Džiazo populiarintojai brandina miuziklą Jurbarke idėją

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kol vieni jurbarkiečiai karštą birželio 27-osios popietę poilsiavo prie vandens telkinių, kiti kantriai pergrodami tuos pačius muzikinius kūrinius tobulino savo meistriškumą. Kalba eina apie Jurbarko kultūros centro bigbendo „JADA“ muzikantus, kurie tą pirmadienį dalyvavo kursuose-seminare, kuriame ansamblinio grojimo subtilybių juos mokė žinomas kompozitorius, aranžuotojas, muzikantas Jievaras Jasinskis, dirbantis su tokiais atlikėjais kaip Andrius Mamontovas, Ieva Narkutė ir kt., kuriantis aranžuojantis kūrinius, net miuziklus, vadovaujantis Kauno bigbendui. 

Šiuo J. Jasinskio seminaru įsibėgėjo jau penktoji džiazo muzikos stovykla „Nauji vėjai Jurbarke 2022“, kurią inicijavo „JADA“ bigbendo lyderiai Gytis Gvozdas, Vytis Binkauskas, Jurbarko kultūros centras, bendradarbiaujant su kitomis įstaigomis. Jievaro Jasinskio vedamas seminaras buvo jau antrasis šiųmetinės džiazo muzikos stovyklos, kuri vyks rugpjūčio 8–12 dienomis Smalininkuose, seminaras. Prieš penkerius metus startavusi stovykla išsiplėtė iki įvairiausių meno žanrų seminarų, kuomet meistriškumo rajono vaikus ir suaugusius moko žymiausi savo srities profesionalai. Jei pirmoji stovykla startavo su vienu lektoriumi, tai dabar organizatoriai suskaičiuoja jau aštuonis – nuo choreografų iki garso režisierių.

Vienas iš stovyklos iniciatorių, G. Gvozdas, patikino, kad šiųmetinė stovykla tuo ir išskirtinė tuo, kad profesionaliems kompozitoriams, aranžuotojams padedant tobulinama muzikos programa, prisideda choreografai, padedantys tobulinti šokių programą, ir jau šiais metais prisijungs garso režisierius, kuris jaunuosius rajono garsistus mokys įgarsinti renginį, daryti įrašus. Visa tai bus apjungiama į vieną didelę programą.

„Mūsų laiko“ pakalbintas Gytis pasidžiaugia, kad stovykla taip išaugo ir žanrinės ribos išsiplėtė, ir apskritai tokia iniciatyva įmanoma turint tokius partnerius kaip Jurbarko kultūros centras, bendradarbiaujant su A. Sodeikos meno kolektyvu, Smalininkų technologijų ir verslo mokykla, Smalininkų seniūnija. Stovykla yra sėkmingas projektas, kurį finansuoja rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

 Svajoja sukurti miuziklą

Pasirodo, kad tokiomis stovyklomis ir seminarais siekiama užauginti rajono muzikos kolektyvus iki svajonės, kurią jau brandina džiazo muzikos stovyklos iniciatoriai – sukurti Jurbarke miuzikle. Gytis patikina, kad tai tikrai nenutiks šiais metais, bet jau turi tokią svajonę, iki kurios, įtraukdami įvairius žanrus, ir nori užauginti kolektyvus.

Su metais auga ir plečiasi ne tik stovykla, bet ir tikslai. Pasak G. Gvozdo, šia džiazo muzikos stovykla pirmiausiai buvo siekiama atgaivinti bigbendo muziką, kuri buvo grojama Jurbarke. Atsispiriant nuo buvusių Jurbarko kultūros centro kolektyvų džiazo bigbendą atgaivinti ir praturtinti, sako G. Gvozdas, pasidžiaugęs, kad stovyklos metu seminarus ves žymūs lektoriai, kurie noriai dalyvauja ir mielai priima kvietimą – tereikia iš anksto, net prieš metus, suderinti.

 Kalta bendrystė ir smalsumas

Žinomo kompozitoriaus, aranžuotojo Jievaro Jasinskio nereikėjo įtikinėti atvykti į Jurbarką, į seminarą – priešingai. Svečias „Mūsų laikui“ paaiškina, kad šalies muzikantų bendrystė tokia, kad jie vieni kitus taip gerai pažįsta bei pasitiki, kad nereikia susipažinti ir įtikinėti. Jis pats Gytį Gvozdą pažįsta nuo studijų laikų. Be to, jie kartu dirbo tame pačiame Kauno kultūros centre, toje pačioje koncertinėje įstaigoje, tik skirtinguose kolektyvuose – Jievaras vadovauja Kauno bigbendui, o Gytis dirbo pučiamųjų orkestre. Be to, pačiam Jievarui, kuris stipriai dalyvauja šalies bigbendo gyvenime, buvo smalsu pamatyti, kas vyksta Jurbarko krašte – ne tik išgirsti Jurbarko bigbendą, bet ir prisidėti savo žiniomis, praktiškai padėti tobulinti muzikos programą, kas jam taip pat pasirodė įdomu ir nauja. Toks kvietimas, susijęs su bigbendo muzika Jurbarke, Jievarą ir nudžiugino, ir nustebino.

 

Džiazas – gurmanams

Pasirodo, džiazo muzikos stovyklos Jurbarke pavadinimas „Nauji vėjai“ atspindi muzikinio pasaulio realijas. Jievaras patikina, kad džiazo muzika visada bus laikoma naujais vėjais, mat pastaruoju metu visame dominuoja populiarioji muzika. Vien didžiulėje JAV rinkoje džiazo bigbendas užima nedidelę muzikinės rinkos, 1 proc., dalį – tai muzika gurmanams ir kokybiškos muzikos gerbėjams.

Jurbarkiečių mintis kurti miuziklą Jievarui patinka. Jis pats yra aranžavęs miuziklų, pats jų sukūręs, turintis patirties, kuria, jei reikės, mielai pasidalinsiąs. Mielai atvažiuos dar kartą į Jurbarką, kurio gamta jį sužavėjo. „Tik įvažiavus į miestą Nemuno vaizdas šokiruoja savo grožiu. Pavydėtina ir be galo gražu, kad miestas yra tokioje gražioje vietoje“, – patikina Jievaras, pats gimęs augęs Vilniuje, ir kuriam gamta yra įkvėpimo šaltinis. Jam patinka kurti gamtoje ne tik todėl, kad gali atsipalaiduoti, bet ir gražių garsų, tendencijų iš gamtos pasisemti. Be to, ir klausytis muzikos, įkvėptos gamtos, jam taip pat patinka. Jievaras rekomenduoja „Mūsų laiko“ skaitytojams pasiklausyti jo vieno mėgstamiausių kompozitorių Johno Lutherio Adamso, amerikiečio, profesionalaus aplinkosaugininko, muzikos. Ypač kūrinių, kuriuos jis parašė 40 metų gyvendamas Aliaskoje – apie vandenyną, upes ir dykumą – tris gamtos polius. „Siūlau mėgautis muzika“, – komentuoja jis.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Žievėgraužis tipografas

Jurbarko rajone jau užfiksuoti keli pavojingo medžių kenkėjo invazijos atvejai  1

Miesto autobusas stos kitose vietose

Miesto autobusas stos kitose vietose  0

Atnaujinta Vytauto Didžiojo skulptūra

Atnaujinta Vytauto Didžiojo skulptūra  0

Eržvilko seniūnijos  seniūnaitijų seniūnaičių kanditatų sąrašas

Pateikti seniūnijų seniūnaitijų seniūnaičių kanditatų sąrašai  0

Autobuso maršrutas Jurbarkas – Viešvilė nauju laiku

Autobuso maršrutas Jurbarkas – Viešvilė nauju laiku  1

Demografinės situacijos pristatymas

Demografinės situacijos pristatymas  0

Jurbarko autobusų stoties atidarymo iškilmės – kitą savaitę

Jurbarko autobusų stoties atidarymo iškilmės – kitą savaitę  4

Jurbarko delegacija išvykstą į kasmetinę Frankų liaudies šventę Krailsheime

Jurbarko delegacija išvykstą į kasmetinę Frankų liaudies šventę Krailsheime  0

Šiaurės ekspedicijų dalyvis bus priglaustas Jurbarko kapinėse

Šiaurės ekspedicijų dalyvis bus priglaustas Jurbarko kapinėse  0

Rajono darbdaviai noriai dalyvavo jaunimo vasaros užimtumo programoje

Rajono darbdaviai noriai dalyvavo jaunimo vasaros užimtumo programoje  0

Naujai įsikūrusios bendruomenės pirmininke išrinkta Arijana Zairienė.

Įsisteigė nauja bendruomenė  3

Sielių valtį atplukdė į Jurbarko kraštą

Sielių valtį atplukdė į Jurbarko kraštą  0

Švęskime rugsėjo 1-ąją drauge!

Švęskime rugsėjo 1-ąją drauge!  0

Prisiekė naujas savivaldybės tarybos narys (NUOTRAUKOS)

Prisiekė naujas savivaldybės tarybos narys (NUOTRAUKOS)  0

Opozicijos lyderiu deleguotas socialdemokratas Algirdas Pieniuta.

Oficialiai pasiskelbė savivaldybės tarybos opozicija  4

Prasideda penkias dienas truksianti Jurbarko krašto šventė

Prasideda penkias dienas truksianti Jurbarko krašto šventė  0

Jurbarkiečiai iš tarptautinio šachmatų turnyro grįžo su aukso medaliu (NUOTRAUKOS)

Jurbarkiečiai iš tarptautinio šachmatų turnyro grįžo su aukso medaliu (NUOTRAUKOS)  1

Seredžiaus bažnyčia pasipuošė gėlių kilimu

Seredžiaus bažnyčia pasipuošė gėlių kilimu  0

Skirsnemunės autobusų stotelę papuošė mokinio piešinys

Skirsnemunės autobusų stotelę papuošė mokinio piešinys  0

Sausra rajono grūdų augintojų nenuskriaudė

Sausra rajono grūdų augintojų nenuskriaudė  0

Uždaromi Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai

Uždaromi Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai  0

Ketvirtadienį kviečia leisti su šauliais: renginys skvere prie bibliotekos

Ketvirtadienį kviečia leisti su šauliais: renginys skvere prie bibliotekos  0

UAB Jurbarko autobusų parkas skelbia nuomos konkursus

UAB Jurbarko autobusų parkas skelbia nuomos konkursus  0

Situacija rajono darbo rinkoje: norinčių dirbti daugiau, darbo vietų mažiau

Situacija rajono darbo rinkoje: norinčių dirbti daugiau, darbo vietų mažiau  0

Mūsų partneriai