Ar tuštėjančius miestelius atgaivins socialinis verslas
Važiuojant per rajono miestelius ir kaimus neretai į akis krenta dideli ir apleisti sovietiniais laikais statyti statiniai – mokyklos, darželiai, buvę administraciniai pastatai, kuriuos atgaivinti ir pritaikyti šiuolaikiniam gyvenimui ar verslui dažniausiai tėra labai mažai galimybių.
Todėl juo smagiau, kai seniai statytas pastatas yra atnaujintas ir aktyviai naudojamas. Vienas iš tokių – pačiame Girdžių miestelio centre esanti buvusi paukštininkystės tarybinio ūkio kontora, kurioje vietinis verslininkas buvo įkūręs viešbutį, o dabar kuriasi socialinis verslas – savarankiško gyvenimo namai.
Apie tai sužinojome prieš porą dienų feisbuko platybėse pamatę pranešimą, kad Girdžiuose atidaromi gailestingumo namai. Susidomėję, kas tai per įstaiga, susitikome su jos steigėju – vilniečiu Mariumi Balčiūnu, mielai sutikusiu papasakoti apie savo įkurtus Girdžių senelių namus ir jų perspektyvas.
Kuriasi savarankiško gyvenimo namai
Šiuo metu pastate, ant kurio dar tebekabo viešbučio iškaba, gyvena 9 žmonės, visi ne vietiniai, atsikraustę iš M. Balčiūno įsteigtų savarankiško gyvenimo namų Elektrėnuose. Marius pripažįsta, kad kol kas Girdžiuose įsikurti dar ne visiškai baigta, ką tik spėjo čia persikraustyti, tačiau kambariai gyvenimui tinkami, juose gyvena po du žmones, pirmajame aukšte – virtuvė, kurioje gaminamas maistas. Patalpos švarios ir tvarkingos.
Veiklą numatoma plėsti
Dabar šiuose namuose gyvena 9 žmonės, artimiausiu metu turėtų atvykti dar vienas. Iš viso čia yra 18 vietų, tiek asmenų kol kas ir galės įsikurti. Šiuo metu dirba keturi darbuotojai, planuojama, kad bus priimti dar trys. Marius tvirtina, kad jo siekiamybė – įsteigti senelių namus, todėl ir įstaigos pavadinimas toks – Girdžių senelių namai, kad vėliau nereikėtų keisti. Tačiau kol kas, kaip skelbiama Jurbarko rajono savivaldybės interneto svetainėje, viešajai įstaigai Girdžių senelių namams, adresas Mituvos g. 30, Girdžių k., Jurbarko r. sav., nuo 2023 m. balandžio 24 d. iki 2026 m. balandžio 23 d. (18 vietų) yra suteikta teisė teikti akredituotą socialinės priežiūros paslaugą – apgyvendinimą savarankiško gyvenimo namuose suaugusiems asmenims su negalia, senyvo amžiaus asmenims, socialinę riziką patiriantiems suaugusiems asmenims ir jų šeimoms, socialinę riziką patiriančioms šeimoms. Kad ši įstaiga taptų senelių namais, pasak M. Balčiūno, pirmiausia reikalingas liftas į pastato antrąjį aukštą. Lifto įrengimo ir kai kurių erdvių rekonstrukcijos projektas jau rengiamas, sako įstaigos vadovas, kuris tikisi, kad visi reikalingi pertvarkymai truks apie metus laiko.
Visą straipsnį skaitykite laikraštyje „Mūsų laikas“
Bakalauras, o 8 metu nepakako tapti ir magistru? Matyt, planuoja tapti ministru, o ten pakanka buti...
Infrastruktūros ir turto skyriuje – naujas inžinierius