Etikos komisija tiria mero ir jo buvusio pavaduotojo konfliktą (ketvirtadienį - nuotolinis posėdis)

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Netikėtas dviejų rajono politikų – mero ir buvusio pavaduotojo – konfliktas, kurį nagrinės Etikos komisija

 

 

Rugsėjo 23 dienos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos posėdis bus neeilinis. Jame susitiks buvę bendražygiai – rajono meras Skirmantas Mockevičius ir buvęs jo pavaduotojas, tarybos narys Daivaras Rybakovas, pastaruoju metu atsidūrę skirtingose barikadų pusėse. S. Mockevičius dėl, rajono vadovo teigimu, D. Rybakovo neetiškų ir visuomenę klaidinančių teiginių, išsakytų užsakomuosiuose straipsniuose, kreipėsi į savivaldybės tarybos sudarytą Etikos komisiją. Meras pateikė prašymą pradėti tyrimą dėl D. Rybakovo elgesio po to, kai šis liepos pradžioje paskelbė viešą TS-LKD frakcijos ir savo kaip frakcijos pirmininko vardu rašytą laišką. Jame rajono vadovas kaltinamas nedemokratiniu, „vienvaldžiu lukašenkiniu režimu“, kitų žmonių nuopelnų prisiėmimu. Taip pat rajono vadovai kaltinami neveiklumu ir galimai švaistomais pinigais, priekaištaujama, kad meras nesitaria su tarybos nariais. Priekaištų pažeriama ir administracijos direktoriui. Meras viešu laišku kviečiamas pradėti dirbti, telkti bei įsiklausyti.

Meras savo surašytame rašte, skirtame Etikos komisijai, tikina, kad šis viešas laiškas jį akivaizdžiai žemina, kaip ir administracijos direktorių, kad manipuliuojant tiesos neatitinkančiais duomenimis pažeisti Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtinti valstybės politikų elgesio principai, tokie kaip pagarba žmogui ir valstybei, padorumas, atsakomybės principas. Šią savaitę „Mūsų laiko“ kalbintas D. Rybakovas tvirtino, kad jis nematantis pagrindo, kodėl rajono meras turėjo kreiptis į Etikos komisiją. Su meru jis nesusipykęs – tai yra politika ir S. Mockevičius šį viešą laišką turi priimti kaip opozicijos kritiką, o opozicijos priedermė ir yra kritikuoti valdžią. Meras yra kitos nuomonės. „Niekada nepasisakiau prieš jokią kritiką, tačiau tarybos nariams, valstybės politikams, egzistuoja kiek kitokios elgesio taisyklės, ir jų visi privalome laikytis“, – „Mūsų laikui“ sakė S. Mockevičius. Etikos komisija, gavusi mero prašymą, nusprendė pradėti tyrimą. Iki rugsėjo 23 dienos Etikos komisijos posėdžio turi sulaukti D. Rybakovo atsakymų į S. Mockevičiaus surašytus teiginius. Tikimasi, kad abi pusės dalyvaus minėtame komisijos posėdyje, antraip tyrimas gali užtrukti. Kaip teigia Etikos komisijos pirmininkė Inga Molevaitė, tiek D. Rybakovas, tiek S. Mockevičius, galės atsakyti į komisijos nariams kylančius klausimus. Anot pirmininkės, Etikos komisijos verdiktas priklausys nuo narių apsisprendimo – galimi įvairūs variantai: pasiūlyti kreiptis į teismą, atsiprašyti ir kt.

Meras savo prašyme primena, kad Etikos komisijų veikla yra viena iš priemonių, užtikrinančių valstybės politikų elgesio kontrolę, todėl neatsitiktinai į jų darbą įstatymo leidėjas reikalauja įtraukti gyvenamųjų vietovių bendruomenių vadovus. Etikos komisijų sprendimais tikrina, ar valstybės politikų elgesio ribos nebuvo peržengtos ir taip užkertamas kelias ateityje kilti kitiems pažeidimams.

 

Nuomonės nekeičia

„Mūsų laiko“ rugsėjo pačioje pradžioje pakalbintos abi pusės susilaikė nuo platesnių komentarų, siūlydami palaukti Etikos komisijos išvados. D. Rybakovas laikėsi tos pačios nuomonės, kurią išdėstė minėtame viešame laiške, patikindamas, kad su meru tikrai nėra susipykęs, kad toks rajono vadovo žingsnis, t. y. kreipimasis į Etikos komisiją, jam buvo netikėtas.

Pašnekovo žodžiais, opozicijos priedermė yra kritikuoti valdžią, ir meras tai turėtų suprasti ir dėl to nepykti. „Tai politikų raštas politikui ir nei meras, nei vicemeras negali dėl to rašto ant mūsų pykti. Politikų teisė kritikuoti politiką, juo labiau, kad mes esame opozicija, o opozicijos darbas yra kritikuoti valdžią“, – sakė jis, pripažinęs, kad tokia pasikeitusi TS-LKD retorika mero atžvilgiu yra susijusi ir su tuo, kad TS-LKD frakcija yra pasiskelbusi opozicija. D. Rybakovas vardijo ir tuos pačius kaltinimus dėl kandidato, kurį TS-LKD frakcija kartu su kitais tarybos nariais (iš viso 9 tarybos narių grupė) siūlė į administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas raštu. Politiko teigimu, rajono vadovas atmetė šią kandidatūrą kaip netinkamą. Pašnekovas patikino, kad ruošia atsakymus į mero išsakytus teiginius. „Šnekėsime teisine kalba, ką mes (frakcija, – aut. past.) turime galvoje“, – „Mūsų laikui“ sakė D. Rybakovas.

 

Meras laukia komisijos išvados

Rajono meras savo surašytame kreipimesi į Etikos komisiją išvardija teiginius, kurie, jo tvirtinimu, žemina jo orumą, teigia, kad manipuliuojama faktais, kad formuluojamos neetiškos, nesąžiningos, melagingos žinios, o pateigiami teiginiai yra neetiški, nederantys su tarybos nario statusu, klaidinantys visuomenę bei diskredituojantys savivaldybės tarybą. „Etikos komisijos sudėtyje yra ne tik savivaldybės tarybos, bet ir visuomenės nariai, o Etikos komisijos viena iš paskirčių – tikrinti, ar tarybos nariai laikosi etikos normų. Todėl, iki bus išnagrinėtas mano prašymas, nenorėčiau reikšti viešai savo nuomonės, nenorėdamas daryti įtaką Etikos komisijos nariams priimant vieną ar kitą sprendimą“, – „Mūsų laikui“ sakė rajono meras. Patikino, kad Su D. Rybakovu niekada nekonfliktavo, o pavaduotojo kandidatūrą, pasak S. Mockevičiaus, merui siūlo savivaldybės administracijos direktorius, o tarybos nariams teikia meras. „Konkretaus siūlymo nebuvo, vyko tik diskusija dėl galimo kandidato“, – į priekaištus atsakė meras. Rajono vadovas S. Mockevičius į Etikos komisiją kreipėsi pirmą kartą.

 

 

Prieš rinkimus – abipusis palaikymas

Šis mero ir buvusio jo pavaduotojo konfliktas buvo netikėtas. Abu politikai, bent jau prieš paskutinius savivaldos ir Seimo rinkimus, demonstravo draugiškus santykius ir pasitikėjimą.

Priminsime, kad TS-LKD frakcija bei jos pirmininkas D. Rybakovas prieš savivaldos rinkimus 2019 metais palaikė S. Mockevičiaus kandidatūrą į rajono merus, atvirai deklaruodami, kad šiuo asmeniu pasitiki. Rajono meras S. Mockevičius Seimo rinkimų kampanijos metu palaikė D. Rybakovo kandidatūrą, remdamas ir kviesdamas už jį balsuoti.

Rybakovas dirbo mero pavaduotoju iki 2020 m. rugsėjo vidurio, kuomet buvo atleistas iš pareigų naujai susidariusios valdančiosios daugumos. Pastaroji jau yra subyrėjusi, o nauja valdančioji dauguma nėra formuojama – taryboje veikia kelios oficialios opozicija pasiskelbusios frakcijos.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Sprendimas dėl mokinių rudens atostogų priimtas – jos ilgės dviem dienomis

Sprendimas dėl mokinių rudens atostogų priimtas – jos ilgės dviem dienomis  0

R. Juška pagerbtas už nuopelnus šalies savivaldai

R. Juška pagerbtas už nuopelnus šalies savivaldai  5

Seimas padėjo tašką: nepasiskiepiję darbuotojai privalės testuotis savo lėšomis

Seimas padėjo tašką: nepasiskiepiję darbuotojai privalės testuotis savo lėšomis  2

Skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai  0

Galima kreiptis dėl piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Galima kreiptis dėl piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams  0

Švietimo, kultūros ir sporto skyriui vadovaus A. Baliukynaitė

Švietimo, kultūros ir sporto skyriui vadovaus A. Baliukynaitė  6

Jurbarke pirmą kartą bus pagerbti organų donorai

Jurbarke pirmą kartą bus pagerbti organų donorai  0

12-oji K. Glinskio teatro meno šventė - įrėminta apdovanojimų ceremonijų ir su estiška intriga

12-oji K. Glinskio teatro meno šventė - įrėminta apdovanojimų ceremonijų ir su estiška intriga  0

Šauniausio Lietuvos mokytojo rinkimuose – ir šešios rajono pedagogės

Šauniausio Lietuvos mokytojo rinkimuose – ir šešios rajono pedagogės  0

Rajono meras Skirmantas Mockevičius susirgo COVID-19

Rajono meras Skirmantas Mockevičius susirgo COVID-19  11

Prastėjant kovidinei situacijai rajone – niūrios medikų nuotaikos

Prastėjant kovidinei situacijai rajone – niūrios medikų nuotaikos  4

Smalininkuose - ypatingai įamžinta L. Meškaitytės atmintis

Smalininkuose - ypatingai įamžinta L. Meškaitytės atmintis  1

Jurbarko kredito unija paminėjo veiklos 20-metį

Jurbarko kredito unija paminėjo veiklos 20-metį  0

Nuo spalio 1 d. uždarose patalpose dėvėti kaukes bus privaloma

Nuo spalio 1 d. uždarose patalpose dėvėti kaukes bus privaloma  0

Angelų sargų dienos išvakarėse paskatinti ir rajono pareigūnai

Angelų sargų dienos išvakarėse paskatinti ir rajono pareigūnai  1

Senosiose kapinėse – dar vienas valstybės saugomas partizanų kapas

Senosiose kapinėse – dar vienas valstybės saugomas partizanų kapas  0

Trumpėja izoliacijos trukmė, specialus izoliacijos algoritmas – ugdymo įstaigoms

Trumpėja izoliacijos trukmė, specialus izoliacijos algoritmas – ugdymo įstaigoms  0

Lietuvos žydų genocido atminimo dienos minėjimas vyks ir Jurbarke

Lietuvos žydų genocido atminimo dienos minėjimas vyks ir Jurbarke  0

Rajono savivaldybei - tautinių mažumų departamento apdovanojimas

Rajono savivaldybei - tautinių mažumų departamento apdovanojimas  0

Rajone fiksuojami trys koronaviruso protrūkiai

Rajone fiksuojami trys koronaviruso protrūkiai  0

Po viešviliečių susirinkimo - netikėtas rajono mero sprendimas dėl migrantų Viešvilėje

Po viešviliečių susirinkimo - netikėtas rajono mero sprendimas dėl migrantų Viešvilėje  2

Raimondas Kubilius

COVID-19 liga: kokie požymiai ir liekamieji reiškiniai labiausiai vargina lietuvius?  0

Pagal savižudybių skaičių liekame duobėje: specialistai kalba apie efektyvesnes pagalbos priemones

Pagal savižudybių skaičių liekame duobėje: specialistai kalba apie efektyvesnes pagalbos priemones  0

Kviečia pasinaudoti parama prevencinėms priemonėms, apsaugančioms ūkinius gyvūnus nuo vilkų, įsigyti

Kviečia pasinaudoti parama prevencinėms priemonėms, apsaugančioms ūkinius gyvūnus nuo vilkų, įsigyti  0

Mūsų partneriai