Džiazo populiarintojai brandina miuziklą Jurbarke idėją

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kol vieni jurbarkiečiai karštą birželio 27-osios popietę poilsiavo prie vandens telkinių, kiti kantriai pergrodami tuos pačius muzikinius kūrinius tobulino savo meistriškumą. Kalba eina apie Jurbarko kultūros centro bigbendo „JADA“ muzikantus, kurie tą pirmadienį dalyvavo kursuose-seminare, kuriame ansamblinio grojimo subtilybių juos mokė žinomas kompozitorius, aranžuotojas, muzikantas Jievaras Jasinskis, dirbantis su tokiais atlikėjais kaip Andrius Mamontovas, Ieva Narkutė ir kt., kuriantis aranžuojantis kūrinius, net miuziklus, vadovaujantis Kauno bigbendui. 

Šiuo J. Jasinskio seminaru įsibėgėjo jau penktoji džiazo muzikos stovykla „Nauji vėjai Jurbarke 2022“, kurią inicijavo „JADA“ bigbendo lyderiai Gytis Gvozdas, Vytis Binkauskas, Jurbarko kultūros centras, bendradarbiaujant su kitomis įstaigomis. Jievaro Jasinskio vedamas seminaras buvo jau antrasis šiųmetinės džiazo muzikos stovyklos, kuri vyks rugpjūčio 8–12 dienomis Smalininkuose, seminaras. Prieš penkerius metus startavusi stovykla išsiplėtė iki įvairiausių meno žanrų seminarų, kuomet meistriškumo rajono vaikus ir suaugusius moko žymiausi savo srities profesionalai. Jei pirmoji stovykla startavo su vienu lektoriumi, tai dabar organizatoriai suskaičiuoja jau aštuonis – nuo choreografų iki garso režisierių.

Vienas iš stovyklos iniciatorių, G. Gvozdas, patikino, kad šiųmetinė stovykla tuo ir išskirtinė tuo, kad profesionaliems kompozitoriams, aranžuotojams padedant tobulinama muzikos programa, prisideda choreografai, padedantys tobulinti šokių programą, ir jau šiais metais prisijungs garso režisierius, kuris jaunuosius rajono garsistus mokys įgarsinti renginį, daryti įrašus. Visa tai bus apjungiama į vieną didelę programą.

„Mūsų laiko“ pakalbintas Gytis pasidžiaugia, kad stovykla taip išaugo ir žanrinės ribos išsiplėtė, ir apskritai tokia iniciatyva įmanoma turint tokius partnerius kaip Jurbarko kultūros centras, bendradarbiaujant su A. Sodeikos meno kolektyvu, Smalininkų technologijų ir verslo mokykla, Smalininkų seniūnija. Stovykla yra sėkmingas projektas, kurį finansuoja rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

 Svajoja sukurti miuziklą

Pasirodo, kad tokiomis stovyklomis ir seminarais siekiama užauginti rajono muzikos kolektyvus iki svajonės, kurią jau brandina džiazo muzikos stovyklos iniciatoriai – sukurti Jurbarke miuzikle. Gytis patikina, kad tai tikrai nenutiks šiais metais, bet jau turi tokią svajonę, iki kurios, įtraukdami įvairius žanrus, ir nori užauginti kolektyvus.

Su metais auga ir plečiasi ne tik stovykla, bet ir tikslai. Pasak G. Gvozdo, šia džiazo muzikos stovykla pirmiausiai buvo siekiama atgaivinti bigbendo muziką, kuri buvo grojama Jurbarke. Atsispiriant nuo buvusių Jurbarko kultūros centro kolektyvų džiazo bigbendą atgaivinti ir praturtinti, sako G. Gvozdas, pasidžiaugęs, kad stovyklos metu seminarus ves žymūs lektoriai, kurie noriai dalyvauja ir mielai priima kvietimą – tereikia iš anksto, net prieš metus, suderinti.

 Kalta bendrystė ir smalsumas

Žinomo kompozitoriaus, aranžuotojo Jievaro Jasinskio nereikėjo įtikinėti atvykti į Jurbarką, į seminarą – priešingai. Svečias „Mūsų laikui“ paaiškina, kad šalies muzikantų bendrystė tokia, kad jie vieni kitus taip gerai pažįsta bei pasitiki, kad nereikia susipažinti ir įtikinėti. Jis pats Gytį Gvozdą pažįsta nuo studijų laikų. Be to, jie kartu dirbo tame pačiame Kauno kultūros centre, toje pačioje koncertinėje įstaigoje, tik skirtinguose kolektyvuose – Jievaras vadovauja Kauno bigbendui, o Gytis dirbo pučiamųjų orkestre. Be to, pačiam Jievarui, kuris stipriai dalyvauja šalies bigbendo gyvenime, buvo smalsu pamatyti, kas vyksta Jurbarko krašte – ne tik išgirsti Jurbarko bigbendą, bet ir prisidėti savo žiniomis, praktiškai padėti tobulinti muzikos programą, kas jam taip pat pasirodė įdomu ir nauja. Toks kvietimas, susijęs su bigbendo muzika Jurbarke, Jievarą ir nudžiugino, ir nustebino.

 

Džiazas – gurmanams

Pasirodo, džiazo muzikos stovyklos Jurbarke pavadinimas „Nauji vėjai“ atspindi muzikinio pasaulio realijas. Jievaras patikina, kad džiazo muzika visada bus laikoma naujais vėjais, mat pastaruoju metu visame dominuoja populiarioji muzika. Vien didžiulėje JAV rinkoje džiazo bigbendas užima nedidelę muzikinės rinkos, 1 proc., dalį – tai muzika gurmanams ir kokybiškos muzikos gerbėjams.

Jurbarkiečių mintis kurti miuziklą Jievarui patinka. Jis pats yra aranžavęs miuziklų, pats jų sukūręs, turintis patirties, kuria, jei reikės, mielai pasidalinsiąs. Mielai atvažiuos dar kartą į Jurbarką, kurio gamta jį sužavėjo. „Tik įvažiavus į miestą Nemuno vaizdas šokiruoja savo grožiu. Pavydėtina ir be galo gražu, kad miestas yra tokioje gražioje vietoje“, – patikina Jievaras, pats gimęs augęs Vilniuje, ir kuriam gamta yra įkvėpimo šaltinis. Jam patinka kurti gamtoje ne tik todėl, kad gali atsipalaiduoti, bet ir gražių garsų, tendencijų iš gamtos pasisemti. Be to, ir klausytis muzikos, įkvėptos gamtos, jam taip pat patinka. Jievaras rekomenduoja „Mūsų laiko“ skaitytojams pasiklausyti jo vieno mėgstamiausių kompozitorių Johno Lutherio Adamso, amerikiečio, profesionalaus aplinkosaugininko, muzikos. Ypač kūrinių, kuriuos jis parašė 40 metų gyvendamas Aliaskoje – apie vandenyną, upes ir dykumą – tris gamtos polius. „Siūlau mėgautis muzika“, – komentuoja jis.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Smalininkų tėvai, neapsikentę smurto mokykloje, prašo institucijų pagalbos

Smalininkų tėvai, neapsikentę smurto mokykloje, prašo institucijų pagalbos  2

Pagaliau taryba spręs, ar šalinti sovietų kario paminklą iš miesto

Pagaliau taryba spręs, ar šalinti sovietų kario paminklą iš miesto  3

Ištapytą tribūną atidarė mažieji sportininkai

Ištapytą tribūną atidarė mažieji sportininkai  1

Pakeliui į dviračių Lietuvą, visuomenei pristatomas dviračių takų žemėlapis

Pakeliui į dviračių Lietuvą, visuomenei pristatomas dviračių takų žemėlapis  0

Dieną be automobilio autobusai mieste veš nemokamai

Dieną be automobilio autobusai mieste veš nemokamai  2

Smalininkų ugniagesių komandai – gaisrinis automobilis

Smalininkų ugniagesių komandai – gaisrinis automobilis  0

Baigti Vytauto Didžiojo paminklo restauravimo darbai Jurbarke

Baigti Vytauto Didžiojo paminklo restauravimo darbai Jurbarke  0

Sensoriniai skaitymai bibliotekoje

Sensoriniai skaitymai bibliotekoje  0

Partijos vangiai rikiuoja kandidatus į mūšį dėl mero posto (jau žinomos keturios pavardės)

Partijos vangiai rikiuoja kandidatus į mūšį dėl mero posto (jau žinomos keturios pavardės)  4

Šis istorinis Viešvilės pastatas parduodamas už 400 tūkst. Eur. Dabartiniai savininkai šį objektą iš VĮ Turto bankas įsigijo už 141 tūkst. Eur.

Nei pabėgėlių, nei senelių nebus. Pastatas parduodamas  0

Specialistai atsako, ką daryti įkandus šuniui

Specialistai atsako, ką daryti įkandus šuniui  0

Infrastruktūros ir turto skyriuje darbą pradėjo vyriausioji specialistė Jolita Matulienė

Infrastruktūros ir turto skyriuje darbą pradėjo vyriausioji specialistė Jolita Matulienė  0

Taupys ir rajono savivaldybė: trumpins Jurbarko miesto gatvių apšvietimo laiką

Taupys ir rajono savivaldybė: trumpins Jurbarko miesto gatvių apšvietimo laiką  1

Kuriose savivaldybėse švietimo sąlygos geriausios? (Vienu rodikliu išsiskiria Jurbarkas)

Kuriose savivaldybėse švietimo sąlygos geriausios? (Vienu rodikliu išsiskiria Jurbarkas)  1

Jurbarko rajono policijos komisariate – naujas veidas

Jurbarko rajono policijos komisariate – naujas veidas  1

Patikrino, kaip įstaigos pasiruošusios naujiems mokslo metams

Patikrino, kaip įstaigos pasiruošusios naujiems mokslo metams  4

Sodininkai įsirengė dalybų bibliotekėlę

Sodininkai įsirengė dalybų bibliotekėlę  1

Jurbarko ligoninėje pradės dirbti gydytoja neurologė

Jurbarko ligoninėje pradės dirbti gydytoja neurologė  1

Rugsėjo 1-ąją švęskime kartu!

Rugsėjo 1-ąją švęskime kartu!  0

Skirsnemunėje atidengtas monumentas, skirtas istorinėms miestelio datoms paminėti

Skirsnemunėje atidengtas monumentas, skirtas istorinėms miestelio datoms paminėti  0

Autobusu į Tauragę per Smalininkus – NEMOKAMAI

Autobusu į Tauragę per Smalininkus – NEMOKAMAI  3

Kiaulių maras plinta toliau – liga įsisuko ir į komercinį kiaulių ūkį

Kiaulių maras plinta toliau – liga įsisuko ir į komercinį kiaulių ūkį  0

Jurbarko ligoninėje pacientams siūloma vakarienė, kurią jau praminė „Šimtmečio rieke“.  Šalia Tauragės ligoninėje gaminamas maistas.

Maistą pacientams gamins Jurbarko ligoninės virtuvė  2

Rugsėjo mėnesį pradeda tvarkyti Jurbarko senamiesčio kvartalus

Rugsėjo mėnesį pradeda tvarkyti Jurbarko senamiesčio kvartalus  3

Mūsų partneriai