Reklama: Muras

Jurbarko rajone įkliuvo nelegalus mėsos gamintojas

Straipsnis  9 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pastaruoju metu maisto prekybai socialiniuose tinkluose ir skelbimų portaluose aktyviai augant, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai be fizinių patikrų atidžiai stebi ir šią erdvę bei vykdo sustiprintą kontrolę, siekiant, kad vartotojus pasiektų tik saugūs ir kokybiški produktai. Analizuodami interneto erdvėje pasirodančius skelbimus apie gaminamą ir pristatomą mėsą ir jos gaminius bei patikrinę šią informaciją, VMVT inspektoriai nustatė, kad Jurbarko rajono mėsos gamintojo veikla buvo nelegali.

Šviežia mėsa ūkinėse patalpose buvo tvarkoma neturint tokiai veiklai būtino VMVT leidimo ir nesilaikant privalomų higienos bei sanitarijos reikalavimų, neužtikrinant maisto saugos. Be to, buvo neteisėtai deklaruojama apie vykdomą ekologinį ūkininkavimą – patikrinimo metu nustatyta, kad ūkis nebuvo sertifikuotas ekologiniam ūkininkavimui.

Pagal turimą informaciją VMVT Tauragės departamento inspektoriai kartu su Kauno Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnais atliko kontrolinį mėsos gaminių pirkimą ir neplaninį ūkinės veiklos patikrinimą. Asmuo, pardavęs mėsos produktus, dokumentų, pagrindžiančių vykdomą veiklą, pateikti negalėjo.

Mėsos produktus jis gamino neteisėtai, kontrolę atliekantiems pareigūnams nepateikė mėsos įsigijimo ir jos tinkamumą žmonių maistui patvirtinančių dokumentų. Ant mėsos neaptikta jokių sveikumo ženklų, įrodančių, kad mėsa buvo patikrinta ir tinkama vartoti žmonėms.  

Vykdyto patikrinimo metu nustatyta, kad mėsa ir jos gaminiai buvo laikomi antisanitarinėmis sąlygomis, netvarkingose ir nešvariose, gamybai nepritaikytose patalpose. Jose ne tik nebuvo šaldymo įrangos žaliavai, taip pat mėsos gaminiams laikyti, bet ir tekančio šalto bei karšto vandens, patalpos ir inventorius buvo nevalyti, netvarkingi, mėsos sūdymui naudotos buitinės vonios su korozijos pažeistu paviršiumi ir kt. Taip pat rasta ir antisanitarinėmis sąlygomis laikytų prieskonių, česnako granulių, nitritinės druskos.

VMVT sprendimu šiam gamintojui buvo uždrausta galimai nesaugią produkciją tiekti rinkai, o už veiklą, vykdytą be leidimo, jam skirta administracinė nuobauda. Neteisėtai gamintą produkciją (75 kg) nurodyta sunaikinti specializuotoje įmonėje ir nedelsiant iš internetinės erdvės pašalinti skelbimus, kuriuose buvo siūloma pirkti nelegaliai pagamintus mėsos gaminius.

„Šis atvejis rodo, kad, nepaisant supaprastintų sąlygų mažiems maisto gamintojams, vis dar atsiranda verslininkų, kurie mėgina „prasmukti“ ir maistą gaminti nesilaikydami nei elementarių higienos, nei kitų reikalavimų. Maisto gamyba tiesiogiai susijusi su žmonių sveikata, todėl kviečiame visus gamintojus elgtis atsakingai ir nepažeidinėti įstatymų. VMVT ir toliau atidžiai stebės ne tik fizines prekybos vietas, bet ir elektroninę prekybą tam, kad pirkėjai įsigytų tik kokybiškus ir saugius maisto produktus“, – sako VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

VMVT atkreipia vartotojų dėmesį ragindama internetu maisto produktus pirkti tik iš VMVT kontroliuojamų maisto tvarkymo subjektų – patikimų, savo veiklą registravusių gamintojų, kurių parduodami maisto produktai atitinka maisto saugos ir kokybės reikalavimus. Socialiniuose tinkluose ar skelbimų portaluose prie skelbimo apie parduodamą maistą vartotojams gerai matomoje vietoje turi būti nurodytas gyvūninio maisto tvarkymo mažais kiekiai registracijos arba patvirtinimo numeris. Pasitikrinti, ar prekiautojas veiklą vykdo legaliai ir turi reikiamus dokumentus, vartotojai gali VMVT svetainėje esančiame Maisto tvarkymo subjektų registre http://vmvt.lt/opendata/mtsr/index.php. Registruoti maisto gamintojai yra reguliariai kontroliuojami VMVT dėl gamybos sąlygų, žaliavų saugos ir kokybės, darbuotojų higienos, imami mėginiai laboratoriniams tyrimams ir pan.

VMVT išduotus leidimus privalo turėti ne tik visi maisto produktus gaminantys ir juos parduodantys asmenys, bet ir norintys užsiimti išvežiojamąja maisto produktų prekyba.

Lietuvoje mėsos, pieno, žuvies ar žvėrienos gaminius nedideliais kiekiais gaminantiems ir tiesiogiai vartotojams parduodantiems mažiesiems gamintojams yra taikomi supaprastinti reikalavimai, tad savo veiklą galima nesunkiai legalizuoti. Dėl veiklos registravimo reikia kreiptis į teritorines VMVT, kurių specialistai suteikia reikalingas konsultacijas ir pataria, kaip tinkamai ir minimaliomis sąnaudomis įrengti gamybos patalpas pagal būtinuosius higienos reikalavimus ir kt.

Vartotojai apie pastebėtus galimus nelegalios veiklos atvejus ar įtarimus dėl nekokybiško ir nesaugaus maisto tvarkymo VMVT gali pranešti nemokamu telefono numeriu 8 800 40403 (visą parą) arba užpildę elektroninę skundo formą-anketą.

Straipsnis  9 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko rajone aplinkosaugininkai nustatė tinklininką, sugavusį vieną pirmųjų lašišų

Jurbarko rajone aplinkosaugininkai nustatė tinklininką, sugavusį vieną pirmųjų lašišų  0

Dvi sėkmingos narkotinių medžiagų platintojų sulaikymo operacijos Jurbarke

Dvi sėkmingos narkotinių medžiagų platintojų sulaikymo operacijos Jurbarke  0

Automobilyje pareigūnai aptiko galimai narkotinių medžiagų

Automobilyje pareigūnai aptiko galimai narkotinių medžiagų  0

Jurbarke vyresnės moterys smurtavo prieš 20-metę merginą

Jurbarke vyresnės moterys smurtavo prieš 20-metę merginą  0

Neblaivi moteris peiliu sužalojo neblaivų vyrą

Neblaivi moteris peiliu sužalojo neblaivų vyrą  1

Asociatyvi

Jurbarke sulaikytas amfetamino platintojas  0

Jurbarko ūkininkas gavo baudą dėl antisanitarinėmis sąlygomis laikomų vištų

Jurbarko ūkininkas gavo baudą dėl antisanitarinėmis sąlygomis laikomų vištų  0

asociatyvi

Joninių pasekmė – pagauta girta už vairo  0

Asociatyvi

Jurbarko rajone automobilyje rasta galimai narkotinė medžiaga  0

Sėdo neblaivūs už vairo, bet kelionės neužbaigė

Sėdo neblaivūs už vairo, bet kelionės neužbaigė  0

Klaipėdos policijos pareigūnai įspėja saugotis naujo sukčiavimo būdo

Klaipėdos policijos pareigūnai įspėja saugotis naujo sukčiavimo būdo  0

asociatyvi

Tamošių kaime užsiliepsnojo namas ir negyvenama sodyba  0

Autobusų stotelėje iš moters pavogė rankinę

Autobusų stotelėje iš moters pavogė rankinę  1

Archyvo

Aukščiausias teismas paskelbė sprendimą smurtautojo jurbarkiečio byloje  5

Trys paros – prie motorinių transporto priemonių vairo daugiau nei 120 neblaivių asmenų

Trys paros – prie motorinių transporto priemonių vairo daugiau nei 120 neblaivių asmenų  0

Asociatyvinė

Pakliuvo į internetinių sukčių pinkles: nei traktoriaus, nei pinigų  1

Savaitgalį rajone liepsnojo vasarvietės

Savaitgalį rajone liepsnojo vasarvietės  0

Lybiškių kaime rasta mirusi moteris

Lybiškių kaime rasta mirusi moteris  1

Pareigūnai surado bravorą ir sulaikė naminukės gamintojus

Pareigūnai surado bravorą ir sulaikė naminukės gamintojus  1

asociatyvi

Automobilio vagystė – vienoje aikštelėje paliko, kitoje rado  0

asociatyvi

Penktadienio naktį degė negyvenamas namas  0

Vilniaus oro uoste sulaikytas teisėsaugos ieškomas jurbarkietis

Vilniaus oro uoste sulaikytas teisėsaugos ieškomas jurbarkietis  1

Narkotikai neaplenkia ir Jurbarko

Narkotikai neaplenkia ir Jurbarko  0

Policija ieško įvykio liudininkų – iš autovežio degalinėje pavogta 12 tūkstančių eurų

Policija ieško įvykio liudininkų – iš autovežio degalinėje pavogta 12 tūkstančių eurų  1

Mūsų partneriai