Šešuvio ir Jūros upėmis baidare: smėlėtos pliažinės pakrantės, kurias pamėgo ... kormoranai

Straipsnis  3 komentarų

„Mūsų laikas“ pasilieka teisę pašalinti skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pasirašyti kito asmens vardu ar pažeidžia LR įstatymus. Už komentarų turinį atsako juos paskelbę skaitytojai.

  1. Stasys Makūnas. 2015-09-02 16:50:13 78.62.19.174
    Gerai, kad taip išsamiai buvau pakomentuotas. Jokios naujienos neišgirdau. Lietuvoje turime labai aiškų kormoraninį pavyzdį Kuršių neriją. Nuostolis giriai labai aiškiai matomas, nes giria tiesiog sunaikinta. Kitas dalykas ką kalba žvejai. Kormoranai Kuršių mariose pagauna daug daugiau žuvies negu žvejai. Plaukiant keltu į Švediją, archipelago zonoje, kur yra labai daug salelių, galima stebėti kormoranų kolonijas. Tose salelėse yra buvusių medžių stagarai ir žinoma daug kormaranų išmatų. Ten daugiau niekas neauga ir negyvena. Ar toks totalus gamtos sunaikinimas tikrai yra meilės gamtai išraiška? Beje šį pavasarį apžiūrėjau pležą prie Greičių karjero. Ten buvo pasivažinėta su keturračiu. Gamtininkui tikriausiai labai nepatiks, bet pasakysiu, tai pležą atnaujino ir padarė geresnes sąlygas poilsiautojams.
  2. Makūnui 2015-08-28 15:21:15 195.182.91.138
    Gamtininkams kormoranai nei išskirtinai patinka nei išskirtinai nepatinka, todėl nedėkite į jų lūpas savo paistalų. Gamtininkai tik skatina neperreikšminti kormoranų kaip rūšies, nepulti jų naikinti beatodairiškai prasilenkiant su sveika nuovoka bei tikrove ir nekelti isterijos, prie ko prisidedate ir pats. Akivaizdu, kad tiek dykumos dėl savo veiklos nepaliko niekas, kiek tai padarė žmonės. Tas pats Šešuvis ir Jūra gausiai užželia žolėmis ir tai ne kormoranų poveikis , o besaikio žemdirbių godumo pasekmė, kuomet suariamos pakrančių apsaugos juostos, (nors tai draudžiama) ir trąšos patenka tiesiai į vandens telkinius. Todėl matome azotą ir fosforą mėgstančių augalų pievas upėse, smėlėto dugno vis mažiau. Dar ponas pasidairykite kaip dabar kertami miškai. Apsižvalgykite, kur keturračiais niokojami upių šlaitai, patyliukais iš individualių namų ir fermų į vandens telkinius leidžiamos nevalytos nuotėkos, daromi kiti nusikaltimai prieš gamtą. Ir tada suprasite kur tūno tikrieji kormoranai.
  3. Stasys Makūnas. 2015-08-24 16:52:55 78.62.19.174
    Kormoranai labai patinka gamtininkams. Gaila, kad po jų lieka ilgam užteršta dykuma. Todėl jais per daug mėgautis neverta. Jų skaičius turėtų būti reguliuojamas realiomis priemonėmis.
Straipsnis  3 komentarų
Mūsų partneriai