Žolės deginimo sezono pradžia: šeši gaisrai ir per 5 hektarus išdegusios teritorijos

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Per 11 dienų (nuo balandžio 1 iki 11 dienos) Jurbarko rajone - šeši degančios žolės atvejai ir per penkis hektarus išdegusios teritorijos. Rajono ugniagesiams su pavasariu atšilus orams prasidėjo darbymetis – žolės deginimo sezonas kaip reikiant prasidėjo.

 

Pats didžiausias gaisras buvo balandžio 1 dieną Trakų kaimo (Eržvilko seniūnijoje), laukuose, palei Šešuvio upelį. Išdegė didžiulis plotas žolės. Net 4 hektarai. Liepsnų gesinti suvažiavo ir kolegos iš Raseinių rajono, nes ugnis kabino ir šio rajono teritorijoje esančią žolę. Kaip kilo gaisras, nežinoma. Savininkai ir žemės nuomininkai nustatyti. Balandžio pradžioje žolė liepsnojo ir Eržvilko miestelyje, Šaltuonos gatvėje. Išdegė apie 3 arus ploto. Balandžio 6 dieną neprisistatęs asmuo pranešė, kad Naukaimio kaime (Šimkaičių seniūnijoje) dega ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesių pajėgoms, degė pavėsinė ir žolė aplinkui. Išdegė apie 1 hektarą ploto. Gaisras kilo neaiškiomis aplinkybėmis. Įvykis tiriamas.Gautas pranešimas, kad Pupkaimio kaime (Raudonės seniūnijoje) dega žolė. Išdegė 3 arai žolės ir krūmų. Balandžio 6 dieną gautas pranešimas, kad Jakaičių kaime (Skirsnemunės seniūnijoje) dega pieva. Atvykus ugniagesių pajėgoms, ugnis jau buvo užgesinta vietinių gyventojų. Iš viso išdegė apie 3 arų plotas. Balandžio 7 dieną pranešta, kad Žibintų kaime (Veliuonos seniūnijoje) dega žolė. Išdegė apie 10 arų ploto. Rajono ugniagesių tarnybos atstovai perspėja, kad kartu su aplinkosaugininkais daro reidus. Jau yra nubaustų už ne vietoje kūrenamus laužus.Reido metu tikrinama, ar piliečiai nepažeidžia aplinkosaugos reikalavimų deginant pernykštę žolę, kūrenant augalininkystės atliekas. Miesto ir kaimų gyventojams primenama apie žolės deginimo padarinius ir administracinę atsakomybę. VĮ Valstybinių miškų urėdijos duomenimis, šiais metais iki balandžio 9 d. Lietuvos miškuose užregistruoti 27 miško gaisrai, apėmę bendrą 60 hektarų plotą.

  • Du kartus teko kviesti išminuotojus

Rajono ugniagesiams netrūko ir kitų darbų. Pavidaujo kaime, Vienybės g. 13, buvo pranešta, kad dega namas. Atvykus į vietą paaiškėjo, kad iš lauko pusės ruseno namo sienos dailylentės. Spėjama, kad tąkart buvo vėjuota dieną ir plėnį įnešė. Aprūko iš lauko pusės sienos dailylentės. Nuardyta dalis stogo šiferio dangos. Laiku pastebėtas gaisras. Pagausančio kaime degė mėsos rūkykla. Visiškai sudegė rūkykla ir ten buvusi mėsa apie 10 kg. Spėjama, kad palikta be priežiūros. Balandžio 3 dieną, 17.43 val. pranešta apie rastą sprogmenį. Vadžgiryje, Bebirvos gatvėje, policijos pareigūnai pranešė, kad įvestas planas „Skydas“. Suvažiavo ugniagesiai, policinikai, išminuotojai ir, jei pavojinga, naikina vietoje, o jei ne toks pavojingas – išsiveža. Atvykę kariuomenės išminuotojai sprogmenį sunaikino vietoje. 82 mm minosvaidžio sviedinys. Ugniagesiams teko važiuoti padėti kolegoms į Tauragės rajoną, Gaurės seniūniją. Buvo pranešta, kad dega lentpjūvė. Balandžio 4 dieną Žindaičiuose degė apleista, seniai neveikianti parduotuvė – degė įėjimo medinės durys. Balandžio 5 dieną Viešvilėje buvo įvestas planas „Skydas“. Pranešta, kad atviroje teritorijoje rastas sprogmuo. Budėta, kol atvyko išminuotojai. Rankinė granata neutralizuota vietoje.

Balandžio 8 dieną Seredžiaus seniūnijoje, Motiškių kaime, pranešta, kad dega apleistas ardomas namas. Atvykę į įvykio vietą. pastatą ugniagesiai rado degantį atvira liepsna. Stogas jau buvo sukritęs. Vyksta tyrimas. Balandžio 9 dieną Jurbarko ugniagesiams teko gesinti gaisrą Jurbarko mieste. P. Cvirkos g. 18. Neprisistatęs asmuo pranešė, kad dega negyvenama patalpa ir kad viduje gali būti žmonių. Atvykus į vietą rado atvira liepsna degantį sandėliuką. Viduje sudegė namų apyvokos daiktai. Nuardyta stogo danga, aprūko sienos. Pranešimas, kad viduje gali būti žmonių, nepasitvirtino. Panašu, kad šiame sandėliuką galėjo būti įsikūrę benamiai. Balandžio 10 dieną Skirsnemunėje, Nemuno g. 45, pranešta, kad buvo uždūminta namo palėpė. Nuvykus į vietą paaiškėjo, kad gaisras kilo prie kamino. Degė perdengimas, apšiltinimo medžiaga.

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto
Mūsų partneriai