Aktyvi Smalininkų bendruomenė keičia rajono veidą
,,Smalininkai - išskirtinis miestelis, todėl kad čia gyvena labai darbštūs žmonės, o kad darbštūs tai mes puikiai matome, kaip paskutiniu metu keičiasi Smalininkų miestelio veidas“, - sakė Jurbarko rajono meras Ričardas Juška, praėjusį savaitgalį viešėjęs šio miestelio šventėje - „Lietuvninkais mes esam gimę“. Šventė buvo skirta Mažosios Lietuvos prijungimo prie Lietuvos 90-mečiui, Klaipėdos sukilimo dalyviams, savanoriams aviatoriams bei skrydžio per Atlantą 80-mečiui paminėti.
Šie įvykiai mums labai svarbūs, tačiau reikia nepamiršti, kad šią dieną taip pat buvo minima ir Tarptautinė vaikų gynimo diena. O Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos mokiniams ji buvo ypatinga - atidaryta jau antrus metus iš eilės rengiama karinė-edukacinė stovykla „Sakale, lėk“. Tai jau tradicija tampantis Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro ir Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnių eskadrilės lakūnų bendras projektas. Mokiniams - tai puiki galimybė „paragauti“ kariško gyvenimo ir susipažinti su aviacijos bazės veikla. Žodis „karinis“ reikškia ne tik drausmę, paklusnumą, bet ir patriotiškumą, kurį kariškiai bandys perduoti vaikams. Šį jausmą reikia perduoti ir savo draugams. Stovyklos dalyvių laukia ne tik įdomus naktinis žygis, bet ir įvairiausi sportiniai užsiėmimai, varžybos.
Šventinis savaitgalis prasidėjo motociklų ir ,,vabalų” paradu aplink Smalininkų miestelį, po kurio vyko tarptautinių kartingo varžybų ,,Baltijos taurė” atidarymas Smalininkų kartodrome.

Šventės metu stadione veikė ne tik seniūnijų kiemeliai, bet ir tautodailės darbų mugė, atrakcionai vaikams, dažasvydis. Suaugę jodinėjo žirgais, o vaikai džiaugėsi mažais arkliukais - poniais. Buvo galima įsigyti Viešvilės kultūros centro rankdarbių būrelio ,,Saga” papuošalų, kuriais prekiavo šio būrelio vadovė Sniežana Šašienė. O kad nė vienas šventės dalyvis nebūtų alkanas, pasirūpino miestelio bendruomenės šeimininkės, kurios siūlė paragauti Smalininkų kulinarinio paveldo valgių - ne tik kugelio, žuvienės, bet ir gardaus šakočio. Arūno Kudžmos dailės gaminių įmonė prekiavo ąžuoliniais lauko baldais ir kitais tautodailininkų darbais. Šventėje pasisvečiuoti progos nepraleido Kalvelių girininkijos bei Viešvilės gamtinio rezervato atstovai, kurie bendravo su žmonėmis, pasakojo jiems, kas šiuo metu vyksta mūsų giriose, dalijo lankstinukus, vaišino raudonėlio, mėtų bei kitų vaistingųjų augalų arbatomis.

Iškilmes vainikavo iki pat vėlyvo vakaro trukęs koncertas. Koncertinėje programoje dalyvavo daugelis krašto kolektyvų. Skambėjo Jurbarko kultūros centro moterų choro ,,Lelija” dainos. Smalininkų bendruomenės suaugusių tautinių šokių kolektyvas ,,Skalva” bei merginų šiuolaikinio šokio grupė pademonstravo savo šokius. Nuotaiką palaikė Pagėgių r. sav., Natkiškių kultūros centro kapela ,,Vaivorykštė”, Jurbarko kultūros centro berniukų choras ,,Bildukas”, šiuolaikinio šokio studija ,,Šypsena”, Veliuonos roko grupė, Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras, vokalinis ansamblis ,,Vėtrungė”, akustinės muzikos grupė ,,Vėjūkas” bei atlikėjo Kastyčio Kerbedžio pasirodymai. Šventės dalyvius nustebino ir Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio parodomoji programa.
Tai tik maža dalis įspūdžių iš vykusios miestelio šventės. Reikia tikėtis, kad ši šventė taps geru pavyzdžiu kitoms rajono bendruomenėms ir paskatins jas būti aktyvesnėmis, tuomet keisis ne tik jų, bet ir viso rajono veidas.
Hello my name is Timo Olavi Granberg, If you're looking for a trusted expert in Bitcoin recovery, Ge...
Kas svarbiau mūsų kraštui – pigūs pašto kaštai ar laikraščių prenumerata?