Jurbarkiečiai XXII-ojo J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurso nugalėtojai
Šis konkursas - neatsiejama mokomojo proceso groti pučiamaisiais muzikos instrumentais dalis, kurio pagrindinis tikslas - atskleisti jaunus talentingus menininkus ir įvertinti jų profesinį lygį, skatinti pasirinkti muziko profesiją, analizuoti ir teisingai interpretuoti repertuarą.
Konkursas rengiamas kas dveji metai. Jame gali dalyvauti Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokiniai. Konkurse vyksta trys turai. Pirmasis - mokyklose, kuriose atrenkami dalyviai į regioninį turą, o regioninių konkursų metu atrenkami dalyviai į finalinį turą. Galimybę dalyvauti finaliniame ture turėjo net keturi Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai. Tai Mykolas Gylys (trombonas), Svajūnas Birgiolas (saksofonas), Milda Videikaitė (trimitas) ir Povilas Samulis (trimitas). Kaip buvo minėta, du iš jų tapo prizininkais.
„Tai vienas iš svarbiausių konkursų muzikos ir meno mokyklų mokiniams. Konkurse dalyvauja tikrai labai daug dalyvių. Repertuaras pakankamai sunkus, todėl ne kiekvienas dalyvis jį sugeba įveikti. Nebuvo tokių metų, kad nedalyvautume šiame konkurse. Kiekviename jų tapdavome prizininkais. Dažniausiai atitekdavo trečioji vieta. Prieš keletą metų esame pelnę ir antrąją, tačiau pirmos dar nesame turėję. Įvertinimas labai svarbus kiekvienam dalyviui. Mes visada labai džiaugiamės dėl kiekvienos vaikų sėkmės“, - sakė Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos direktorė Loreta Ševelienė. Pasak direktorės, konkurencija čia labai didelė, mat konkurse dalyvauja ir tokios mokyklos kaip dešimtmetė Balio Dvariono muzikos mokykla bei visų didžiųjų miestų mokyklos.
„Kiekvienai amžiaus grupei vienas kūrinys yra privalomas, kitas atliekamas pasirinktinai. Privalomi kūriniai mums yra žinomi, todėl jiems ruošiamės iš anksto. Žinoma, vyresniųjų grupių kūriniai truputį įmantresni nei jaunesnių dalyvių. Čia jau yra ką veikti. Tačiau net lengvas kūrinys labai daug ką parodo. Atlikėjas gali bent vieną natą pūstelėti, o komisijai jau viskas tampa aišku. Taigi, kuo vyresnė grupė, tuo ir kūriniai sunkesni. Yra ir tam tikra kartelė užkelta. Jeigu neišgrojamos tam tikros kūrinyje esamos natos ar sudėtingos vietos, tu tiesiog negaišini komisijos laiko. Rinkomės tuos kūrinius, kurie mums būtų palankūs – kad įspūdis būtų kuo didesnis ir gražesnis. Būna ir tokių, kuriuos labai sunku groti, tačiau iš šalies klausantis atrodo, kad tu nieko nedarai. Taigi, kūriniai būna „dėkingi” ir nelabai „dėkingi“, - sakė trimito specialybės mokytas Vincas Bakšys.
Mokytojo teigimu, visi keturi šiame konkurse dalyvavę mokiniai yra labai motyvuoti, o ir ateityje tikriausiai rinksis muzikos studijas.
ar morkos pavadinimas nuo daržų globėjo Morkaus, ar Morkus nuo morkos?
Šv. Morkus, Daržų diena