Koronavirusas sugriovė ilgametes pavasarinės šventės tradicijas

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šį pavasarį koronavirusas sutrikdė ne tik žmonių kasdienybę, bet ir iš šių metų renginių kalendoriaus ištrynė šventes, kurios ilgus metus buvo neatsiejama gyvenimo dalimi. Jeigu ne pandemija ir dėl jo paskelbtas karantinas, jau šią savaitę pačioje miesto širdyje Kauno gatvėje šurmuliuotų viena laukiamiausių miesto švenčių – „Jurbarko verslo ir miesto dienos 2020“. 

 

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė.

„Deja, bet šiemet šios šventės nebus. Jos metu būtume paminėję savo įstaigos 20 metų veiklos sukaktį“, – apgailestavo VšĮ „Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro“ direktorė Gaiva Mačiulaitienė. Šiai gražiai sukakčiai paminėti centro darbuotojai ruošėsi iš anksto, turėjo gražių planų ir sumanymų. Šių metų Jurbarko verslo ir miesto dienų šventė turėjo prasidėti nuo savaitės vidurio. Šventinių renginių programoje buvo numatyta ją pradėti trečiadienį, mažosios architektūros skulptūrėlių Kauno gatvėje atidengimu. Deja, bet dėl karantino šis projektas buvo sustabdytas ir skulptūros liko tik juos kuriančių menininkų brėžiniuose bei sumanymuose.

Tradiciškai didžiosios šventės išvakarėse turėjo vykti verslo konferencija, skirta rajono verslininkams. Šių konferencijų metu įprastai vykdavo lektorių paskaitos, įdomūs susitikimai, dalinimasis patirtimi bei įžvalgomis.

„Kadangi šiemet ši konferencija neįvyks, mes pabandysime tai bent kažkiek kompensuoti internetu, į feisbuką įkeldami filmą apie verslo dienas, vykusias prieš 10 metų. Jame pamatysite tuomet surengtą rajone veikusių įmonių automobilių paradą šiai progai paminėti“, – kviesdama apsilankyti Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje, pasakojo G. Mačiulaitienė.

Centro direktorė neslepia, jog ruošiantis šiai šventei ji peržiūrėjo šimtus nuotraukų iš ankstesnių renginių ir neslėpė ją apėmusios nostalgijos, tiek prabėgusiems metams, tiek ir šiai šventei. Labiausiai ją džiugino tai, jog iš visų prieš dešimtmetį parade dalyvavusių įmonių, šiandien nebeveikia vos viena. Visos kitos, pasak jos, sėkmingai plėtoja veiklą.

Kalbėdama apie pagrindinę šventės dieną, vykusią šeštadieniais, dar vienu nostalgišku sutapimu G. Mačiulaitienė įvardijo tai, jog prieš dešimtmetį jubiliejinė miesto šventė taip pat vyko gegužės 1 d. Taip, kaip būtų buvę ir šiais metais.

 

 

Daugelis jau buvo įpratęs šį renginį sutapatinti ir su prasidėjusiu pavasariu. Jurbarko TVIC vadovė prisiminė, jog per ilgus šios šventės gyvavimo metus, per pačią šventę lijo vos keletą kartų. Dažniausiai tai būdavo saulėta ir netgi pavasariškai karšta diena. Galbūt dėl to į ją susirinkdavo išties labai didelis žmonių būrys ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš visos Lietuvos. Šventės sėkme centro direktorė įvardino ir visos šventės paprastumą, kuri niekada neturėjo kažkokių ypatingų scenarijų ar režisūrinių sprendimų. „Šventei užtekdavo per visą Kauno gatvę nusidriekusios amatininkų ir verslininkų mugės, ant scenos koncertuojančių Jurbarko kultūros bei rajone veikiančių kultūros centrų atlikėjų bei mokyklų auklėtinių pasirodymų ir vakaro koncerto su ne prabangiais, bet žmonių mylimais atlikėjais“, – apie šventės sėkmę kalbėjo G. Mačiulaitienė.

Prisimenant visas šias šventes penktadienį, gegužės 1 dieną, feisbuke Jurbarko TVIC paskyroje bus įkeltos praėjusių švenčių akimirkos. Tai, pasak G. Mačiulaitienės, bus kartu ir padėka visiems prisidėjusiems prie švenčių organizavimo: Jurbarko kultūros centrui, Kūno kultūros ir sporto centrui, mokykloms bei savivaldybei, be kurių palaikymo ir pagalbos nebūtų įvykusios šventės.

Skirtingai nei kiti renginiai, kurie perkeliami vėlesniam laikui, kita Jurbarko verslo ir miesto dienų šventė bus organizuojama tik po metų.

„Pačią šventę gal ir būtų galima perkelti į rudenį, bet juk neperkelsi pavasario, kuri yra neatsiejama šios šventės dalis. Todėl neplanuojame jos rengti šiais metais. Žinoma, dėl neįvykusios šventės apmaudu ne tik mums, bet ir daugiau nei šimtui amatininkų ir verslininkų, kurie jau buvo užsiregistravę ir susimokėję už vietas mugėje. Nemaža dalis jų iki paskutinės minutės nenorėjo atšaukti dalyvavimo ir susigrąžinti pervestus mokėjimus, tikėdamiesi, jog šventė įvyks“, – pasakojo G. Mačiulaitienė.

Tiesa, nors šventės šiemet ir nebus, vėlesniam laikui, rudeniui, perkeliama verslo konferencija bei Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro veiklos 20 metų sukakties paminėjimas. Šioje konferencijoje paskaitą planuoja skaityti vienas iš žinomiausių šalies investuotojų, verslininkas Ilja Raulsas.

Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Po pakartotinių Nemuno vandens tyrimų - gera ir bloga žinios

Po pakartotinių Nemuno vandens tyrimų - gera ir bloga žinios  0

Tarp nominantų į žmogaus teisių „Oskarus“ - ir Jurbarko Memorialo kūrėjai

Tarp nominantų į žmogaus teisių „Oskarus“ - ir Jurbarko Memorialo kūrėjai  1

„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis

„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis  0

Žalia spalva- I etapas, geltona- II etapas

Lauko gatvėje bus įrengtas PĖSČIŲJŲ IR DVIRAČIŲ takas  0

Nemuno vanduo ties Seredžiumi ir Jurbarku užterštas

Nemuno vanduo ties Seredžiumi ir Jurbarku užterštas  0

Pradėjo perėti mažosios žuvėdros: įsigaliojo draudimas

Pradėjo perėti mažosios žuvėdros: įsigaliojo draudimas  0

Rajonas kovai su pandemija jau išleido apie 225 tūkst. eurų

Rajonas kovai su pandemija jau išleido apie 225 tūkst. eurų  7

Nuotraukose – Viešvilėje prasidėję remonto darbai. Informuojama, kad atliekant remonto darbus, Gėlių gatvėje esantis senasis akmeninis grindinys bus išsaugotas fragmentiškai.

Pasirašytos gatvių remonto sutartys, pradėti darbai Viešvilėje  1

Paskelbė, kada baigsis mokslo metai Jurbarko rajono mokyklose

Paskelbė, kada baigsis mokslo metai Jurbarko rajono mokyklose  35

Užgriuvus karantinui rajone sumažėjo ir santuokų, ir skyrybų

Užgriuvus karantinui rajone sumažėjo ir santuokų, ir skyrybų  0

Jurbarko PSPC ieško gydytojų specialistų

Jurbarko PSPC ieško gydytojų specialistų  1

Rajone šiemet registruoti du Laimo ligos atvejai

Rajone šiemet registruoti du Laimo ligos atvejai  0

Vaikų žaidimų aikštelėse vėl gali žaisti ne tik vienos šeimos vaikai

Vaikų žaidimų aikštelėse vėl gali žaisti ne tik vienos šeimos vaikai  0

Šiomis dienomis muziejų pasiekė itališkas 1961 metų gamybos vikšrinis traktorius „FIAT“, pagamintas karinėje tankų gamykloje.

Senovinės technikos muziejaus karantinas neuždarė  0

Panemunių regioninis parkas kviečia pasigrožėti ypatingų augalų žiedais

Panemunių regioninis parkas kviečia pasigrožėti ypatingų augalų žiedais  0

Ūkininkai savo pažadą rajono medikams įvykdė

Ūkininkai savo pažadą rajono medikams įvykdė  3

Asociatyvi

Rajono mokyklas pasiekė 300 planšetinių kompiuterių  0

Štai kokiais margučiais puošia Jurbarko kultūros centras.

Koronavirusas užvėrė kultūros įstaigų duris, bet veiklos jose nesustabdė  2

Balandžio 9 d. Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio priimti sprendimai

Balandžio 9 d. Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio priimti sprendimai  0

Asociatyvi

Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai pataria, kaip palaikyti gerą psichologinę savijautą saviizoliacijos laikotarpiu  1

Jurbarkiečių verslas: vieni merdi, kiti ekstremaliomis sąlygomis klesti

Jurbarkiečių verslas: vieni merdi, kiti ekstremaliomis sąlygomis klesti  6

Smalininkų senjorų namuose panikos dėl pavojingo viruso nėra

Smalininkų senjorų namuose panikos dėl pavojingo viruso nėra  0

Bibliotekininkai karantino metu ėmėsi kaukių gamybos

Bibliotekininkai karantino metu ėmėsi kaukių gamybos  1

Jurbarko krašto ūkininkai rajono medikams renka paramą (paaukota apie 2,5 tūkst. eurų)

Jurbarko krašto ūkininkai rajono medikams renka paramą (paaukota apie 2,5 tūkst. eurų)  0

Mūsų partneriai