„Bėdų turgus“ išpirko jaunos šeimos iš Pavidaujo bėdą

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Turėti savo nuosavą būstą tikriausiai svajoja kiekvienas, tačiau ne visi turi tokią galimybę. Vieni gyvena nuomojamame bute, kiti glaudžiasi pas artimuosius. Taip atsitiko ir Pavidaujo kaime, Girdžių seniūnijoje gyvenančiai Editos ir Dariaus šeimai. Jauna šeima, neturėdama sąlygų įsigyti nuosavą būstą, šiuo metu glaudžiasi Editos mamos namuose. Jaučiasi gana nepatogiai, tačiau kitos išeities nėra. Nedžiugina tarp Editos vyro ir jos mamos kylantys konfliktai, nesmagiai jaučiasi ir jų mažamečiai vaikai. 

 

Edita yra kilusi iš Pavidaujo kaimo, o jos vyras Darius - iš Pagėgių krašto. Jau devyneri metai jie gyvena kartu. Jauna šeima džiaugiasi dviem nuostabiais vaikais – septynerių Deimante ir devynerių Eimantu. Mokykliniu autobusu vaikai kasdien keliauja į Girdžių pagrindinę mokyklą. Šeima, ilgą laiką gyvenusi Pagėgių rajono savivaldybėje, dėl tam tikrų nesutarimų su Dariaus artimaisiais praėjusių metų birželį persikėlė gyventi į Pavidaujį pas Editos mamą. „Palikau ten visą savo gyvenimą. Nenorėjau pyktis su savo šeima, todėl ir pasitraukiau. Pagalvojau, kad galbūt čia bus geriau“, - sakė Darius. Tikriausiai niekas nesitikėjo, kad ir čia situacija nepasikeis.
 
 
 
 
Pavidaujo kaime savivaldybė pardavinėjo kadaise čia buvusios bibliotekos pastatą.
Buvo nuspręsta, kad čia galėtų būti Editos ir Dariaus namai.
 
 
 
„Mano mamos namuose dabar gyvename septyniese. Keturi mūsų šeimos nariai, mama ir sesuo su sugyventiniu. Tarp mamos ir mūsų nuolat kyla įvairių nesutarimų. Galbūt ta trintis namuose ar vaikai, kurie nuolatos viską ima, sukelia įtampą. Na, bet vaikai yra vaikai. Jiems juk viskas įdomu“, - pasakojo Edita. Šeima glaudžiasi viename nedideliame kambariuke. Tikriausiai kiekvienam iš jų trūksta ramybės, o ir vaikams augti čia sudėtinga. Valdžia šiuose namuose - Editos mamos rankose. Bet juk ne veltui sakoma, mano namai - mano tvirtovė.

Šios jaunos šeimos gyvenimas nebuvo rožėmis klotas. Dar 2008-aisiais metais, kai šeima gyveno Pagėgių rajone, juos sukrėtė skaudi nelaimė - autoįvykis, kurio metu žuvo žmogus. Darbo metu Dariaus vairuojamas sunkvežimis susidūrė su lengvuoju automobiliu. „Pats nesupratau, iš kur tas automobilis išlindo. Buvo sekundžių klausimas. Iki šiol nesuprantu, kas ir kaip atsitiko“, - prisimindamas skaudžius to meto įvykius pasakojo Darius. Vyrui buvo priteista atlyginti apie 90 000 litų žalos, tačiau dar visai neseniai paaiškėjo, kad jam teks sumokėti tik už įmonės, kurioje tuo metu dirbo, sudaužyto sunkvežimio remontą. Jis Dariui atsieis apie 20 000 litų. Apie 10 000 litų šeima jau sumokėjo. „Šiuo metu laikome vieną karvę. Dar ir telyčių turėjome, tačiau teko jas parduoti, kad dalį skolos galėtume grąžinti. Mokame palaipsniui, kai tik turime pinigų“, - pasakojo moteris.

Šeimoje šiuo metu dirba tik Edita. Ji dirba UAB „Eglėšakis“ įmonėje, tačiau ir šis darbas laikinas, sezoninis. Kaip sako pati moteris, viskas priklausys nuo užsakymų. Kol jų bus, tol ir darbo turės. Galbūt iki gegužės mėnesio, o kaip bus toliau, pasakyti sunku. Prieš tai moteriai teko dirbti ir viešuosius darbus seniūnijoje. Editos vyras per žiemą nedirbo, tačiau galbūt greitu laiku, kaip jis pats sako, pradės dirbti vienoje Jurbarko įmonių.

Šiai jaunai šeimai gyvenimas sunkumų tikrai nestokojo. „Mūsų mergaitė - hiperaktyvi. Šiuo metu ji vartoja gydytojo paskirtus vaistus, todėl dabar yra šiek tiek ramesnė. Mokykloje su ja atskirai dirba mokytojo padėjėja. Šiuo metu ji jaučiasi žymiai geriau“, - sakė Edita. Pasak jos, dukrytė, iki tol nenorėjusi nei rašyti, nei skaityti, dabar tai daro pati, niekieno neraginama.  
 
 
 
Pastato viduje vis dar likusios bibliotekai priklausiusios knygų lentynos.
 
 
Žinant problemas, su kuriomis susiduria šie jauni žmonės, Girdžių seniūno Dariaus Juodaičio iniciatyva seniūnija, gavusi šeimos leidimą, kreipėsi į jau devintus metus Lietuvoje veikiantį labdaros ir paramos fondą „Bėdų turgus“, kuris per šiuos metus jau yra pagelbėjęs daugiau kaip aštuoniems šimtams į bėdą patekusių šeimų. „Norėjome, kad pagerėtų santykiai šioje šeimoje, o ir vaikai turėtų geresnį poilsį. Mūsų kreipimuisi turėjo įtakos šios šeimos gyvenimo sąlygos. Keturiese jie gyvena vienoje patalpoje. Tame pačiame kambaryje vaikams ir pamokas tenka ruošti. Galbūt pradinėse klasėse namų darbų nėra tiek daug, tačiau vėliau jų bus žymiai daugiau, reikės susikaupti. Galbūt šeimoje vykstantys konfliktai taip pat turi įtakos ir pačių vaikų sveikatai“, - sakė seniūnas.

Pavidaujo kaime savivaldybė pardavinėjo kadaise čia buvusios bibliotekos pastatą, todėl buvo nuspręsta, kad čia galėtų būti Editos ir Dariaus namai. „Bėdų turgus“ į šį seniūnijos kreipimąsi sureagavo labai greitai. Išklausę jiems svarbių žmonių nuomonių atvažiavo šios bėdos pirkti.

Buvusios bibliotekos pastatas buvo pardavinėjamas aukciono būdu. Galiausiai kaina nukrito iki 8 300 litų. Džiugu, kad atsirado verslininkų, kurie panoro padėti šiai jaunai šeimai. 5 000 litų skyrė Jurbarko įmonė „Manvesta”, 3 000 litų - verslininkas Antanas Guoga, dar 1 000 litų „Bėdų turgus“. Taigi, šeimos svajonė turėti nuosavą namą pagaliau išsipildė.

„Su seniūno pasiūlymu kreiptis į šią laidą sutikome iš karto. Labai norėjome kažkur turėti savo kampelį. Iki tol įsigyti savo būstą tikrai neturėjome galimybių“, - sakė Editos vyras.

„Tas namukas pakankamai neblogas. Gerai atrodo. Viduje yra krosnis, yra viena didelė patalpa, kurią atskyrus, galima įrengti du kambarius ir virtuvę, yra ir dar viena patalpa tualetui, voniai. Viskas yra išbetonuota, langai nesupuvę, pastatas mūrinis, tik stogas vienoje vietoje kiauras. Yra vandentiekis, kanalizacija. Kieme stovi ir mūrinis ūkinis pastatas. Namas pastatytas beveik 11 a žemės sklype, todėl ir vaikams kieme žaisti vietos bus pakankamai“, - apie naujuosius šeimos namus pasakojo seniūnas.

Pasak Editos vyro Dariaus, notaras dokumentus jau sutvarkė. Beliko tik namo paskirtį pakeisti, nes kaip jau minėjome, ankščiau šiame name buvo biblioteka. „Visi namo dokumentai forminami mano žmonos Editos vardu. Aš sau nieko nesirašau. Man nieko nereikia. Svarbiausia, kad mano žmonai ir vaikams būtų gerai“, - sakė vyras.
Vyras tikisi, kad vos tik pradėjęs dirbti, galės pradėti po truputį tvarkytis naujuosius savo namus. Pirmiausia planuoja sutvarkyti stogą ir nors vieną kambarį viduje, kad būtų galima čia apsigyventi. Darius viską planuoja daryti pats, savo rankomis, na, o jeigu reikės pagalbos, galbūt ir kokio kaimyno paprašys. „Jau buvau užkūręs čia esančią krosnį. Traukia gerai“, - džiaugėsi jis. Kol kas jie turi tik vieną karvutę, tačiau ir ūkinį pastatą šeima planuoja sutvarkyti. Galbūt pavyks netoliese žemės išsinuomoti, kur bus galima vasarą gyvulius ganyti.   

„Sunku pasakyti, kaip šios šeimos gyvenimas klostysis toliau, stebėsime, reikės - pagelbėsim, prireiks - drausminsime. Galbūt tai  jiems  bus  šioks  toks  paskatinimas  kažko  imtis,  nenuleisti  rankų, tikėti ateitimi. Manome, kad ši šeima jaus moralinį įsipareigojimą tvarkytis“, - sakė seniūnas.
 
„Šį namą galėjo ir kažkas kitas nupirkti, pasidaryti kokį sandėlį ar kokioms kitoms ūkinėms reikmėms naudoti. Tačiau geriau tegul žmonės jame gyvena. Seniūnijai šio pastato priežiūra taip pat kainuoja. Kasmet reikia šienauti ir šiukšles rinkti. Tokių pastatų seniūnijoje turime ir daugiau, bet pirmiausia juos reikia įvertinti. Reikalingos ir visos kitos administracinės procedūros. Taigi, kad galėtum parduoti, dar turi ir investuoti“, - sakė seniūnas.
 
Džiugu, kad šia gražia Girdžių seniūno Dariaus Juodaičio iniciatyva šis pastatas buvo parduotas šeimai, turinčiai ryšių su Pavidauju. Reikia tikėtis, kad ši šeima čia įsikurs ir ilgam pasiliks gyventi. Pagaliau jie turi savo namus ir sąlygas mažiesiems augti.
Rekomenduojami video:
Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

UAB „Jurbarko vandenys“ taikys amnestiją pranešus apie savavališką prisijungimą

UAB „Jurbarko vandenys“ taikys amnestiją pranešus apie savavališką prisijungimą  0

P. Cvirkos g. Jurbarke

P. Cvirkos gatvių gyventojai pasirinko Bibliotekos ir Palemono pavadinimus  1

E. Sabaliauskas ir T. Okmanas

Jurbarkiečiui siūloma suteikti nacionalinio mecenato vardą  0

I. Rybakovienė

Seredžiaus senelių globos namai turi naują vadovę  19

R. Misevičienė ir I. Molevaitė

Regionų partiją paliko Jurbarko skyriaus pirmininkė  1

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai

Savivaldybė ieško naujo direktoriaus Vytauto Didžiojo progimnazijai  2

G. Lukošienė

Darbą pradėjo nauja asmenų su negalia reikalų koordinatorė  0

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai

Jurbarko mieste statomi nauji suoleliai  2

Naujoji upinė barža

Į Nemuną nuleista didžiausia upinė barža Baltijos šalyse  0

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių

Miesto gyventojai pasigenda suolelių ir šiukšliadėžių  4

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo

Prasidėjo Jurbarko ir Seredžiaus gyventojų apklausa dėl P. Cvirkos gatvių pavadinimo keitimo  0

Po parodos atidarymo

Jurbarko krašto muziejuje atidaryta paroda „Milda. Moters meilė – nevienoda“  1

Po koncerto Jurbarke. Antras iš kairės – baronas fon Štetenas

Jurbarke vieši būrys svečių iš Vokietijos  1

Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti

Gyventojai rinks geriausią idėją viešajai aplinkai gerinti  2

Sosnovskio barštis

Gegužę dar galima suskubti iškasti Sosnovskio barščius  0

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima

Pažinimo bokšto lankyti vis dar negalima  6

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ direktorius V. Tamulis sako, kad jam teko prisitaikyti prie jau susiformavusio kolektyvo, tačiau tikisi, kad pavyks pagerinti bendrovės veiklą.

Naujasis „Jurbarko komunalininko“ vadovas agituoja renovuoti daugiabučius  8

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras

Įkvepianti istorija: Jurbarko rajone sėkmingai išgelbėtas vyras  0

S. Kiudienė

Darbą pradėjo nauja jaunimo reikalų koordinatorė  1

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį

Jurbarko krašto verslininkų sąjunga paminėjo veiklos 10-metį  4

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta

Vienuolika vėjo turbinų keliauja į „Green Genius“ parką Jurbarke – pirmoji turbina jau pastatyta  0

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje

UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriui svarbu didinti bendrovės matomumą visuomenėje  0

Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse

Darbuotojų pasikeitimai savivaldybės administracijoje, įstaigose ir įmonėse  4

V. Murauskienė

Paskelbta geriausia metų bibliotekininkė  0

Mūsų partneriai