Įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus Seredžiaus kraštui“

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

2023 metai Seredžiui – ypatingi. 

Miestelis švenčia savo 730-ąjį gimtadienį, o jame stovinti Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia – 110-ąjį. Tokia dviguba proga miestelio bendruomenė birželio 24-ąją, šeštadienį, visus miestelėnus ir svečius pakvietė į didžiulę šventę – kartu atšvęsti Jonines ir paminėti šias gražias sukaktis.

Bendromis Seredžiaus seniūnijos, Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro ir Šv. Jono Krikštytojo parapijos jėgomis šiai šventei parengta plati ir įvairi programa, įtraukusi įvairių pomėgių ir interesų miestelio gyventojus ir svečius: tiek mažus, tiek didelius.

Nepamiršti ir Seredžiui atsidavę bei šiam kraštui dirbantys žmonės – šventinį šeštadienį pasižymėjimo ir dėkingumo ženklais „Už nuopelnus Seredžiaus kraštui“ apdovanoti aštuoni čia gyvenantys ir dirbantys ar iš šio krašto kilę serediškiai:

Motiškių kaimo gyventoja, Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo parapijos Caritas vedėja Danutė Eidukienė – už ilgametį vadovavimą parapijos Caritas veiklai, aktyvų dalyvavimą Seredžiaus seniūnijos kultūriniame gyvenime ir aktyvią savanorystę bei jos skatinimą.

Danutė Eidukienė – viena iš tradicinės Pavasario (Kaziuko) mugės Seredžiuje organizatorių, aktyvi Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro moterų klubo narė, savo veikla prisidedanti prie Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro organizuojamų renginių. 2013 metais pasitinkant Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios 100-ąjį jubiliejų, ji iniciavo lėšų rinkimą bažnyčios remontui. Daug laiko, energijos ir savanoriško darbo Danutė skyrė Caritas namų remonto darbų organizavimui.

Stanislovas Džiaugys – už ilgametę kultūrinę, sportinę veiklą bei Seredžiaus krašto garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

Stanislovas Džiaugys 36-erius metus vadovavo Klausučių mokyklai. Jam direktoriaujant buvo pastatyta naujas mokyklos pastatas. Jis dirbo ne tik vadybinį darbą, bet ir savo krašto žmonėms skiepijo meilę tautiniam šokiui bei aktyviam gyvenimo būdui: tautinio šokio mokė Klausučių kaimo vaikus, jaunimą bei pagyvenusius žmones, vadovavo jų tautinių šokių kolektyvams. Jau 35-erius metus Stanislovas Džiaugys žaidžia stalo tenisą. Stanislovas yra stalo teniso klubo „Pirmasis setas“ narys, laimėjęs daug apdovanojimų, stalo teniso aistra užkrėtęs daugybę savo mokinių.

Fotografas Egidijus Juška – už Seredžiaus kraštui neabejingų žmonių būrimą, istorinės atminties gaivinimą, Seredžiaus miestelio garsinimą.

Egidijus Juška – aktyvus bendruomenės narys, 2021 m. balandžio mėn. socialiniame tinkle Facebook įkūręs grupę „Seredžius senose ir ne tik fotografijose“. Šioje grupėje Egidijus kviečia kraštiečius ir Seredžiui neabejingus žmones dalintis fotografijomis, kuriose užfiksuoti Seredžiaus miestelio ir apylinkių vaizdai, bei kelti prisiminimus, susijusius su miestelio istorija. Jo administruojamoje grupėje šiuo metu yra registruoti 1 722 nariai ir jų kasdien daugėja.

Egidijus Juška – fotografas, surengęs ne vieną personalinę nuotraukų parodą. Seredžiaus vardą garsino parodos „Senasis ir naujasis Seredžius“, „Seredžius amžių tėkmėje“ ir „Seredžius iš paukščio skrydžio“.

Sporto entuziastas Virginijus Sutranavičius – už Seredžiaus miestelio bendruomenės aktyvaus laisvalaikio skatinimą ir gimtojo karšto garsinimą.

Virginijus Sutranavičius – aktyvus serediškių sambūrio „Palemonas“ ir Seredžiaus bendruomenės narys, pagrindinis Seredžiaus krašto bendruomenės aktyvaus laisvalaikio organizatorius. Jis kasmet Seredžiuje organizuoja futbolo, krepšinio, tinklinio ir stalo teniso turnyrus, yra Seredžiaus futbolo komandos vadovas. Jo vadovaujama komanda kasmet dalyvauja rajoninėse bei respublikinėse varžybose ir garsina Seredžiaus vardą. Virginijus jau nemažai metų vadovauja Seredžiaus seniūnijos sportininkų komandai Jurbarko rajono seniūnijų sporto žaidynėse.

Socialiniame tinkle Facebook Virginijus Sutranavičius administruoja net keturias grupes: „FK Seredžius“, „Serediškiai sportuoja“, „Mus vienija futbolas Seredžiaus MDC“ ir „Sporto organizavimas Seredžiuje“.

Kraštietis verslininkas Sigitas Paulauskas – už ilgametę finansinę paramą Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiai, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklai-daugiafunkciam centrui, Seredžiaus bendruomenės kultūrinei ir sportinei veiklai.

Sigitas Paulauskas gimė ir augo Seredžiuje, čia baigė vidurinę mokyklą. Nors jau seniai negyvena Seredžiuje, jis išsaugojo meilę gimtajam kraštui bei jo žmonėms, remia čia organizuojamus įvairius projektus ir renginius.

Treneris Rimantas Slavikas – už ilgametę sportinę veiklą bei ugdytinių pasiektus aukštus rezultatus.

Rimantas Slavikas – Klausučių sporto klubas „Jaunuolynas“ vadovas ir šio krašto bendruomenės aktyvaus laisvalaikio organizatorius. Jo ugdytiniai respublikiniuose ir tarptautiniuose sunkiosios atletikos turnyruose užima prizines vietas bei kasmet pagerbiami Jurbarko rajono sporto apdovanojimų renginiuose.

Arvydas Sviderskis – už ilgametę finansinę paramą Seredžiaus bendruomenės kultūrinei ir sportinei veiklai bei aktyvią visuomeninę veiklą.

Motiškių kaimo gyventojas Arvydas Sviderskis – Seredžiaus krašto mylėtojas, aktyviai besidomintis šio krašto istorija. Jis nuolat finansiškai remia Seredžiaus bendruomenėje organizuojamus renginius ir šventes, prisideda prie miestelio teritorijos tvarkymo darbų.

2022 metais Arvydo Sviderskio iniciatyva Rūstekoniuose pasodinta ąžuolų giraitė Jonui Gediminui Beržanskiui-Klausučiui atminti, o 2023 metais Arvydas ženkliai prisidėjo sodinant ąžuolyną Seredžiuje, skirtą Pieštvės pilies gynėjams.

Vosbutų seniūnaitė ir Vosbutų kaimo bendruomenės pirmininkė Kristina Maširkienė – už ilgametę visuomeninę, kultūrinę veiklą ir begalinį atsidavimą savo kraštui ir jo žmonėms.

Vosbutų kaimo gyventoja Kristina Maširkienė daug dėmesio skiria visuomeninei, kultūrinei veiklai, nuolat atstovauja Vosbutų kraštui įvairiuose projektuose ir renginiuose. Kristina nuo 2009 metų yra Vosbutų seniūnaitė, o 2010 metais jos iniciatyva įsteigta Vosbutų kaimo bendruomenė.

Kristina Maširkienė puoselėja Vosbutų krašto tradicijas: kasmet prie akmeninio kaimo paminklo visą gegužę vosbutiškiai gieda gegužines pamaldas, liaudyje vadinamas Mojavomis, kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojams organizuojama gegužinės šventė, minimos valstybines šventės, švenčiamos Užgavėnės. 2013 metais Kristinos iniciatyva atnaujintas Vosbutų bendruomenės namų pastatas.

Sveikiname ir džiaugiamės šiais savo veiklai atsidavusiais žmonėmis, gražinančiais ir garsinančiais gimtąjį kraštą.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

TARPTAUTINĖ SAVANORIŲ DIENA JURBARKE

TARPTAUTINĖ SAVANORIŲ DIENA JURBARKE  0

Atnaujintoje Jurbarko „Maximoje“ pasiruošimas Kalėdoms bus dar lengvesnis

Atnaujintoje Jurbarko „Maximoje“ pasiruošimas Kalėdoms bus dar lengvesnis  0

Gruodžio 4 dieną Klaipėdos AVMI Jurbarko padalinys neaptarnaus klientų

Gruodžio 4 dieną Klaipėdos AVMI Jurbarko padalinys neaptarnaus klientų  0

Infrastruktūros ir turto skyriuje – naujas inžinierius

Infrastruktūros ir turto skyriuje – naujas inžinierius  8

Eržvilko gimnazijai vadovaus buvęs Raseinių meras

Eržvilko gimnazijai vadovaus buvęs Raseinių meras  4

Rajone vyks sausumos pajėgų pratybos „Pasitikėjimas 2023“

Rajone vyks sausumos pajėgų pratybos „Pasitikėjimas 2023“  0

Jurbarke veikiančios vietos veiklos grupės įrodo – aktyvios kaimo bendruomenės drąsiai imasi pokyčių

Jurbarke veikiančios vietos veiklos grupės įrodo – aktyvios kaimo bendruomenės drąsiai imasi pokyčių  1

Paskelbė konkursą Jurbarko krašto muziejaus direktoriaus pareigoms užimti

Paskelbė konkursą Jurbarko krašto muziejaus direktoriaus pareigoms užimti  0

Paskelbti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai ir pagerbti kaimo darbščiausieji (nuotraukos)

Paskelbti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai ir pagerbti kaimo darbščiausieji (nuotraukos)  0

Vaikų sukurti angelų sparnai skrieja į Vilnių

Vaikų sukurti angelų sparnai skrieja į Vilnių  0

UAB „Oksalis“ buvo įvairių renginių, švenčių, paminklų ir skulptūrų statybos Jurbarke rėmėjas.

UAB „Oksalis“ iškelta bankroto byla  2

Foto montažas.

Dvi rajono įmonės – geriausios Tauragės apskirties verslininkų asociacijos įmonės  3

Įmonių vadovai teigia, kad šaltajam sezonui pasirengta

Įmonių vadovai teigia, kad šaltajam sezonui pasirengta  0

Tarybos dauguma tarė savo žodį – Skalvijos namai bus likviduojami

Tarybos dauguma tarė savo žodį – Skalvijos namai bus likviduojami  2

Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojo-vyriausiojo architekto pareigas pradėjo eiti Saulius Lapėnas

Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojo-vyriausiojo architekto pareigas pradėjo eiti Saulius Lapėnas  2

Savivaldybė ieško dviejų įmonių vadovų

Savivaldybė ieško dviejų įmonių vadovų  7

Į atnaujinto Jurbarko kultūros centro atidarymo šventę – tik su kvietimais

Į atnaujinto Jurbarko kultūros centro atidarymo šventę – tik su kvietimais  0

Dovilė Dačkauskaitė

Buvusi kandidatė į merus tapo tarybos posėdžių sekretore  1

Jurbarko ligoninėje pradėta teikti geriatrijos dienos stacionaro paslauga

Jurbarko ligoninėje pradėta teikti geriatrijos dienos stacionaro paslauga  0

Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos komanda lankėsi Graikijoje

Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos komanda lankėsi Graikijoje  0

Svarbi informacija nėščiosioms:  jei maistui naudojate šulinio vandenį - kreipkitės dėl tyrimų

Svarbi informacija nėščiosioms: jei maistui naudojate šulinio vandenį - kreipkitės dėl tyrimų  1

Policija primena: tamsiu paros laiku pėstieji turi būti itin budrūs

Policija primena: tamsiu paros laiku pėstieji turi būti itin budrūs  0

Kviečia siūlyti kandidatus kultūros apdovanojimui

Kviečia siūlyti kandidatus kultūros apdovanojimui  0

Savivaldybės tarybos posėdyje atsisveikinta su vyriausiąja architekte Gražina Gadliauskiene

Savivaldybės tarybos posėdyje atsisveikinta su vyriausiąja architekte Gražina Gadliauskiene  5

Mūsų partneriai