Jurbarke svečiuosis Mariupolio gynėjas
Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyksiančiame Ukrainos Konstitucijos dienai skirtame paramos renginyje bus galima susitikti su vienu iš Mariupolio gynėjų, ,,Azovstal” gamykloje sužeistu ir Rusijos nelaisvėje kankintu Mariupolio 56-osios brigados vadu majoru Oleksandru Voronenko, atvykusiu gydytis ir reabilituotis į Lietuvą.
Trečiadienį, birželio 28-ąją, 19 val., Jurbarko viešosios bibliotekos kiemelyje bibliotekininkai ir Jurbarko krašte gyvenantys aktyvūs ukrainiečiai kviečia kartu švęsti Ukrainos Konstitucijos dieną. Čia po atviru dangumi vyks ukrainiečių liaudies žaidimai vaikams, paramos aukcionas, viktorina apie Ukrainą, savo talentais žiūrovus džiugins lietuvių ir ukrainiečių vaikai. Bus galima paskanauti ukrainietiškų barščių.
Renginyje planuoja apsilankyti ir ypatingas svečias – čia bus galima susitikti ir pabendrauti su Mariupolio 56-osios brigados vadu majoru Oleksandru Voronenko.
Kaip skelbiama Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) valdybos nario Antano Kliunkos feisbuko paskyroje, 56-oji Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Mariupolio brigada kartu su Azovo pulku apsuptame Mariupolyje, o po to – ,,Azovstal“ gamykloje kovėsi 88 paras. Oleksandras, kartu su ginklo broliais pateko į rusų nelaisvę ir 2022 m. rugsėjo 21 d. kartu su kitais Azovo pulko karininkais ir kariais buvo iškeistas į Rusijos prezidento V. Putino ,,kūmą“ Viktorą Medvedčiuką., Ištrūkęs iš nelaisvės ir truputį apgydytas Kyjive, Oleksandras grįžo į savo 56-ąją brigadą, kur iki šių metų kovo 29 d. tarnavo štabo karininku, kaip jis pats sako, ,,nes nebuvo kam“. Į Lietuvą jis atvyksta su kulka kojoje, kurios Ukrainos gydytojai nerizikavo ištraukti, ir jį kankinusių rusų budelių suplėšyta širdimi.
Į Lietuvą atlydėjo jurbarkietis
Ukrainietį O. Voronenko iš Ukrainos į Lietuvą gydymui ir reabilitacijai atlydėjo ir jurbarkietis Eugenijus Žukauskas, pats neseniai grįžęs iš aštuntosios jungtinės LKKSS narių misijos į Ukrainą. Beje, šios misijos metu į Ukrainą su bendražygiais jis gabeno surinktą paramą, supirktą įvairių šalies rėmėjų lėšomis (automobiliai, „Starlink“ palydovinio ryšio sistemos, dronai, vandens siurbliai, gėlinimo sistemos, padangos, benzopjūklai, inverteriniai generatoriai, kareiviška ekipuotė, kilimėliai, vaistai ligoninėms, lašinės, maskuojamieji tinklai. Skelbiama paramos vertė – apie 35 tūkst. Eur). E. Žukauskas yra LKKSS atstovas Jurbarke, šaulys, aktyvus misijų „Kariai – kariams“ dalyvis.
Po renginio – filmas apie Ukrainą
Po renginio birželio 28 dieną, 22.30 val., tame pačiame bibliotekos kiemelyje bus rodomas dokumentinis filmas apie Ukrainą – „Gyvenimas ant ribos“. Filmas apima 2013–2022 m. Ukrainos istoriją – pasipriešinimo formavimąsi ir raidą nuo Maidano iki dabartinio karo su Rusija. Tai laikotarpis, kada gimė dabartinė ir tikroji Ukraina, šiandien kovojanti ne tik už savo laisvę ir ateitį, bet ir už mus visus. Filmo autoriai – karo veteranai Pavlo Pelešok (Павло Пелешок), režisierius, ir Jurko Ivanišin (Юрко Іванишин), prodiuseris. Autoriai išvyko į frontą kaip savanoriai, buvo Donbaso karštuosiuose taškuose. Jų filmas atspindi šiuolaikinės Ukrainos ryžtą parodyti pasauliui tiesą apie baisų XXI amžiaus karą. Filmo kūrimas užtruko 2,5 metų, panaudota daugiau kaip 640 val. archyvinės medžiagos. Filmo trukmė – 1.48 val. N-18.
Ankstesnis tų pačių autorių filmas „Žiema ugnyje“ 2016 m. buvo nominuotas „Oskarui“.
Atkreipsime dėmesį, kad šiuo kino filmu, kaip ir birželio 21 dieną bibliotekoje rodytu meniniu istoriniu filmu „Vedlys“, Jurbarko „Rotary“ klubas ir Jurbarko „Lions“ klubas prisideda prie paramos projekto „Ukrainos kinas – gyvenimas ant ribos“. Įsigydami bilietą į kino filmą, paaukosite lėšas Ukrainos karių reabilitacijai ir Ukrainai. Bilieto kaina – 15 Eur.
mūsų laiko redakcija galėtų pasidomėti kiek seniūnija atliko patikrinimų ir surašė protokolų už nere...
Didžiausia problema – neatsakingi šunų šeimininkai