Atskleidė daugiau detalių. Rajono politikės V. Venslauskienės sūnums rimti kaltinimai: dispovimas dideliu kokaino kiekiu ir kontrabanda cigaretėmis

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šiandien Kauno apygardos prokuratūroje vykusioje spaudos konferencijoje Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius bei Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė pateikė daugiau informacijos, susijusios su penktadienį išplatinta naujiena dėl kratų Jurbarko rajone ir rasto didelio kiekio narkotinės medžiagos – kokaino. Kauno prokurorai pranešė apie sėkmingą operaciją ir ikiteisminį tyrimą dėl kontrababandos ir disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Teisėsauga dar vasarą Klaipėdoje, jūriniame konteineryje, sulaikė 2 mln. vertės cigarečių, vėliau Jurbarke rastas kilogramas kokaino, kurio vertė – apie 100 tūkst. eurų. Įtarimai pareiškti dviem asmenims - rajono tarybos narės Vilmos Venslauskienės sūnums.

Kaip rašo LRT.lt, Kauno prokurorai pranešė apie sėkmingą operaciją ir ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos ir disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Teisėsauga dar vasarą Klaipėdoje, jūriniame konteineryje, sulaikė 2 mln. vertės cigarečių kontrabandą, vėliau Jurbarke rastas kilogramas kokaino, kurio vertė – apie 100 tūkst. eurų. Įtarimai pareiškti Jurbarko tarybos narės Vilmos Venslauskienės sūnums.

Kaip antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius, ikiteisminį tyrimą dėl cigarečių kontrabandos ir disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu vykdo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai. „Ši byla yra susijusi su tomis aplinkybėmis, kad iš tiesų buvo gauta informacija apie neteisėtą akcizinių prekių judėjimą, buvo fiksuotas ir sulaikytas daugiau negu 2 milijonų eurų cigarečių vertės krovinys“, – teigė D. Valkavičius. Jis taip pat pažymėjo, kad tyrimo metu nustatytas ir narktonių medžiagų judėjimas. D. Valkavičius teigė, jog tyrime kartu atliekamas ir turto tyrimas. „Atliekant ikiteisminį tyrimą, apribota nuosavybės teisė į turtą, kurio vertė yra 345 tūkstančiai eurų“, – pridūrė prokuroras. Jis patikslino, kad teisėsauga tirs, kokiu būdų įgytas kilnojamas ir nekilonajamas turtas, tai yra pastatai, automobiliai ir kiti daiktai.

Marijampolės AVPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą dėl disponavimo narkotikais dideliu kiekiu, sulaikyti Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narės V. Venslauskienės sūnūs, skelbta, kad tarybos narei priklausančiuose ūkiniuose pastatuose atliktos kratos, rasta narkotikų, o moters abu sūnūs buvo suimti. Šios informacijos antradienį Kaune surengtoje spaudos konferencijoje ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė nepaneigė. N. Urbonavičienė pažymėjo, kad ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, tai yra dėl netesėto disponavimo kilogramu kokaino.

„Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl to, kad ketvirtadienį Jurbarko mieste, ūkiniuose pastatuose, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai rado ir išėmė beveik kilogramą kokaino“, – pranešė prokurorė.

Kaip teigė Urbonavičienė, teisėsauga skaičiuoja, kad rasto kokaino vertė yra 100 tūkst. eurų, iš kilogramo kokaino buvo galima pagaminti apie 4 tūkst. dozių, kurios, prokurorų žiniomis, būtų skirtos Lietuvos rinkai.  Anot jos, įtarimai dėl diponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų pareikšti dviem asmenims, tai yra 31 ir 25 metų amžiaus vyrams.

„Ikiteisminis tyrimas atliekamas dar ir dėl to, kad šių metų vasarą, liepos mėnesį, Marijompolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, bendradabiaudami su Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnais, Klaipėdos mieste, Klaipėdos jūrų terminale, sulaikė cigarečių krovinį, kuris buvo gabenamas jūriniame konteineryje. Cigarečių vertė – daugiau negu 2 milijonai eurų“, – toliau pasakojo N. Urbonavičienė.

Šiame epizode, pasak jos, įtarimai dėl cigarečių kontrabandos pareikšti tam pačiam 31-erių metų vyrui. Pasak N. Urbonavičienės, teismas praėjusią savaitę 31-erių įtariamąjį leido suimti 3 mėnesiams, o 25-erių įtariamąjį – 2 mėnesiams. Šeimos nariai kol kas nėra apklausti. Bylos duomenimis, galimai abi veiklos – cigarečių kontrabanda ir disponavimas narkotinėmis medžiagomis – buvo vykdomos paraleliai.

Prokurorė, paklausta, ar V. Venslauskienė galėjo žinoti, kad jos sūnūs slėpė narkotines medžiagas jai priklausančiuose ūkiniuose pastatuose, teigė, kad šiame ikiteisminiame tyrime įtariamųjų šeimos nariai kol kad nėra apklausti, jokio statuso jie neturi. Pasak N. Urbonavičienės, patys įtariamieji su teisėsauga nebendradarbiauja. Prokurorė plačiau nepasakojo apie teisėsaugos operacijos užkulisius, tačiau teigė, kad tai nebuvo sėkmės atvejis, kai narkotinės medžiagos rastos tarsi netyčia. „Tai nebuvo vienos ar kelių dienų operacija, tai nebuvo sėkmės atvejis, kada atsitiktinai rado, tai tiesiog buvo labai koordinuotas, profesionalus darbas“, – aiškino ji. N. Urbonavičienė tvirtino, kad vienas iš įtariamųjų sulaikytas Vilniuje, o kitas – Kaune.

Abu įtariamieji teisėsaugai yra žinomi, praeityje teisti už nusikaltimus nuosavybei ir viešosios tvarkos pažeidimą. Prokuratūra vėliau patikslino, kad ikiteisminis tyrimas vykdomas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 260 straipsnio 3 dalį, tai yra dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinėmis medžiagomis. Numatyta, kad už tai asmuo baudžiamas laisvės atėmimu nuo 10 iki 15 metų.

Taip pat tyrimas vykdomas pagal BK 199 straipsnio 3 dalį, tai yra dėl kontrabandos. Už tai asmuo baudžiamas arba bauda, arba laisvės atėmimu iki 8 metų. 

Video rasite čia https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000241372/teisesauga-pranese-apie-sekminga-operacija-jurbarke-rasto-kokaino-verte-apie-100-tukst-euru

Panaudota LRT inf.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Asociatyvi

Pašaltuonio kaime sudegė garažas  0

Iš rajono globos namų išeina ir negrįžta nepilnamečiai globotiniai

Iš rajono globos namų išeina ir negrįžta nepilnamečiai globotiniai  0

Sukrėtimas šalies mažojo futbolo rinktinėje: iš pasaulio čempionato – į didžiulio masto policijos operaciją

Sukrėtimas šalies mažojo futbolo rinktinėje: iš pasaulio čempionato – į didžiulio masto policijos operaciją  5

Asociatyvi

Kauno apygardos prokuratūros vadovaujamame tyrime – daugybė kratų ir kilogramas kokaino (sulaikyti rajono tarybos narės sūnūs)  0

Jurbarko rajone su kontrabanda sulaikytas vyriškis ir toliau tęsia neteisėtą veiklą

Jurbarko rajone su kontrabanda sulaikytas vyriškis ir toliau tęsia neteisėtą veiklą  0

Jurbarke, Kauno gatvėje apgadinti automobiliai

Jurbarke, Kauno gatvėje apgadinti automobiliai  0

Nuo karinės tarnybos slapstęsis viešviliškis neblaivus vairavo neregistruotą automobilį

Nuo karinės tarnybos slapstęsis viešviliškis neblaivus vairavo neregistruotą automobilį  0

Neblaivios merginos vairuojamas automobilis įlėkė į griovį

Neblaivios merginos vairuojamas automobilis įlėkė į griovį  3

Užsidegė ūkinis pastatas, kuriame buvo laikomos vištos

Užsidegė ūkinis pastatas, kuriame buvo laikomos vištos  1

Nepilnametė pripažinta kalta dėl ją atstūmusio jaunuolio nužudymo Jurbarke

Nepilnametė pripažinta kalta dėl ją atstūmusio jaunuolio nužudymo Jurbarke  0

Veliuonoje, moters namuose rasta naminės degtinės

Veliuonoje, moters namuose rasta naminės degtinės  1

Neblaivi mergina barnį pabaigė peilio dūriu

Neblaivi mergina barnį pabaigė peilio dūriu  0

Jurbarko r., Pilies II k. pavogė traktorių. Savininkas prašo pagalbos

Jurbarko r., Pilies II k. pavogė traktorių. Savininkas prašo pagalbos  0

Asociatyvi

Jurbarke, Kalnėnų g. sustabdytame automobilyje rasta narkotinių medžiagų  0

Jurbarke, P. Cvirkos g. daugiabutyje pasklidus dūmams - iškviestos tarnybos (skaudžios nelaimės išvengta)

Jurbarke, P. Cvirkos g. daugiabutyje pasklidus dūmams - iškviestos tarnybos (skaudžios nelaimės išvengta)  0

Prie Jurbarko kultūros rūmų rastas sprogmuo

Prie Jurbarko kultūros rūmų rastas sprogmuo  0

Vaikui įstrigo koja tarp turėklų

Vaikui įstrigo koja tarp turėklų  1

Veliuonoje neblaivus vyras nuvažiavo nuo važiuojamosios kelio dalies ir apgadino kapinių tvorą

Veliuonoje neblaivus vyras nuvažiavo nuo važiuojamosios kelio dalies ir apgadino kapinių tvorą  0

Šeštadienį nepilnametis išėjo iš globos namų

Šeštadienį nepilnametis išėjo iš globos namų  3

Automobilyje „Audi A6“ rasta narkotinių medžiagų

Automobilyje „Audi A6“ rasta narkotinių medžiagų  0

Ypatingas atvejis - į avariją pakliuvo policijos automobilis

Ypatingas atvejis - į avariją pakliuvo policijos automobilis  0

Jurbarke smurto išpuolis tarp dviejų neblaiviųjų

Jurbarke smurto išpuolis tarp dviejų neblaiviųjų  0

Juodaičiuose vairavo neblaivus vyras

Juodaičiuose vairavo neblaivus vyras  0

Asociatyvi

Policijos suvestinėje – vagystė iš garažo  0

Mūsų partneriai