Reklama: Kinderis Dainius

Po šakietės paviešintos istorijos – pareigūnų paaiškinimas dėl kaukių dėvėjimo viešose vietose

Straipsnis  20 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Į feisbuke išplatintą istoriją apie tai, kad Šakiuose buvo nubausta atokioje vietoje su kauke ant smakro sportavusi moteris, prieš skiriant baudą  jos neįspėjus, sureagavo ir skaitytojai, ir pareigūnai. Pastarieji incidentą užfiksavo įvykių suvestinėje.  „Balandžio 27 d.  7.50 val. policijos pareigūnai Šakių mieste pastebėjo moterį be apsauginės veido kaukės ir ją įspėjo, kad užsidėtų apsauginę kaukę, kuri yra privaloma karantino metu būnant viešose erdvėse. Už kiek daugiau nei 20 min. ta pati moteris pastebėta bėgiojanti be apsauginės kaukės, dviračių ir pėsčiųjų take, kur dažniausiai būna žmonių. Kadangi pareigūnas prieš tai jau buvo įspėjęs dėvėti apsauginę kaukę – jai surašė protokolą dėl piktybiškai nevykdomų nurodymų“, – rašo Marijampolės apskrities VPK. 

 

 Kadangi jurbarkiečiams dėl šios istorijos liko neaiškumų, paprašėme Jurbarko PK viršininko A. Dumčiaus  komentaro, dėl kaukių nešiojimo viešoje vietoje taisyklių ir bausmės. Pasak A. Dumčiaus, atsakomybė už buvimą be kaukių viešose vietose yra numatyta LR Administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 4 d. Šio straipsnio 1 dalyje nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metutaip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

„Kaip matome sankcijoje įspėjimo nėra, tad pareigūnams įstatymas suteikia tokią galimybę net ir be perspėjimo taikyti piniginę baudą. Tačiau pareigūnai kiekvieną situaciją vertina individualiai ir žmogiškai. Jeigu pažeidėjas supranta, geranoriškai reaguoja į perspėjimą ir nuoširdžiai gailisi, tai pareigūnai dažniausiai apsiriboja žodiniu perspėjimu, tačiau jei būdamas neteisus pradeda ieškoti savo tiesų ir nepripažįsta akivaizdaus pažeidimo, tuomet yra taikoma administracinė atsakomybė, t.y. šiuo atveju piniginė bauda. Nėra numatyta išimčių, kad viešoje vietoje, jei nėra aplinkui žmonių, nereikia dėvėti kaukės, tad reiktų suprasti, kad ji reikalinga. Kiekvienas pareigūno kontaktas su asmeniu yra fiksuojamas „bodycam“ tipo vaizdo kameromis, tad jeigu kyla neaiškumų, visuomet policijos sistemose šie duomenys yra išsaugomi ir saugojami atitinkamą laiką. Manau tai, kad sankcijoje nėra įspėjimo, ir atsako į pateiktus klausimus. Baigdamas noriu paprašyti visų elgtis atsakingai ir saugoti ne tik save, bet ir aplinkinius. Policijos tikslas nėra nubausti kuo daugiau žmonių, policijos tikslas, kad Jūs visi būtumėte saugūs“, – paaiškina Jurbarko PK vadovas. 

Straipsnis  20 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai