Jurbarko rajone dantų technikas pagamino apie 1000 protezų, kurių niekur oficialiai neapskaitė

Straipsnis  6 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Teisėsaugos pareigūnai Jurbarke patraukė baudžiamojon atsakomybėn vietos 46 metų dantų techniką ir keturis odontologus, nelegaliai iš jo įsigijusius dantų protezus. Jiems visiems iškeltos bylos dėl neteisėto vertimosi ūkine-komercine veikla ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, rašo  lrytas.lt.

Pogrindžio apyvarta buvo didžiulė – įtariama, kad dantų technikas pagamino mažiausiai tūkstantį protezų, kurių neįtraukė į jokius dokumentus. Odontologai įstatydavo šiuos protezus pacientams, tačiau neduodavo čekių ar sąskaitų faktūrų.

Dantų technikas pats įstatė apie 20 protezų, nors neturėjo tokios teisės. Jam yra išduota licencija tik gaminti protezus. Didelės dalies gaminių jis neapskaitydavo – manoma, jog tai darydavo pastaruosius 3–4 metus. Taip susidarė maždaug tūkstantis niekur nepajamuotų protezų. Dantų techniko paslaugomis naudojosi trys Jurbarko ir vienas Šakių odontologas. Tyrimo metu išaiškėjo, jog šie odontologai taip pat veikė neskaidriai. Pasirodo, jie asmenines licencijas turėjo, bet neturėjo licencijų savo įmonių veiklai, kai kurių iš jų galiojimas jau buvo pasibaigęs.

Dantų technikas kaltę pripažino – jam buvo pritaikytas baudžiamasis įsakymas, įpareigojant sumokėti piniginę baudą. Be to, jis privalės įnešti į valstybės iždą apie 20 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių. Vienas odontologas teisme buvo pripažintas kaltu, tačiau atsipirko bauda, o jo kolega išvengė baudžiamosios atsakomybės pritaikius laidavimą. Trečio odontologo byla į Jurbarko teismą buvo perduota trečiadienį, o ketvirto bylos medžiagą planuojama atiduoti į teismą kovo mėnesį.

lrytas.lt inf.

Straipsnis  6 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai