Jurbarke blusturgį populiarina Miškininkų bendruomenė
Jurbarko miesto Miškininkų kvartalo gyventojai imasi drąsių iniciatyvų – jie pirmą kartą suorganizavo sendaikčių turgų, į kurį kvietė ir visus miesto gyventojus. Nors šis blusturgis sulaukė menko jurbarkiečių susidomėjimo, vietiniai Miškininkų kvartalo gyventojai rankų nenuleidžia – antras sendaikčių turgus tikrai bus. Ir gal net su kultūrinio paveldo patiekalais.
Nuo ženkliukų su Jurbarko simbolika, žaisliukų kalėdinei eglutei puošti iki kokybiškų, užsienyje pirktų, rūbų bei sėkmę nešančių batelių. Nuo įvairiausių indų ir suvenyrų iki rytietiškų vėrinių. Tokių įvairių prekių buvo galima ne tik pamatyti, bet ir įsigyti praėjusį sekmadienį sendaikčių turguje, kurį pirmą kartą aikštelėje prie urėdijos suorganizavo Jurbarko miesto Miškininkų bendruomenės nariai. Nors pastarieji kvietė atvykti visus miestiečius, prekiauti panoro tik Miškininkų kvartalo gyventojai – dažniausiai panelės ir moterys.
Tarp tokių prekybininkių – vietinė Miškininkų kvartalo gyventoja paauglė Eglė, panorusi sekmadienio popietę prekiauti savo išaugtais drabužiais ir batais. Eglė patikino, kad jai drabužių negaila ne tik parduoti, bet ir atiduoti. Eglei kompaniją palaikiusi mama patikino, kad sendaikčių turguje prekiauja tikrai nesiekdamos pasipelnyti, o suteikti kažkam džiaugsmo.
Tarp parduodamų prekių – ir auskarai bei sėkmę nešantys bateliai, kuriuos išsinešė parduoti moksleivė Austėja. Dukrai kompaniją palaikiusi mama Rasa šypsojosi, kad gal ir gaila būtų su šiais bateliais išsiskirti, jei jie nebūtų išaugti.
Savo mezginius, suvenyrus išsinešė ir kelios Miškininkų kvartalo moterys. Šypsojosi, kad kam kaupti nereikalingus, nenaudojamus daiktus, drabužius, jei jų gali labiau prireikti kitiems. Buvo pasiruošusios savo prekes ir dovanoti.
Pirkėjų, ko gero, buvo mažiau nei prekybininkų. Sendaikčių turgaus prekiautojai, vietiniai Miškininkų kvartalo gyventojai, apmaudavo, kad jų turgus nesulaukė dėmesio, kokio tikėjosi. Bandė aiškintis priežastis – ko gero, dėl to, kad toks turgus organizuojamas pirmą kartą. Be to, sendaikčių turgūs Jurbarke nėra tokie populiarūs kaip kituose miestuose. Jų manymu, galbūt kai kurie žmonės gėdijasi prekiauti senais daiktais ar juos pirkti. Nors ir apgailestavo dėl menko lankytojų skaičiaus, ūpo suorganizuoti blusturgį ir kitais metais neprarado. Jų planuose dabar - sendaikčių turgus su kulinarinio paveldo maisto gaminiais, patiekalais.
Beje, kol vietiniai Miškininkų kvartalo gyventojai laukė pirkėjų, čia pat virė kūrybinis darbas. Susirinkę vaikai piešė ant asfalto organizatorių parūpintomis kreidelėmis. Tokių jaunųjų dailininkų susirinko per 10. Visi jie buvo pagerbti padėkomis ir simbolinėmis dovanomis. „Pralaimėjusiųjų pas mus nėra“, - šypsojosi viena iš renginio organizatorių, Miškininkų kvartalo gyventoja, seniūnaitė Alma Busch. Blusturgis ir piešinių konkursas truko kelias valandas.
šaunuoliai,suklysti - ne nuodėmė, nuodėmė nepasitaisyti
Jurbarko miesto centre partrenktas pėsčiasis