Jeigu šiemet lankėtės Kinijoje ir grįžę pajutote simptomus, panašius į gripą

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Jurbarko skyriaus specialistai kreipiasi į rajono gyventojus. Jeigu šiemet lankėtės Kinijoje ir grįžę pajutote simptomus, panašius į gripą, kreipkitės į Bendrąjį pagalbos centrą tel. 112. Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti visą parą: +370 618 79984, +370 616 94562 arba bendras konsultacijų numeris ( 8 5) 264 96 76.

Susirgimų židinys

Tauragės departamentas teikia informaciją apie naująjį koronavirusą (2019-nCoV), sukėlusį pneumonijos protrūkį Kinijoje. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2020 m. sausio 26 d. duomenimis, naujasis koronavirusas (2019-nCoV) sukėlė 2014 ligos atvejų, iš jų Kinijoje – 1985. Registruoti 29 įvežtiniai infekcijos atvejai kitose šalyse. Nustatyti 56 mirties atvejai, iš jų Uhanoje (Hubėjaus provincija, Kinija) – 52. Visi žinomi įvežtiniai infekcijos atvejai yra susiję su kelionėmis į Uhaną (Hubėjaus provincija, Kinija).

Susirgimų centru laikomas Uhano jūros gėrybių turgus, kuris šiuo metu yra uždarytas ir dezinfekuotas, tačiau ne visi užsikrėtusieji jame lankėsi. Visgi visų užsikrėtusiųjų simptomatika (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, pneumonijos požymiai) yra panaši. Atsižvelgiant į tai, kad tarp susirgusiųjų yra asmenų, nekeliavusių į Uhaną, tačiau turėjusių sąlytį su kitais sergančiais, skelbiama, kad infekcija gali būti perduodama nuo žmogaus žmogui. Įtariama, kad infekcija yra labiau pavojinga mažiems vaikams, vyresnio amžiaus asmenims bei turintiems sveikatos problemų.

 

Ką svarbu žinoti keliaujantiems

Rizika užsikrėsti keliautojams, vykstantiems į Uhaną ir turintiems artimą sąlytį su asmenimis, kuriems pasireiškė kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai, yra vidutinė (angl. moderate). Atsižvelgus į tai, infekcijos įvežimo į Europos regioną rizika taip pat laikoma vidutine (angl. moderate). Kinų naujųjų metų šventės, švenčiamos 2020-ųjų metų sausio mėnesio pabaigoje, padidina kelionių į (iš) Kiniją (-jos) skaičių, tuo pačiu padidindamos naujo viruso sukeliamų ligos atvejų įvežimo į Europos šalis tikimybę.

PSO nepasisako už prekybos su Kinija ar aktyvaus žmonių judėjimo į šią šalį stabdymą. Keliautojams, planuojantiems lankytis Uhane, rekomenduojama vengti lankytis turgavietėse (angl. wet markets), kuriose yra parduodama šviežia mėsa, žuvis ir kitos greitai gendančios prekės, ar kitose vietose, kuriose yra tvarkomi gyvi ar negyvi gyvūnai. Svarbu vengti kontakto su sergančiais asmenimis, ypač su tais, kuriems pasireiškė respiraciniai (kosulys, skrepliavimas ir t. t.) simptomai. Patariama laikytis tinkamos rankų bei maisto higienos, vengti sąlyčio su gyvūnais, jų išskyromis. Dėl įsibėgėjusio gripo sezono keliautojams rekomenduojama pasiskiepyti nuo gripo likus ne mažiau nei 2 savaitėms iki kelionės.

 

Jei grįžote iš Kinijos

Grįžtantiems iš Kinijos asmenims, kuriems pasireiškė kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai, rekomenduojama užsidėti (uždėti) kaukę / respiratorių (kuo mažiau bendrauti su kitais asmenimis, laikytis 2 metrų atstumo), griežtai laikytis rankų, kosėjimo / čiaudėjimo higienos (kosėjant, čiaudint užsidengti burną, nosį servetėle, ją išmesti į šiukšliadėžę, nusiplauti / dezinfekuoti rankas) kuo skubiau kreiptis į medikus, skambinant tel. Nr. 112 (informuoti telefonu apie pasireiškusius simptomus bei buvusias keliones, vykdyti tolimesnius specialistų nurodymus).

 

Ką turi žinoti mokyklos

Mokymo įstaigos asmenys, į kuriuos kreipėsi įtariamai sergantis, turėtų naudoti asmenines apsaugos priemones (vienkartines kaukes bei pirštines). Primename, kad iškart po to, kai liečiamasi su kūno skysčiais, pirštines reikia atsargiai nuimti, išmesti ir nusiplauti / dezinfekuoti rankas. Pirštinės niekada neturi būti plaunamos ar naudojamos pakartotinai. Rekomenduojama duoti vienkartinę kaukę įtariamai sergančiam asmeniui (jeigu vienkartinė kaukė negali būti naudojama dėl asmens jautrumo į kaukę sudarančias medžiagas – duoti įtariamai sergančiam asmeniui vienkartinių servetėlių, skirtų prisidengti nosį ir burną čiaudint).

 

Kada reikia dėvėti medicininę kaukę? – atsako naujos PSO rekomendacijos

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) išplatino vaizdo ir rašytines rekomendacijas, kada ir kaip reikia tinkamai dėvėti medicininę kaukę. Pasak PSO, dėvėti medicininę kaukę reikia, jei kosėjate ar čiaudėjate, karščiuojate, sunkiai kvėpuojate tam, kad apsaugotumėte sveikus. Jei šių simptomų neturite, dėvėti medicininės kaukės nereikia. Taip pat PSO pabrėžia, kad kaukės veiksmingos tik tuo atveju, kai jos taisyklingai naudojamos kartu su kitomis prevencinėmis priemonėmis: dažnu rankų plovimu su muilu ir vandeniu arba būtina dezinfekuoti rankas alkoholiniu antiseptiku. PSO vaizdo klipas demonstruoja, kaip, esant reikalui, taisyklingai užsidėti medicininę kaukę: prieš uždėdami kaukę, nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu arba dezinfekuokite su  alkoholiniu rankų antiseptiku; kauke uždenkite burną ir nosį kauke ir įsitikinkite, kad tarp veido ir kaukės nėra tarpų; venkite liesti kaukę; jei taip darote, dezinfekuokite arba nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu; kaukę pakeiskite nauja, kai ji sudrėksta ir nenaudokite tos pačios kaukės antrą kartą; taisyklingai nusiimkite kaukę: suimkite už galinių raištelių (nelieskite kaukės priekio) ir nedelsdami išmeskite ją į uždarą šiukšliadėžę. Rankas dezinfekuokite arba nusiplaukite su vandeniu ir muilu.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Prisimintos pirmųjų masinių žudynių Jurbarko rajone aukos (video)

Prisimintos pirmųjų masinių žudynių Jurbarko rajone aukos (video)  0

Pristatytas techninis projektas. Naujoji autobusų stotis - su išmaniu apšvietimu, dviračių nuoma bei dviem laikrodžiais

Pristatytas techninis projektas. Naujoji autobusų stotis - su išmaniu apšvietimu, dviračių nuoma bei dviem laikrodžiais  4

Ties  Kalnėnų karjeru – ribojamas greitis bei nauja automobilių statymo tvarka

Ties Kalnėnų karjeru – ribojamas greitis bei nauja automobilių statymo tvarka  3

Paskirtas naujas Viešvilės pasienio užkardos vadas

Paskirtas naujas Viešvilės pasienio užkardos vadas  1

Penktadienį - Jurbarko autobusų stoties projekto viešas svarstymas

Penktadienį - Jurbarko autobusų stoties projekto viešas svarstymas  5

Valstybės kontrolė įvertino rajono savivaldybės kontrolieriaus darbą - rado reikšmingų trūkumų

Valstybės kontrolė įvertino rajono savivaldybės kontrolieriaus darbą - rado reikšmingų trūkumų  0

Pirmajame pokarantininiame tarybos posėdyje  - kovingai nusiteikusi opozicija (nuotraukos)

Pirmajame pokarantininiame tarybos posėdyje - kovingai nusiteikusi opozicija (nuotraukos)  3

Rinkiminiai metai – Vyriausybė rajonui papildomai skyrė apie 5,5 mln eurų

Rinkiminiai metai – Vyriausybė rajonui papildomai skyrė apie 5,5 mln eurų  4

Jurbarko A. Giedraičio- Giedriaus gimnazijai paskirta viena didžiausių sumų. 20 000 eurų – Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos konferencijų salės įrengimui. 6 000 eurų taip pat skirti gimnazijoje įrengto keltuvo žmonėms su negalia vidaus angokraščių ir keltuvo sandūros su pastato išorės siena apdailos darbams atlikti. 8 900 eurų skirt sporto komplekso stogo remontui.

Rajono švietimo objektų plėtrai ir modernizavimui - 152 tūkst. eurų  0

Šilinės botaniniame draustinyje pastebėtas retas drugys

Šilinės botaniniame draustinyje pastebėtas retas drugys  0

Nuo rugsėjo 1 dienos tėvai turės galimybę vaiką ugdyti šeimoje

Nuo rugsėjo 1 dienos tėvai turės galimybę vaiką ugdyti šeimoje  0

(Iš Kairės) Matas Kuzminskas, "Seno lagamino istorija" kūrėjai bei filmo herojė Danutė Kriščiūnienė

Gedulo ir vilties dienos minėjimas Jurbarke: žodį tarė jaunimas, kuriam rūpi istorija (sukurti video)  0

Premjero patarėjas Raudonėje atidarė savo muziejų

Premjero patarėjas Raudonėje atidarė savo muziejų  0

VTEK paskelbė sprendimą dėl rajono tarybos nario E. Giedraičio elgesio

VTEK paskelbė sprendimą dėl rajono tarybos nario E. Giedraičio elgesio  3

Nuo birželio 1 dienos klientams atveriami Klaipėdos AVMI padaliniai – būtina išankstinė registracija

Nuo birželio 1 dienos klientams atveriami Klaipėdos AVMI padaliniai – būtina išankstinė registracija  0

Po pakartotinių Nemuno vandens tyrimų - gera ir bloga žinios

Po pakartotinių Nemuno vandens tyrimų - gera ir bloga žinios  0

Tarp nominantų į žmogaus teisių „Oskarus“ - ir Jurbarko Memorialo kūrėjai

Tarp nominantų į žmogaus teisių „Oskarus“ - ir Jurbarko Memorialo kūrėjai  1

„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis

„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis  0

Žalia spalva- I etapas, geltona- II etapas

Lauko gatvėje bus įrengtas PĖSČIŲJŲ IR DVIRAČIŲ takas  0

Nemuno vanduo ties Seredžiumi ir Jurbarku užterštas

Nemuno vanduo ties Seredžiumi ir Jurbarku užterštas  0

Pradėjo perėti mažosios žuvėdros: įsigaliojo draudimas

Pradėjo perėti mažosios žuvėdros: įsigaliojo draudimas  0

Rajonas kovai su pandemija jau išleido apie 225 tūkst. eurų

Rajonas kovai su pandemija jau išleido apie 225 tūkst. eurų  8

Nuotraukose – Viešvilėje prasidėję remonto darbai. Informuojama, kad atliekant remonto darbus, Gėlių gatvėje esantis senasis akmeninis grindinys bus išsaugotas fragmentiškai.

Pasirašytos gatvių remonto sutartys, pradėti darbai Viešvilėje  1

Paskelbė, kada baigsis mokslo metai Jurbarko rajono mokyklose

Paskelbė, kada baigsis mokslo metai Jurbarko rajono mokyklose  35

Mūsų partneriai