Tragedija Vadžgiryje. Dujų sprogimas nusinešė sutuoktinių gyvybes

   
Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šimkaičių seniūnijos gyventojus ir toliau persekioja nelaimės. Lapkričio 9 d., apie 3.00 val., Vadžgiryje, gyvenamajame name dėl dujų nuotekio įvyko sprogimas, nusinešęs dvi gyvybes. Įvykio vietoje buvo rasti vadžgiriečių sutuoktinių – V. (gimusios 1960 m.) ir vyro K.  (gimusio. 1961 m.) kūnai. Pirminiais duomenimis namas buvo šildomas suskystintomis dujomis.

 

 

Tragedija paženklintas rytas

Penktadienio rytmetis vadžgiriečiams paženklintas didžiule netektimi. Žinia apie kaime visiems gerai pažįstamą ir gerbiamą porą ištikusią tragediją pasklidusi nuo ankstyvo ryto. Vieni naktį girdėjo didžiulį sprogimą, kitus pažadino sirenos ir kaimynų skambučiai.

Naktį kiek atokiau nuo pačios Vadžgirio gyvenvietės nugriaudėjęs sprogimas buvo toks stiprus, kad vos neišbyrėjo šalia gyvenančių kaimynų langai. Sprogimas nunešė didžiulio namo su mansarda ir rūsiu sienų perdangas. Kūnus ugniagesiai ištraukė iš po juos užgriuvusių plokščių, pirmiausiai vyriškį, po to ir žmoną.

„Po tokio didžiulio sprogimo vaizdas, kurį pamatėme, baisus, tikėtina, kad mirtis šeimininkus ištiko iškart“, – svarstė ugniagesiai, penktadienio rytą tvarkydami gaisro padarinius. Tokių sprogimo padarinių ir gaisrininkams ne dažnai tenka pamatyti.

Susirinkusieji apie gaisravietę svarstė, kad didžiulį sprogimą sukėlė ne vieno baliono, o visos sistemos sprogimas. Ar buvo laikomasi visų saugumo kriterijų, nustatys tyrimas. Kalbinti giminaičiai sako, kad sutuoktiniai itin rūpinosi namo priežiūra, tad daug investavo ir į namą, ir į apšildymo sistemą. „Valdyti buvo galima kompiuteriu, mygtukais, čia ne koks senas „pečius“ – kraipė galvas, svarstydami apie priežastis, sukėlusias šią nelaimę.

Jei ne sprogimas, gaisro aplinkiniai nebūtų gal ir pajutę, dūmus ir liepsnas dengė didžiulis rūkas. Būtent kaimynai, pažadinti sprogimo ir iškvietė gaisrininkus, paskambino giminėms.

Skambutis pagalbos telefonu 112 gautas trečią valandą. Pirmi atvyko Šimkaičių, paskui Eržvilko, paskui Raseinių, Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai.

Kadangi šildymo sistema įrengta namo apačioje, ugniagesiams teko pasikviesti sunkiąją techniką išardyti namo griuvėsius, kad būtų galima prieiti prie sprogimo židinio. „Ardome griuvėsius, gesiname. Kad nekiltų pavojus aplinkiniams. Reikia iki galo užgesinti, prieiti prie gaisro židinio vietos. Ištirti nuo ko kilo gaisras. Spėjama, kad kaltas dujų nuotekis“, – pasakojo Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistas Edvinas Šulskis.

Sutuoktiniai turėjo tris suaugusius vaikus. Liepsnose žuvusi pora kaime gerai žinoma, gerbiama bendruomenės. Vyriškis turėjo ant ratų važinėjančią parduotuvėlę, autobusiuką, o žmona dirbo Eržvilko gimnazijoje. Sutuoktiniai aktyviai dalyvavo bendruomenės gyvenime, visi juos pažinojo. Šią savaitę pora grįžo iš kelionės po Čekiją. „Geltonu autobusiuku jis mums vežiojo prekes, aplinkui, daug metų. Visai bendruomenei. Vakar vakare dar susiskambinom, klausė, ar produktus atveš, planavo šiandienos darbus“, – sunkiai rinko žodžius vadžgirietė.

Užuojauta dėl tragedijos artimiesiems. Saugokite save. Jurbarko rajone šiais metais jau turime 5 gaisro aukas.

Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Mūsų partneriai