Sunkvežimis partrenkė keturias karves

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rugpjūčio 8 d. vakarą, apie 22:30 val., šalia Eržvilko miestelio sunkvežimis partrenkė ir mirtinai sužalojo 4 karves. Sunkvežimio vairuotojas sako nespėjęs net gerai pamatyti galvijų, pajuto tik didžiulį smūgį.

Pasak sunkvežimio vairuotojo karvės į kelią išbėgo, greičiausiai, todėl, kad išsilaisvino iš aptvertos, šalia kelio esančios, ganyklos. Transporto priemonės kabina sumaitota nepataisomai. 

 

Kaip įvykį komentuoja Jurbarko rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Laura Strimaitienė, galvijų augintojui teks padengti žalą transporto priemonės savininkui. „Karvių savininkas patrauktas administracinėn atsakomybėn  pagal Lietuvos Respublikos ANK 346 str. 4 d., taip pat jis turės atlyginti padarytą žalą automobilio savininkui dėl automobilio sugadinimo“ – sako L. Strimaitienė. 

L. Strimaitienė taip pat sako, kad kiekvienas gyvūnų savininkas privalo užtikrinti, kad jiems priklausantys gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeistų kitų asmenų teisių ir interesų, nesužeistų kitų gyvūnų. „Galvijų augintojai turi užtikrinti, kad nei karvės, nei kiti gyvuliai negalėtų išbėgti į važiuojamąją dalį. Turi būti įrengiami elektriniai piemenys, kurie juos sulaikytų. Šiuos įrenginius būtina nuolatos tikrinti, stebėti, ar nėra atvirų landų, pro kurias galvijai galėtų išeiti iš ganomų pievų“ – sako L. Strimaitienė.

Nors kelio ženklai, įspėjantys apie laukinius žvėris, būna statomi, kitokių ženklų, kurie įspėtų apie naminių gyvulių galimą išbėgimą į važiuojamąją dalį, mažai. Dėl tokių ženklų pastatymo gyventojams su prašymu reikėtų kreiptis į savo seniūniją ar savivaldybę.

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto
Mūsų partneriai