„Voverių“ byloje paskelbtas nuosprendis

Straipsnis  6 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Marijampolės apylinkės teismo teisėjas R. Krušinys 2023 m. rugpjūčio 7 d. paskelbė nuosprendį vadinamojoje „Voverių“ byloje, kurioje septyni kaltinamieji – buvę ir esami Jurbarko rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai bei Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos stadiono rekonstrukciją vykdžiusios UAB „Voverės namai“ darbuotojai bei statybos techninis prižiūrėtojas kaltinami piktnaudžiavimu, kreditiniu sukčiavimu, dokumento klastojimu ir kitais nusikaltimais.

Pripažinti kaltais

Išnagrinėjęs liudytojų parodymus ir rašytinius įrodymus teismas konstatavo, kad veikdami bendrininkų grupe, Vida Rekešienė, Darius Juodaitis, Monika Zarankienė, būdami valstybės tarnautojais, ir Rasa Pakštaitienė bei Sigitas Bagdonas, būdami valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis, suvokdami, kad teisėtas bei efektyvus valstybės ir savivaldybės turto naudojimas yra valstybės bei savivaldybės vykdomos viešosios politikos dalis, kad sprendimai, priimami bei vykdomi valstybės ir savivaldybių ilgalaikio materialinio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo srityje yra itin svarbūs visuomenei, tyčia pažeisdami teisės aktų reikalavimus, nepaisydami visuotinai privalomos subsidijos gavimo bei panaudojimo tvarkos, taip pat kitų valstybės bei savivaldybių turto administravimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, kurdami savivalės, įstatymų nepaisymo sistemą, tyčia padarydami nusikalstamas veikas, numatytas BK 25 straipsnio 2 dalyje ir 300 straipsnio 3 dalyje, 25 straipsnio 2 dalyje ir 207 straipsnio 1 dalyje , 25 straipsnio 2 dalyje ir 206 straipsnio 1 dalyke, padarė didelę, ne mažiau kaip 206 019,00 Eur dydžio, turtinę žalą, taip pat didelę neturtinę žalą Jurbarko rajono savivaldybės administracijai, Jurbarko rajono savivaldybės bendruomenei, Švietimo ir mokslo ministerijai, diskreditavo valstybės politikos įgyvendinimą valstybės bei savivaldybių turto administravimo srityje, pažemino ir sumenkino administracijos, kaip savivaldybės vykdomosios institucijos bei perkančiosios organizacijos autoritetą, iškraipė valstybės tarnautojo – administracijos direktorės – pareigybės esmę bei turinį, sumenkino įstaigos vadovo autoritetą pavaldžių ir kitų asmenų akivaizdoje, taip pat ministerijos tarnautojų akivaizdoje, pakenkė viešiesiems interesams vykdant visuomenei naudingą veiklą, sumenkino visuomenės pasitikėjimą savivaldybės ir valstybės turto naudojimo srityje skaidrumu bei teisėtumu, sukėlė nepasitikėjimą visu viešuoju administravimu.

Laisvės atėmimo išvengė

Buvusi Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, buvęs jos pavaduotojas Darius Juodaitis, savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vyr. specialistė Monika Zarankienė ir to paties skyriaus vyr. inžinierė Rasa Pakštaitienė pripažinti kaltais dėl bendrininkavimo piktnaudžiaujant, bendrininkavimo kreditiniam sukčiavimui, bendrininkavimo kredito, paskolos, tikslinės paramos, subsidijos ar dotacijos panaudojime ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Teismui subendrinus paskirtas bausmes, griežtesne bausme apimant švelnesnes bausmes, ir jiems skirtos 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, vykdymą atidedant 2 metams. Taip pat V. Rekešienei, D. Juodaičiui, M. Zarankienei ir R. Pakštaitenei skirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti ar eiti valstybės tarnautojui ar jam prilyginto asmens pareigas valstybės tarnyboje bei savivaldybės ar valstybės įmonėse ar savivaldybių bei valstybės kontroliuojamuose juridiniuose asmenyse atėmimas 3 metams.

Techninis prižiūrėtojas Sigitas Bagdonas, pripažintas kaltu dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu ir piktnaudžiavimo, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, be užstato, perduodant jį laiduotojos, jo sutuoktinės, atsakomybėn 1 metų 6 mėnesių laikotarpiui ir byla jo atžvilgiu nutraukta.

Buvęs UAB „Voverės namai“ komercijos direktorius, laikinai ėjęs vadovo pareigas Paulius Alekna ir statybų vadovas Antanas Statauskas pripažinti kaltais dėl bendrininkavimo piktnaudžiaujant, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Teismui subendrinus paskirtas bausmes, griežtesne bausme apimant švelnesnes, jiems skirtos 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, vykdymą atidedant 2 metams, įpareigojant bausmės vykdymo atidėjimo metu dirbti (tęsti darbą).

Teismas nusprendė visiškai tenkinti Jurbarko rajono savivaldybės administracijos civilinį ieškinį ir priteisti solidariai iš V. Rekešienės, D. Juodaičio, M. Zarankienės, R. Pakštaitienės, S. Bagdono, A. Statausko ir P. Aleknos 206 019 Eur turtinės bei 10 000 Eur neturtinės žalos.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant į |Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.

 

Priminsime, kad 2019 m. rugpjūtį Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorei Vidai Rekešienei ir jos pavaduotojui Dariui Juodaičiui buvo pareikšti įtarimai dėl neskaidrių Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos stadiono statybos darbų ir abu valstybės tarnautojai buvo nušalinti nuo pareigų.

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, siekdami gauti valstybės biudžeto dotaciją Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbams, piktnaudžiaudami savo įgaliojimais, suklastojo dokumentus, kuriuose imituojamas aikštyno atnaujinimo darbų atlikimas ir pabaigimas. Žinodami, kad didžiosios dalies mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbų rangovas neatliko ir faktinių išlaidų nepatyrė, suklastotus dokumentus jie pateikė Švietimo ir mokslo ministerijai (dabar – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija). Tokiu būdu, apgaule gavus subsidiją už realiai nesuteiktus statybos darbus, padaryta didelė, beveik 217 tūkst. Eur žala.

Juridinis asmuo, UAB „Voverės namai“, turėjęs atlikti Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbus, tuo metu buvo pradėjęs bankroto procedūras.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  6 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko rajone sulaikytas neblaivus smurtautojas

Jurbarko rajone sulaikytas neblaivus smurtautojas  0

Jurbarko rajone iš namų išėjo ir negrįžo nepilnametė

Jurbarko rajone iš namų išėjo ir negrįžo nepilnametė  0

Jurbarke įkliuvo neblaivūs vairuotojai

Jurbarke įkliuvo neblaivūs vairuotojai  4

Jurbarkietis po konflikto atsidūrė ligoninėje

Jurbarkietis po konflikto atsidūrė ligoninėje  0

Girdžiuose rastas negyvas vyras

Girdžiuose rastas negyvas vyras  0

Jurbarko rajone pavogtas brangus traktorius

Jurbarko rajone pavogtas brangus traktorius  2

Asociatyvi

Iš automobilio pavogė benzininį pjūklą  0

Ženkliai padaugėjo vagysčių iš prekybos centrų

Ženkliai padaugėjo vagysčių iš prekybos centrų  0

Neblaivus vairuotojas įpūtė beveik 2 promiles

Neblaivus vairuotojas įpūtė beveik 2 promiles  0

Bebirvių kaime sulaikytas neblaivus vairuotojas

Bebirvių kaime sulaikytas neblaivus vairuotojas  0

Vadžgiryje sumuštas vyras

Vadžgiryje sumuštas vyras  0

Smurtas

„Auklėjo“ neblaivią moterį  0

Jurbarke smurtavo neblaivus vyras

Jurbarke smurtavo neblaivus vyras  0

Išniekintas Laisvės gynėjų stovyklavietės memorialas Žirniškių kaime (nuotraukos)

Išniekintas Laisvės gynėjų stovyklavietės memorialas Žirniškių kaime (nuotraukos)  0

Girtas barnis baigėsi smurtu

Girtas barnis baigėsi smurtu  0

Ieškoma dingusios nepilnametės

Ieškoma dingusios nepilnametės  0

Neblaivus vyras smurtavo prieš senjorę

Neblaivus vyras smurtavo prieš senjorę  0

Marihuana

Šeštadienio policijos suvestinėje – avarija ir narkotikai  0

Pastebėti sukčiavimo atvejai, susiję su skelbimų portalais. Pakliuvo ir Jurbarko r. gyventoja

Pastebėti sukčiavimo atvejai, susiję su skelbimų portalais. Pakliuvo ir Jurbarko r. gyventoja  0

Apiplėšimas Jurbarko rajone ir greita policijos reakcija PAPILDYTA

Apiplėšimas Jurbarko rajone ir greita policijos reakcija PAPILDYTA  1

Penktadienį vyrai mosavo kumščiais, moteris – peiliu

Penktadienį vyrai mosavo kumščiais, moteris – peiliu  2

Jurbarko rajone neblaivus konfliktas baigėsi sulaikymu

Jurbarko rajone neblaivus konfliktas baigėsi sulaikymu  0

Seredžiaus seniūnijoje atvira liepsna dega namas

Seredžiaus seniūnijoje atvira liepsna dega namas  0

Jurbarko gyventojo vairuotame automobilyje – daugiau nei 2 kilogramai narkotinės medžiagos - kokaino

Jurbarko gyventojo vairuotame automobilyje – daugiau nei 2 kilogramai narkotinės medžiagos - kokaino  0

Mūsų partneriai