Paminėta Vytauto Didžiojo karūnavimo diena
☰Straipsnis
5 komentarų
☰Straipsnis
5 komentarų
Toks pats liberalų raugas, tik stipriai nusidūkęs. Iš jos net padoriai chamiško liberalo neišeina. R...
Jurbarko pažangai!Tik ne už konservatorius. Dar ne visi prisipirko vilų Graikijoj?
Balsuokim už Liudmilą !
O kokia nauda iš išpindejusio konservatoriaus---Jurbarko seniūno?Sukurs konservatoriai mums rojų že...
Jurbarko pažangai!Už konservatorių kandidatą, nei liberalų Jušką. Kviečiu jurbarkiškius apsispręsti ar tikrai mums rei...
Jurbarko pažangai!
1930 m. buvo nuspręsta, kad būtent ši diena, galėjusi tapti didžiausio Lietuvos triumfo akimirka, bet palikusi ateities kartoms neįgyvendintą siekį, geriausiai tinka apmąstyti tautos praeitį ir ateitį. ,,Nepriklausomoji Lietuva, būdama tąsa Senosios Lietuvos, neveltui kas metai švenčia rugsėjo aštuntąją: kiekvienais metais ji turi mums priminti, kad Lietuva dar neapvainikuota, — neapvainikuota Garbės vainiku, kurį visi lietuviai savo tėvynei turi pinti,” — 1939 m. rašė L. Gaudenis.
Ši šventė pastaruoju metu kiek primiršta, ją tarsi pakeitė liepos 6-oji — spėjama Mindaugo karūnavimo diena. Be abejo, abi datos primena senąją Lietuvos praeitį, tačiau šių dviejų švenčių akcentai skirtingi. Liepos 6-oji — linksma vasaros šventė, primenanti kadaise Mindaugo pasiektą tarptautinį Lietuvos pripažinimą, lengvabūdiškai ignoruojanti tai, kad karūnos kaina buvo dalis Lietuvos teritorijos, ir kartais dar netiksliai pavadinama Lietuvos valstybės gimtadieniu. Rugsėjo 8-oji nukelia mus į Senosios Lietuvos brandos amžių ir skatina ne tik džiaugtis savo praeitimi, bet ir ją apmąstyti, įvertinti, daryti išvadas ateičiai.