„Voverių“ byloje paskelbtas nuosprendis

Straipsnis  6 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Marijampolės apylinkės teismo teisėjas R. Krušinys 2023 m. rugpjūčio 7 d. paskelbė nuosprendį vadinamojoje „Voverių“ byloje, kurioje septyni kaltinamieji – buvę ir esami Jurbarko rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai bei Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos stadiono rekonstrukciją vykdžiusios UAB „Voverės namai“ darbuotojai bei statybos techninis prižiūrėtojas kaltinami piktnaudžiavimu, kreditiniu sukčiavimu, dokumento klastojimu ir kitais nusikaltimais.

Pripažinti kaltais

Išnagrinėjęs liudytojų parodymus ir rašytinius įrodymus teismas konstatavo, kad veikdami bendrininkų grupe, Vida Rekešienė, Darius Juodaitis, Monika Zarankienė, būdami valstybės tarnautojais, ir Rasa Pakštaitienė bei Sigitas Bagdonas, būdami valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis, suvokdami, kad teisėtas bei efektyvus valstybės ir savivaldybės turto naudojimas yra valstybės bei savivaldybės vykdomos viešosios politikos dalis, kad sprendimai, priimami bei vykdomi valstybės ir savivaldybių ilgalaikio materialinio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo srityje yra itin svarbūs visuomenei, tyčia pažeisdami teisės aktų reikalavimus, nepaisydami visuotinai privalomos subsidijos gavimo bei panaudojimo tvarkos, taip pat kitų valstybės bei savivaldybių turto administravimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, kurdami savivalės, įstatymų nepaisymo sistemą, tyčia padarydami nusikalstamas veikas, numatytas BK 25 straipsnio 2 dalyje ir 300 straipsnio 3 dalyje, 25 straipsnio 2 dalyje ir 207 straipsnio 1 dalyje , 25 straipsnio 2 dalyje ir 206 straipsnio 1 dalyke, padarė didelę, ne mažiau kaip 206 019,00 Eur dydžio, turtinę žalą, taip pat didelę neturtinę žalą Jurbarko rajono savivaldybės administracijai, Jurbarko rajono savivaldybės bendruomenei, Švietimo ir mokslo ministerijai, diskreditavo valstybės politikos įgyvendinimą valstybės bei savivaldybių turto administravimo srityje, pažemino ir sumenkino administracijos, kaip savivaldybės vykdomosios institucijos bei perkančiosios organizacijos autoritetą, iškraipė valstybės tarnautojo – administracijos direktorės – pareigybės esmę bei turinį, sumenkino įstaigos vadovo autoritetą pavaldžių ir kitų asmenų akivaizdoje, taip pat ministerijos tarnautojų akivaizdoje, pakenkė viešiesiems interesams vykdant visuomenei naudingą veiklą, sumenkino visuomenės pasitikėjimą savivaldybės ir valstybės turto naudojimo srityje skaidrumu bei teisėtumu, sukėlė nepasitikėjimą visu viešuoju administravimu.

Laisvės atėmimo išvengė

Buvusi Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, buvęs jos pavaduotojas Darius Juodaitis, savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vyr. specialistė Monika Zarankienė ir to paties skyriaus vyr. inžinierė Rasa Pakštaitienė pripažinti kaltais dėl bendrininkavimo piktnaudžiaujant, bendrininkavimo kreditiniam sukčiavimui, bendrininkavimo kredito, paskolos, tikslinės paramos, subsidijos ar dotacijos panaudojime ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Teismui subendrinus paskirtas bausmes, griežtesne bausme apimant švelnesnes bausmes, ir jiems skirtos 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, vykdymą atidedant 2 metams. Taip pat V. Rekešienei, D. Juodaičiui, M. Zarankienei ir R. Pakštaitenei skirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti ar eiti valstybės tarnautojui ar jam prilyginto asmens pareigas valstybės tarnyboje bei savivaldybės ar valstybės įmonėse ar savivaldybių bei valstybės kontroliuojamuose juridiniuose asmenyse atėmimas 3 metams.

Techninis prižiūrėtojas Sigitas Bagdonas, pripažintas kaltu dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu ir piktnaudžiavimo, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, be užstato, perduodant jį laiduotojos, jo sutuoktinės, atsakomybėn 1 metų 6 mėnesių laikotarpiui ir byla jo atžvilgiu nutraukta.

Buvęs UAB „Voverės namai“ komercijos direktorius, laikinai ėjęs vadovo pareigas Paulius Alekna ir statybų vadovas Antanas Statauskas pripažinti kaltais dėl bendrininkavimo piktnaudžiaujant, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Teismui subendrinus paskirtas bausmes, griežtesne bausme apimant švelnesnes, jiems skirtos 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, vykdymą atidedant 2 metams, įpareigojant bausmės vykdymo atidėjimo metu dirbti (tęsti darbą).

Teismas nusprendė visiškai tenkinti Jurbarko rajono savivaldybės administracijos civilinį ieškinį ir priteisti solidariai iš V. Rekešienės, D. Juodaičio, M. Zarankienės, R. Pakštaitienės, S. Bagdono, A. Statausko ir P. Aleknos 206 019 Eur turtinės bei 10 000 Eur neturtinės žalos.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant į |Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.

 

Priminsime, kad 2019 m. rugpjūtį Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorei Vidai Rekešienei ir jos pavaduotojui Dariui Juodaičiui buvo pareikšti įtarimai dėl neskaidrių Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos stadiono statybos darbų ir abu valstybės tarnautojai buvo nušalinti nuo pareigų.

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, siekdami gauti valstybės biudžeto dotaciją Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbams, piktnaudžiaudami savo įgaliojimais, suklastojo dokumentus, kuriuose imituojamas aikštyno atnaujinimo darbų atlikimas ir pabaigimas. Žinodami, kad didžiosios dalies mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbų rangovas neatliko ir faktinių išlaidų nepatyrė, suklastotus dokumentus jie pateikė Švietimo ir mokslo ministerijai (dabar – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija). Tokiu būdu, apgaule gavus subsidiją už realiai nesuteiktus statybos darbus, padaryta didelė, beveik 217 tūkst. Eur žala.

Juridinis asmuo, UAB „Voverės namai“, turėjęs atlikti Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbus, tuo metu buvo pradėjęs bankroto procedūras.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  6 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Stiklainis panaudotas ne rudens gėrybių konservavimui

Stiklainis panaudotas ne rudens gėrybių konservavimui  0

Neblaivus ir neturintis teisės vairuoti vyras - buvo sulaikytas

Neblaivus ir neturintis teisės vairuoti vyras - buvo sulaikytas  0

Vyras smurtavo prieš 74 m. moterį

Vyras smurtavo prieš 74 m. moterį  0

Vandalai siaučia visame mieste

Vandalai siaučia visame mieste  0

Vairavo neblaivus

Vairavo neblaivus  0

Rasti Vokietijoje vogti motociklai

Rasti Vokietijoje vogti motociklai  0

Marijampolės kriminalistai sulaikė narkotinių medžiagų kontrabanda užsiimančių asmenų grupę

Marijampolės kriminalistai sulaikė narkotinių medžiagų kontrabanda užsiimančių asmenų grupę  0

Pavogė konservus ir  dviratį

Pavogė konservus ir dviratį  0

Jurbarko įmonei priklausančiame vilkike – rūkalų kontrabanda

Jurbarko įmonei priklausančiame vilkike – rūkalų kontrabanda  1

Asoc. nuotrauka.

Apgadintos transporto priemonės  0

Asoc. nuotrauka

Į policijos akiratį pateko neblaivus asmuo ir narkotikai  0

asoc. nuotrauka

Sekmadienio kriminalai: apgadintas nekilnojamas turtas  0

Savaitgalio kriminalai: vyravo neramios nuotaikos

Savaitgalio kriminalai: vyravo neramios nuotaikos  0

Pranešama apie Šakiuose tvirkintą mažametę: policija prašo visuomenės pagalbos

Pranešama apie Šakiuose tvirkintą mažametę: policija prašo visuomenės pagalbos  2

Asociatyvi

Seredžiuje iš kiemo pavogtas automobilis  0

Jurbarko Dvaro parke rastas kūnas

Jurbarko Dvaro parke rastas kūnas  0

Degė namai, balkonai ir miškai, ugniagesiams teko gelbėti skendusius vyrus (gaisras kilo ir Jurbarko rajone)

Degė namai, balkonai ir miškai, ugniagesiams teko gelbėti skendusius vyrus (gaisras kilo ir Jurbarko rajone)  2

Marijampolės bei Kauno kriminalistai sudavė smūgį narkotikų kontrabandininkams: sulaikyta rekordinio dydžio amfetamino siunta

Marijampolės bei Kauno kriminalistai sudavė smūgį narkotikų kontrabandininkams: sulaikyta rekordinio dydžio amfetamino siunta  1

Būkite atsargūs: plinta melagingos žinutės siunčiamos „Sodros“ vardu

Būkite atsargūs: plinta melagingos žinutės siunčiamos „Sodros“ vardu  0

Skaudi nelaimė netoli Kidulių. Iš namelio medyje iškritusi moteris  žuvo

Skaudi nelaimė netoli Kidulių. Iš namelio medyje iškritusi moteris žuvo  0

Lietuvos kariuomenės vairuotojas į tarnybą vyko būdamas neblaivus

Lietuvos kariuomenės vairuotojas į tarnybą vyko būdamas neblaivus  0

Autoavarija Jurbarke. Nukentėjo policijos automobilis (nuotraukos)

Autoavarija Jurbarke. Nukentėjo policijos automobilis (nuotraukos)  2

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skubėjo į Pamituvio gatvę

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skubėjo į Pamituvio gatvę  1

Jurbarko rajone nukrito lėktuvas. Žuvo pilotas

Jurbarko rajone nukrito lėktuvas. Žuvo pilotas  0

Mūsų partneriai