Ar buvo galima išvengti tragedijos: pacientą uždaužęs asmuo anksčiau nerodė agresijos
Po to, kai buvo paviešintas Jurbarko ligoninės paciento smurtas prieš kitą ligonį, o patirti sužalojimai galėjo tapti mirties priežastimi, LRT.lt pasidomėjo, ar ligoninėje pakankamai užtikrinamas pacientų saugumas. Paaiškėjo, kad vien šiais metais policijos pareigūnai 13 kartų į Jurbarko ligoninę vyko tramdyti pacientų.
Ligoninės vadovė: „Pacientas nebuvo agresyvus ir įtarimų nekėlė“
Jurbarko ligoninės vadovė, vyriausioji gydytoja Rūta Lukšienė LRT.lt patikino, kad policija iki šio nelemto įvykio nė karto nebuvo kviesta į stacionaro skyrius. Visi iškvietimai buvo į ligoninės priimamąjį, kuriame, kaip ir kitose ligoninėse, didžiausias galvos skausmas – neblaivūs, agresyvūs pacientai.
„Psichosomatinis skyrius, kuriame įvyko paciento smurto protrūkis, nėra psichiatrinė ligoninė. Iki šiol jokios grėsmės nė vienas to skyriaus pacientas nekėlė, todėl apie papildomą apsaugą, vaizdo kameras mes nesvarstėme. Šis atvejis pirmas mūsų ligoninėje“, – LRT.lt pasakojo ligoninės vadovė ir pridūrė, kad ligoninė yra sudariusi sutartį su saugos tarnyba. Iškilus grėsmei, ji yra kviečiama. Po šios nelaimės ligoninė dar kartą peržiūrės pacientų saugumo užtikrinimą.
Jeigu pacientas elgiasi agresyviai ir kelia pavojų aplinkiniams, anot vadovės, kviečiama tarnyba ir dažniausiai jis nukreipiamas į artimiausią psichiatrijos ligoninę.
Pasak R. Lukšienės, sunkiai palatos kolegą sužalojęs pacientas nebuvo agresyvus, todėl personalas nė neįtarė, kad gali kilti pavojus aplinkiniams.
„Kai įvyko nelaimė, smurtautojas nedelsiant buvo nukreiptas į kitą, specialią, įstaigą. O kodėl ir nuo ko jis vėliau mirė, aš nežinau. Jokių duomenų neturiu. Lygiai taip pat dar neturime duomenų, nuo ko tiksliai mirė ir sumuštasis pacientas – nuo patirtų traumų ar lėtinių ligų. Dar laukiame skrodimo išvadų“, – LRT.lt informavo vadovė.
Artimųjų atsiprašė
Paklausta, ar tiesa, anot velionio artimųjų, kad jie nesulaukė jokio dėmesio, jokios užuojautos nei iš jos, nei iš kito ligoninės personalo, R. Lukšienė atsakė:
„Tai yra netiesa. Ne kartą buvome susitikę, kalbėję. Apgailestavome, reiškėme užuojautą, siūlėme pagalbą. Nežinau, kodėl informacija klaidingai ištransliuota“, – patikino ligoninės vadovė.
Pašnekovė sakė, kad po paviešinto smurto protrūkio ligoninėje ji nesulaukė nei artimųjų, nei pačių pacientų pageidavimų pakeisti gydymo įstaigą.
Meras ragina nelinčiuoti medikų
LRT.lt pakalbino ir Jurbarko rajono savivaldybės, kuri yra ligoninės steigėja, merą Skirmantą Mockevičių.
„Buvo kaip buvo. Bet kurioje ligoninėje gali pasitaikyti toks atvejis. Nė viena nespecializuota ligoninė neturi ypač griežtų apsaugos priemonių, izoliatorių, specialaus budėjimo kiaurą parą palatoje ir panašiai.
Labai gaila, kad taip įvyko, bet vienas atvejis dar nenubraukia gero ligoninės komandos darbo. Ar tikrai dabar reikia iš karto nulinčiuoti medikus dėl to, kad pacientą netikėtai ištiko psichozė ir jis ėmėsi smurto? Tai buvo absoliučiai išskirtinis atvejis.
Niekas nežino, kokia komplikacija gali pasireikšti bet kuriam pacientui. Kas gali apsaugoti nuo staigių, neprognozuojamų vieno paciento veiksmų prieš kitą pacientą?“ – ligoninės personalą nuo viešo smerkimo gynė meras.
Pasak S. Mockevičiaus, niekada anksčiau jis nėra gavęs signalų iš Jurbarko ligoninės, kad skyriuose pacientai jaustųsi nesaugiai.
„Inicijuotas vidinis auditas, kuris turėtų atsakyti į visus klausimus ir įvardyti kaltus, jeigu tokių buvo.
Patikėkit, mes aiškinamės ir imamės visų priemonių, kad tokios situacijos nepasikartotų. Nepuolame iš karto šmeižti ligoninės personalo, nes jie ir taip jautriai reaguoja. O jūs puikiai žinote, kaip sunku į regionus prisikviesti medikų“, – LRT.lt sakė Jurbarko rajono meras.
Losing Bitcoin due to uncertainties and issues can be life-draining for anyone who has invested in B...
Marijampolės apskrities pareigūnai išaiškino vyro nužudymą