Benamiai suįžūlėjo. Gamtinius reikalus atlieka bibliotekos kieme

Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Benamių Jurbarko mieste nėra daug, bet jų įžūlumui ribų nėra. Ne tik miegamuosius bibliotekos parke įsirengė – ant suoliukų girtus sugulusius gausiai praeinantis jaunimas mato, bet kai kurie įsigudrino ir tualetą pačiame bibliotekos kieme, tiesiog ant trinkelių tako „atidaryti“.

Kaip „Mūsų laikui“ pasakojo vienas rajono viešosios bibliotekos darbuotojas, aplinką tvarkantieji   kone visą mėnesį paryčiais rasdavo ant trinkelių paliktą smardžią dovanėlę. Kone kasdien – ir panašioje vietoje. Kažkas vietoj to, kad tolėliau į krūmus ar tiesiog ant žolės savo gamtinius reikalus atliktų, sugalvojo, jog galima tiesiog ant trinkelių po bibliotekos langais nusituštinti.

Bibliotekos darbuotojai policijos nekvietė – patys savo jėgomis nusprendė išsiaiškinti, kas jiems tokias kiaulystes krečia. Ta proga ir vaizdo kamerą parke priešais pakabino. Ir išsiaiškino. Pasirodo, viešąjį tualetą toje vietoje pasidarė vienas benamis vyras, dažnai bibliotekos prieigose pastebimas. Paaiškėjo, jog tas pats, kuris kartu su panašiai gyvenančiais draugais ant suolelių palei biblioteką sugulę girti miega ir jiems visai nė motais, kad pro šalį daug jaunimo praeina – grįžta tokiu metu iš mokyklos.  Sužinoti, kodėl tas benamis taip elgiasi, kodėl bibliotekos kieme dergia, nepavyksta, nes nuolat girtas. „Gal čia jo toks protestas?“, – svarstė kalbinamas bibliotekos darbuotojas.

Bibliotekos darbuotojai jau kuris laikas dovanėlių kieme neranda. Ne dėl to, kad su benamiu pasikalbėjo, liepė taip nesielgti, ir šis susigėdo. Spėja, jog tas benamis greičiausiai ilgiau rytais miega ir tiesiog nespėja gamtinių reikalų atlikti – bibliotekos darbuotojai anksti savo darbus pradeda. Greičiausiai jis nusituštindavo paryčiais.

Benamiai įsigudrino rasti ir vietą, kurioje galėtų glaustis orams atšalus. Įsikūrė apleistame mediniame pastate. Ir vėlgi prie tos pačios bibliotekos.

Nakvynės namuose drausmės laikosi

Jei nereikėtų laikytis drausmės, benamiai mieliau rinktųsi nakvynės namus, kuriuose reikia tam tikrų taisyklių ir tvarkos laikytis, kad čia priimtų. Davus laisvą valią, benamiai tokius namus greitai paverstų landynėmis – tai parodo socialinių būstų pavyzdžiai, ten apgyvendinus asocialiai gyvenančius asmenis. Anot VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorės Audronės Balčiūnienės, paprastai drausmės ir tvarkos stengiasi laikytis nuolatiniai nakvynės namų gyventojai. Tokių šiuo metu Jurbarke yra 4-5. Savo tvarką paprastai nori įvesti tie, kuriuos pirmą kartą atveža, iš įkalinimo įstaigų grįžta. Tokių šiuo metu nakvynės namuose nėra.

Viena iš taisyklių – į nakvynės namus turi ateiti blaivūs.

 „Mūsų laikui“ pakomentavo Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius

Teisingai pastebėta, kad policija socialinių problemų neįgaliota spręsti, tačiau atsakinga už viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimą. Tai, kad žmogus yra benamis, nėra nusikaltimas – tai socialinė problema. Tačiau jei tas žmogus pažeidžia viešąją tvarką, t. y. pasirodo girtas viešoje vietoje, įžeisdamas visuomenės garbę ir orumą arba viešoje vietoje atlieka gamtinius reikalus, privalo atsakyti už pažeidimą pagal Administracinių nusižengimų kodekso nuostatas. Už girto pasirodymą viešoje vietoje skiriama piniginė bauda nuo 10 iki 40 eurų. Neblaiviems asmenims paskyrusi piniginę baudą, policija jiems dar suteikia socialinę pagalbą t. y. palydi asmenį iki gyvenamosios vietos, o jei neturi jos – pristato į nakvynės namus.

Apie jūsų minimą problemą policija iki šiol informuota nebuvo, todėl atkreipsime dėmesį ir taikysime įstatymo numatytas poveikio priemones. Apie girtus asmenis policija gauna nemažai pranešimų, į kuriuos nedelsiant reaguojama.

Straipsnis  5 komentarų
Reklama: skelbimai

Rekomenduojame perskaityti

Mūsų partneriai