova. Tokia tvarka, pasak šio centro direktoriaus Arvydo Griškaus, yra numatyta iki šv. Velykų. Vėliau bus atsižvelgiama į situaciją ir priimami nauji sprendimai.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 10 d. numeryje. Jį įsigyti galite čia.

 

Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Nuo birželio 1 dienos klientams atveriami Klaipėdos AVMI padaliniai – būtina išankstinė registracija

Nuo birželio 1 dienos klientams atveriami Klaipėdos AVMI padaliniai – būtina išankstinė registracija  0

Po pakartotinių Nemuno vandens tyrimų - gera ir bloga žinios

Po pakartotinių Nemuno vandens tyrimų - gera ir bloga žinios  0

Tarp nominantų į žmogaus teisių „Oskarus“ - ir Jurbarko Memorialo kūrėjai

Tarp nominantų į žmogaus teisių „Oskarus“ - ir Jurbarko Memorialo kūrėjai  1

„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis

„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis  0

Žalia spalva- I etapas, geltona- II etapas

Lauko gatvėje bus įrengtas PĖSČIŲJŲ IR DVIRAČIŲ takas  0

Nemuno vanduo ties Seredžiumi ir Jurbarku užterštas

Nemuno vanduo ties Seredžiumi ir Jurbarku užterštas  0

Pradėjo perėti mažosios žuvėdros: įsigaliojo draudimas

Pradėjo perėti mažosios žuvėdros: įsigaliojo draudimas  0

Rajonas kovai su pandemija jau išleido apie 225 tūkst. eurų

Rajonas kovai su pandemija jau išleido apie 225 tūkst. eurų  7

Nuotraukose – Viešvilėje prasidėję remonto darbai. Informuojama, kad atliekant remonto darbus, Gėlių gatvėje esantis senasis akmeninis grindinys bus išsaugotas fragmentiškai.

Pasirašytos gatvių remonto sutartys, pradėti darbai Viešvilėje  1

Paskelbė, kada baigsis mokslo metai Jurbarko rajono mokyklose

Paskelbė, kada baigsis mokslo metai Jurbarko rajono mokyklose  36

Užgriuvus karantinui rajone sumažėjo ir santuokų, ir skyrybų

Užgriuvus karantinui rajone sumažėjo ir santuokų, ir skyrybų  0

Jurbarko PSPC ieško gydytojų specialistų

Jurbarko PSPC ieško gydytojų specialistų  1

Rajone šiemet registruoti du Laimo ligos atvejai

Rajone šiemet registruoti du Laimo ligos atvejai  0

Vaikų žaidimų aikštelėse vėl gali žaisti ne tik vienos šeimos vaikai

Vaikų žaidimų aikštelėse vėl gali žaisti ne tik vienos šeimos vaikai  0

Šiomis dienomis muziejų pasiekė itališkas 1961 metų gamybos vikšrinis traktorius „FIAT“, pagamintas karinėje tankų gamykloje.

Senovinės technikos muziejaus karantinas neuždarė  0

Panemunių regioninis parkas kviečia pasigrožėti ypatingų augalų žiedais

Panemunių regioninis parkas kviečia pasigrožėti ypatingų augalų žiedais  0

Koronavirusas sugriovė ilgametes pavasarinės šventės tradicijas

Koronavirusas sugriovė ilgametes pavasarinės šventės tradicijas  4

Ūkininkai savo pažadą rajono medikams įvykdė

Ūkininkai savo pažadą rajono medikams įvykdė  3

Asociatyvi

Rajono mokyklas pasiekė 300 planšetinių kompiuterių  0

Balandžio 9 d. Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio priimti sprendimai

Balandžio 9 d. Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio priimti sprendimai  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai pataria, kaip palaikyti gerą psichologinę savijautą saviizoliacijos laikotarpiu  1

Jurbarkiečių verslas: vieni merdi, kiti ekstremaliomis sąlygomis klesti

Jurbarkiečių verslas: vieni merdi, kiti ekstremaliomis sąlygomis klesti  6

Smalininkų senjorų namuose panikos dėl pavojingo viruso nėra

Smalininkų senjorų namuose panikos dėl pavojingo viruso nėra  0

Bibliotekininkai karantino metu ėmėsi kaukių gamybos

Bibliotekininkai karantino metu ėmėsi kaukių gamybos  1

Mūsų partneriai