Žalesniam miestui prireiks beveik 2 milijonų
Spalio 21-ąją Jurbarko rajono savivaldybės mažojoje salėje visuomenei buvo pristatyta VšĮ Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondo parengta Jurbarko miesto dalies teritorijos žalinimo schema, numatanti, kaip tankiausiai gyvenamos ir labiausiai urbanizuotos Jurbarko miesto dalies kai kurias teritorijas padaryti žalesnes ir geriau pritaikyti visuomenės poreikiams. Liaudyje šis procesas jau pakrikštytas „detrinkelizacija“.
Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad kintant klimatui ir vis dažniau vykstant stichiniams gamtos reiškiniams, ES ėmėsi įgyvendinti Žaliąjį kursą, bandydama šią klimato kaitą suvaldyti. Dar neseniai iš europinių projektų lėšų betono trinkelėmis grindėme miestų ir miestelių gatves ir aikštes, o dabar atėjo laikas, vėlgi su ES parama, tas trinkeles keisti laidžiomis dangomis, kad stichinės liūtys mažiau tvindytų miestų gatves. Prie Žaliojo kurso įgyvendinimo nusprendė prisidėti ir Jurbarkas.
Tiesa, pirmadienį susirinkusiems savivaldybės mažojoje salėje iš karto buvo priminta, kad pristatoma Žalinimo schema nėra techninis projektas, todėl tikėtis joje rasti konkrečių miesto aplinkos keitimo sprendinių neverta. VšĮ Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondo vadovas Nerijus Zableckis, kartu su eksperte, kraštovaizdžio architekte Goda Characiejiene pristatęs schemą, pabrėžė, kad tai tėra tik situacijos analizė ir priešprojektiniai pasiūlymai, kuriuose numatyti tik principai, kaip galima būtų spręsti esamas problemas. Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus specialistė Renata Šepetienė pridūrė, kad ši schema būtina norint gauti ES finansavimą projektams.
Sudomino nedaugelį
Buvo keistoka matyti, kad pasiūlymai kaip tvarkyti miestą sudomino itin mažai gyventojų. Visuomenei čia atstovavo tik keletas žiniasklaidos atstovų, keli savivaldybės valdininkai ir meras Skirmantas Mockevičius su administracijos direktore Rūta Vančiene bei vicemeru Edmundu Mačieža. Salėje nepasirodė nė vienas savivaldybės tarybos narys, pristatymas nesudomino nei Jurbarko miesto seniūno Romualdo Kuro, nei miestą tvarkančios įmonės – UAB „Jurbarko komunalininkas“ – direktoriaus ar specialistų. O pastariesiems tikrai būtų vertėję paklausyti ekspertų išvadų ir pasiūlymų, nes, kaip paaiškėjo, Jurbarko gatvėse esančių medžių būklė yra itin bloga būtent dėl netinkamo jų genėjimo ir priežiūros.
Daugiau skaitykite penktadienio, spalio 25 d., laikraštyje „Mūsų laikas“ arba užsiprenumeravę elektroninę laikraščio versiją.
* Email: Karmarecovers at gmail dot com
Rudeniška savaitės pradžia: lietus, šalnos ir mažai saulės* Telegram: KarmaRecovers
A look at “KARMA RECO...