Gaisrą Žvirblaukio miške sukėlė į ražienas numesta nuorūka

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rugpjūčio 10 dieną, penktadienį, 13.27 val. ugniagesiai gavo pranešimą apie gaisrą Vadžgirio miške (Šimkaičių sen.). Paaiškėjo, kad liepsnojo Žvirblaukio miškas, įsikūręs šalia Lapgirių kaimo. Kaip „Mūsų laikui“ pasakojo Vadžgirio girininkas Alvydas Tamošaitis, spėjama, jog gaisrą sukėlė numesta nuorūka ar degtukas. Užsiliepsnojo šalia plento buvusios ražienos, kuriomis ugnies liepsnos ir pasiekė mišką.

Ta diena buvo labai karšta, ražienos sausos, išdžiuvusios, pūtė stiprus vėjas, kuris ir įplieskė ugnį – ražienos labai greitai įsiliepsnojo ir degė atvira liepsna. Ugnis ražienomis pasiekė šalia esantį mišką, jaunuolyną, kuriame dominavo juodalksniai. Kaip paaiškėjo, šis miškas yra privatus. Medžiai ne sudegė, o apdegė. Paskaičiuota, kad paties miško išdegė 70 arų. T. y. gerokai mažiau, nei manyta. Pirminė versija buvo 1 hektaras. Ražienų išdegė kur kas daugiau – apie 3 hektarus.

Gaisrą gesino Jurbarko rajono ir kaimyninio Raseinių ugniagesiai – 6 ekipažai ir patys miškininkai – prie gesinimo prisidėjo per 10. Vienam ugniagesiui prireikė pagalbos – buvo iškviestas greitosios pagalbos automobilis.

Anot A. Tamošaičio, pasisekė, kad užsidegė lapuočių miškas – ugnis ėjo pažeme, miško paklote, bet ne kilo į medžių viršūnes. Jei būtų užsiliepsnojęs spygliuočių miškas, būtų kur kas liūdniau – ugnis būtų pasiekusi viršūnes ir gaisrą būtų buvę sudėtingiau suvaldyti ir gesinti.

Gaisrą lokalizavo (užkirto kelią tolimesniam plitimui) per kelias valandas, o užgesino iki maždaug 18 val. Ugniagesiai ir miškininkai vietoje budėjo iki pat 21 valandos, kuomet prasidėjo lietus.

Tą karštą penktadienį Lietuvoje kilo dar trys didžiuliai gaisrai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informavo, kad didžiuliai miškų ir laukų gaisrai kilo iškart 4 šalies vietovėse: Varėnos, Jurbarko, Trakų ir Joniškio rajonuose. Joniškio rajone 200 hektarų teritorijoje degė pavieniai ražienų plotai, į pagalbą Lietuvos ugniagesiams gelbėtojams atskubėjo kolegos iš Latvijos. Ugnis sparčiai plito dėl stipraus vėjo ir liepsnų liežuviai buvo pasiekę šalia ražienų lauko esantį mišką.

Trakų rajone užsiliepsnojo Gėjaus miškas. Ugniagesiai gesino 4-5 ha miško. Miškas degė ir Varėnos rajono Kuršių kaime. Čia tramdyti liepsnų kartu su ugniagesiais ėmėsi ir miškininkai.

Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai