Iš miesto parko dingsta žaluma
Jurbarko miestas po savaitės švęs savo vardo paminėjimo 755 metų sukaktį. Šią gražią ir garbingą sukaktį jis pasitiks vilkėdamas įvariaspalvį rūbą, kuriuo šiomis dienos sparčiai rengia miestą prižiūrinčios bendrovės darbininkai.
Į Jurbarko miestą atvykstančius svečius ir pačius jurbarkiečius džiugina centrinėje Dariaus ir Girėno gatvėje pražydusios gėlės, o miesto parkas, kuriame vyks beveik visi šventiniai renginiai, lankytojus ketino įtraukti į žalumos jūrą.
Deja, bet gali būti, kad būtent ši vieta, turėjusi būti pačia gražiausia dovana visiems, nebebus tokia žalia ir viliojanti kaip buvo prieš keletą dienų.
Šios savaitės pirmadienį į parko teritorijoje įsikūrusį VšĮ Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centrą bei krašto muziejų atėję darbuotojai pačią gražiausią sutvarkyto parko vietą – abu pastatus jungiantį ratą rado gerokai pasikeitusį. Vietoje ištisinės žalumos, kurią sudarė kukmedžių sodinukai, keliose vietose stovėjo visiškai nugeltę augalai, o aplink juos buvo nudžiūvusi žolė.
Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė, pamačiusi tokį vaizdą, tikino negalėjusi patikėti tuo, ką mato. „Penktadienį, apie pusę septintos vakaro, man išeinant iš darbo visi augalai buvo gražūs ir žali. Turėjau tą dieną svečių, kartu su jais apėjome visą ratą ir pasigrožėjome nuostabiu vaizdu. Pirmadienio ryte pamačiusi nugeltusius augalus, negalėjau patikėti, jog per dvi dienas jie taip pasikeitė”, - „Mūsų laikui” pasakojo G. Mačiulaitienė.
Kartu su parko rekonstrukcijos darbus atliekančiais UAB „Jurmelsta” ir vadovais apžiūrėjusi sunykusius augalus, centro direktorė sakėsi pamaniusi, jog augalus išdegino kaitra, tačiau žinant, kad visą šeštadienio rytą Jurbarko mieste gana gausiai lijo, šis atvejis atrodė nelabai tikėtinas. Augalai buvo pasodinti kartu su ta pačia žeme, kurioje jie augo medelyne, todėl prigyti jie tikrai turėjo visas sąlygas. Augalai buvo laistomi nuolat, nelaukiant kritulių. Paskutinį kartą jie buvo palieti praėjusios savaitės ketvirtadienį.
Pažvelgus į sunykusių augalų plotus buvo pastebėtas sutapimas, jog daugiausiai išdegusių augalų buvo po medžiais, šalia įėjimų į Jurbarko krašto muziejų ir Turizmo ir verslo informacijos centrą. Gali būti, jog šiems augalams augant po medžiais, pritrūko maistinių medžiagų ir jie nudžiūvo, tačiau pats faktas, kad birželio mėnesį pasodinti augalai atlaikė visas liepos mėnesio kaitras ir buvo papildomai laistomi, šią versiją tarsi iš karto vijo šalin.
Tai, jog nugelto ne visos kukmedžių juostos, o tik keliose vietose, visiems kėlė ir daug baisesnių minčių - augalai galėjo būti tyčia nupurkšti kokiais nors chemikalais, siekiant sugriauti visą šios vietovės vaizdą. „Nenoriu tikėti, kad gali būti tokių piktavalių, kurie taip galėtų pakenkti. Kam galėjo užkliūti visiems sukurtas grožis?”, - retoriškai klausė G. Mačiualtienė.
Ar augalams pakenkė pati gamta, ar prie to prisidėjo piktavalio žmogaus ranka, turėtų paaiškėti atlikus išsamius nuvytusių augalų tyrimus, kuriuos turėtų atlikti specialiai tuo užsiimanti laboratorija. Kad augalai ten tikrai bus vežami „Mūsų laikui” patvirtino UAB „Jurmelsta” direktorius Kęstutis Naujokas, kurio paskaičiavimu, iš viso sunyko per 50 sodinukų; kiekvienas yra įkainuotas 20 Lt. „Šis nuostolis negali būti vertinamas vien pinigais. Žmonės dirbo, sodino juos, prižiūrėjo ir jeigu paaiškės, jog juos sunaikino vandalai, tai moralinė žala bus ne ką mažesnė nei materialinė”, – tikino K. Naujokas.
Bendrovės direktorius patikino, jog paaiškėjus, kad augalai nenunyko savaime, bus kreipiamasi į policijos pareigūnus, kad jie išsiaiškintų kas ir kodėl taip pasielgė.
Gera žinia yra ta, jog miesto jubiliejų visgi švęsime gražiame ir žaliame parke, nes juos pasodinusi UAB „Jurmelsta” pirkdama kukmedžius jų įsigijo daugiau nei reikėjo. „Visada pasirūpiname tam tikromis atsargomis tiems atvejams, jeigu augalai neprigytų arba juos kas nors pavogtų”, - tikino K. Naujokas.
Toks pats liberalų raugas, tik stipriai nusidūkęs. Iš jos net padoriai chamiško liberalo neišeina. R...
Jurbarko pažangai!