Įsilaužta į Belvederio dvarą

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Spalio 13 dieną, apie 10.30 val., gautas pranešimas, kad Seredžiaus seniūnijoje, Belvederio kaime, sulaužytos Belvederio dvaro svirno medinės durys (niekas nedingę) ir Belvederio dvaro pagrindiniame pastate išgriautas užmūrytas langas bei sugadintos metalinės rankų darbo grotos bei apgadintos durys, informuoja Marijampolės apskrities VPK.

 

Pirminiais duomenimis, nuostolis apie 200 eurų.

 

Kol dvaras niokojamas, vyksta teisiniai ginčai. Seredžiaus seniūnijoje esančių pastatų komplekso antrosios varžytinės buvo sustabdytos. Kaip „Mūsų laiką“ informavo šį dvarą varžytinėse parduodančios antstolių Vitalio Milevičiaus ir Daivos Milevičienės kontoros antstolio padėjėjas Donatas Zubrys, antrąsias šio objekto varžytines sustabdė Vilniaus miesto apylinkės teismas, kadangi šio dvaro savininkas apskundė anstolių veiksmus. Taip teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – sustabdė varžytines, kad gautus skundus išnagrinėtų ir priimtų sprendimą. Anot D. Zubrio, tai nėra retas atvejis, kai tokiu pagrindu sustabdomos varžytinės.

 

Apie gautus skundus ir jau priimtą teismo sprendimą „Mūsų laikui“ patvirtino Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė spaudai Aušra Pocienė. 2018 metų rugsėjo 28 d. nutartimi pareiškėjo bankrutuojančios VšĮ „Belvederio dvaras“ skundą teismas nutarė atmesti nenustačius antstolės veiksmuose civilinio proceso įstatymo vykdymo procesą reglamentuojančių normų pažeidimų.

Ši nutartis dar nėra įsigaliojusi ir per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Belvederio dvaro savininkai anstolių veiksmus apskundė kitam teismui. Vilniaus miesto apygardos teismą šiuo metu turėtų būti pasiekę arba artimiausiu metu pasieks Vilniaus miesto apylinkės teisme nagrinėti skundai dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir dėl anstolės veiksmų. Šis teismas nagrinėja apygardos teismo teritorijoje esančių apylinkių teismų pirmąja instancija išnagrinėtas bylas, kuriose priimti sprendimai, nuosprendžiai, nutartys ar nutarimai apskundžiami apeliacine tvarka. Tokie skundai yra pasitaikanti praktika.

 

Priminsime, kad neįvyko ir pirmosios Belvederio dvaro varžytinės, nes neatsirado norinčiųjų šiuos pastatus įsigyti. Pirmoms varžytinėms neįvykus, liepos 31 dieną prasidėjo antrosios, kuriose dvaro kaina krito apie 26 proc. XIX amžiaus viduryje statytų dvaro rūmų, svirno ir koplyčios pradinė pardavimo kaina buvo per 247 tūkst., o pirmosiose varžytinėse buvo gerokai didesnė – beveik 330 tūkst. eurų.

 

 

Straipsnis  0 komentarų

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai