STT sulaikytas savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas D. Juodaitis

   
Straipsnis  22 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, turto išvaistymo ir dokumentų suklastojimo Jurbarko rajono savivaldybėje. Vakar pareikšti įtarimai Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Dariui Juodaičiui bei Infrastruktūros ir turto skyriaus vyr. inžinierei R. P., praneša STT.

Jie įtariami piktnaudžiavimu, dokumentų suklastojimu bei padėjimu iššvaistyti turtą. Taip pat įtarimai dėl dokumentų klastojimo ir padėjimo iššvaistyti turtą pareikšti dviejų privačių bendrovių darbuotojams. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas yra sulaikytas. Kitiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis. Vakar taip pat atliktos kratos Jurbarko rajono savivaldybėje, paimti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai. Tiriamos aplinkybės dėl viešojo pirkimo pagrindu sudarytos sutarties vykdymo, galimai pažeidžiant nustatytą tvarką bei suklastojus dokumentus savivaldybės lėšomis apmokėjus už netinkamai atliktus statybos darbus. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas buvo sulaikytas antradienį, liepos 30 dieną. Pagal baudžiamąjį procesą, teisėsaugos pareigūnai, tarp jų ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, gali laikinai sulaikyti asmenį, įtariamą nusikaltimo padarymu, 48 valandoms. Per šį laikotarpį gali būti priimamas sprendimas kreiptis į teismą dėl asmens suėmimo arba sprendžiama dėl kitos kardomosios priemonės skyrimo. D. Juodaitis priklauso Tėvynės Sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD). TS-LKD Jurbarko skyrius ir delegavo D. Juodaitį į administracijos direktoriaus pavaduotojo postą. TS–LKD Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas BNS sakė, kad D. Juodaičio narystė partijoje bus sustabdyta.

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė redakcijai dėl pateiktų D. Juodaičiui įtarimų trečiadienį nieko pakomentuoti negalėjo, nes vyksta ikiteisminis tyrimas. Paklausta, ar tai susiję su Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo darbais, V. Rekešienė atsakė „galimai“. Kas dėl sukčiavimo, antspaudo, spaudo ir dokumentų sunaikinimo, administracijos direktorės teigimu, visi savivaldybės antspaudai yra vietoje, o pateikti įtarimai gali būti perkvalifikuoti. Trečiadienį, liepos 31 dieną, visi rajono savivaldybės vadovai - rajono meras Skirmantas Mockevičius, V. Rekešienė ir vicemeras Daivaras Rybakovas išvyko į Lenkiją, Ryną, kur numatytas susitikimas su Ryno miesto ir gminos vadovais dėl bendro projekto vykdymo galimybių.

Priminsime, kad STT pareigūnai rajono savivaldybę krėtė šių metų sausio pabaigoje.  STT Kauno valdyba atliko ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo ir sausio 23 dieną, vadovaudamasi baudžiamojo proceso kodeksu atliko dokumentų paėmimus Jurbarko rajono savivaldybėje. Šiame ikiteisminiame tiriamos saplinkybės dėl rajono savivaldybės vykdyto projekto, kuris iš dalies buvo finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Buvo paimti dokumentai, susiję su šiuo projekto įgyvendinimu. „Jei ikiteisminio tyrimo pareigūnas mano, kad įstaiga turi kažkokius dokumentus, įrodančius tą nusikalstamą veiką, piktnaudžiavimą, institucija kreipiasi į Jurbarko rajono savivaldybę ir prašo, kad ji išduotų tuos dokumentus. Buvo padarytos kopijos, ir tie dokumentai paimti“, - tada aiškino STT komunikacijos specialistė, patikinusi, kad įtarimų kol kas niekam nėra pareikšta. „Tai pirminė tyrimo stadija. Kai bus daugiau aplinkybių, jei bus įtarimai pareikšti, mes būtinai darysime pranešimą, su prokurorais derinsime, ką mes galėsime skelbti. Kol kas šioje įtariamų žmonių  byloje nėra“, - „Mūsų laikui“ sausio pabaigoje pabrėžė STT atstovė spaudai. „Mūsų laikui" pasiteiravus, kokia yra pastarojo tyrimo baigtis, STT Komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Endružytė atsakė, kad  šiuo klausimu "šiuo metu teiktinos informacijos žiniasklaidai neturime. Tyrimas dar nėra baigtas." Papildysime.

Straipsnis  22 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Avarijoje ties Rotuliais nukentėjusių motociklininkų artimieji prašo sustabdyti nelaimes

Avarijoje ties Rotuliais nukentėjusių motociklininkų artimieji prašo sustabdyti nelaimes  2

asociatyvi

Jurbarke užsipulti trys nepilnamečiai  3

Žolinės dieną – avarija prie Šilinės

Žolinės dieną – avarija prie Šilinės  0

Žiauriai merginą sumušęs jurbarkietis vėl intensyviai prižiūrimas

Žiauriai merginą sumušęs jurbarkietis vėl intensyviai prižiūrimas  4

Paskynuose šiąnakt siautėjo padegėjas – pleškėjo ūkiniai pastatai

Paskynuose šiąnakt siautėjo padegėjas – pleškėjo ūkiniai pastatai  0

Po smūgio iš sunkvežimo kabinos beveik nieko neliko

Sunkvežimis partrenkė keturias karves  1

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas nušalintas nuo pareigų

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas nušalintas nuo pareigų  9

Policija ieško motorolerį partrenkusio ir iš įvykio vietos pabėgusio automobilio vairuotojo

Policija ieško motorolerį partrenkusio ir iš įvykio vietos pabėgusio automobilio vairuotojo  4

asociatyvi

Pirmadienį degė automobiliai  0

Merginą sumušusiam jurbarkiečiui bus nuimta apykojė

Merginą sumušusiam jurbarkiečiui bus nuimta apykojė  7

asociatyvi

Pavidaujo I kaime sudegė kombainas  0

Marga policijos suvestinė: nuo muštynių iki dingusių žmonių

Marga policijos suvestinė: nuo muštynių iki dingusių žmonių  0

Nelaiminga liepos 13-oji. Kalnėnų karjere rastas skenduolis

Nelaiminga liepos 13-oji. Kalnėnų karjere rastas skenduolis  0

Vagis į pastatą kasėsi pro pamatus

Vagis į pastatą kasėsi pro pamatus  0

Įžūlus elgesys prie Girdžių naktinio klubo

Įžūlus elgesys prie Girdžių naktinio klubo  0

Iš vaikų globos namų išėjo ir negrįžo nepilnametė

Iš vaikų globos namų išėjo ir negrįžo nepilnametė  0

Žinią apie sprogmenį prie savivaldybės pranešęs asmuo – išaiškintas

Žinią apie sprogmenį prie savivaldybės pranešęs asmuo – išaiškintas  1

Paskutinį birželio savaitgalį paženklino nelaimės keliuose

Paskutinį birželio savaitgalį paženklino nelaimės keliuose  0

Vieni šventė – kiti vogė

Vieni šventė – kiti vogė  0

Įtariamoji keturiolikmetė grįš namo – nužudyto jaunuolio šeimai (advokatui) renkamos lėšos

Įtariamoji keturiolikmetė grįš namo – nužudyto jaunuolio šeimai (advokatui) renkamos lėšos  1

Praėjusią parą šalyje nuskendo 6 žmonės

Praėjusią parą šalyje nuskendo 6 žmonės  2

Skaudi avarija prie Rotulių

Skaudi avarija prie Rotulių  6

Policijos viršininkas A. Dumčius: dabar nesaugiausia socialiniuose tinkluose

Policijos viršininkas A. Dumčius: dabar nesaugiausia socialiniuose tinkluose  10

Prokuratūra teismo prašo sugriežtinti kardomąją priemonę įtariamajam nepilnametės sužalojimu ir galimu pasikėsinimu išžaginti

Prokuratūra teismo prašo sugriežtinti kardomąją priemonę įtariamajam nepilnametės sužalojimu ir galimu pasikėsinimu išžaginti  5

Mūsų partneriai