„Vokelių“ bylos sūkuryje – žinomo politiko pavardė

Straipsnis  13 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kauno apygardos teismas paliko galioti teismo sprendimą, kurį priėmė Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmai. Teismas nusprendė, kad vienas rajono įmonės vadovas padarė administracinį nusižengimą, nes neužtikrino, kad visas bendrovės darbuotojams mokamas darbo užmokestis būtų įtrauktas į bendrovės buhalterinę apskaitą – dalį atlyginimų savo įmonėje mokėjo „vokeliuose“. Ypatingo dėmesio centre šis asmuo ir pati byla atsidūrė dėl to, kad šis verslininkas – UAB „DK statyba“ vadovas, rajono tarybos narys,  Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų partijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Daivaras Rybakovas, patvirtintas kandidatas į rajono merus ateinančiuose rinkimuose. Jis tokius kaltinimus vadina šmeižtu, absurdu, teisiniu nihilizmu ir jau ruošia dokumentus apskųsti teismo nutartį Aukščiausiajam teismui, o jei reikės – teisybės ieškos ir Europos žmogaus teisių teisme.

Kauno apygardos teismas gegužės 21 dienos nutartimi paliko galioti sprendimą, kurį kovo 14 dieną priėmė Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmai. Pastarojo teismo nutarimu UAB „DK Statyba“ vadovas D. Rybakovas nubaustas pagal administracinių nusižengimų kodekso 99 straipsnio 3 dalį. Jis nubaustas už tai, kad nuo 2017 m. gegužės 26 d. 16 val. iki 2017 m. rugpjūčio 27 d. 18 val., būdamas UAB „DK Statyba“ vadovu, neužtikrino, kad visas bendrovės darbuotojams mokamas darbo užmokestis būtų įtrauktas į bendrovės buhalterinę apskaitą. Kauno apygardos teismo nutartyje skelbiama:  išanalizavus bendrovės pateiktus dokumentus bei įvertinus apdailininkų pareigose dirbusių darbuotojų, t. y. E. S. ir D. S. raštu pateiktą informaciją nustatyta, kad minėtiems darbuotojams už 2017 m. gegužės–rugpjūčio mėn., per 2017 m. gegužės–rugpjūčio mėn., neapskaitytą darbo užmokestį išmokėdavo  statybų darbų vadovas K. P. Iš viso minėtiems darbuotojams išmokėta bendra 5993,94 eurų darbo užmokesčio suma, kuri nebuvo įtraukta į bendrovės buhalterinę apskaitą.  D. Rybakovas savo kaltės teisme nepripažino ir apeliaciniame skunde prašė skundžiamą teismo nutarimą panaikinti. Jo skunde teigiama, kad teismas sprendimą priėmė remdamasis išimtinai liudytojų D. S. ir E. S. melagingais parodymais Valstybinei mokesnių inspekcijai (VMI), tačiau šie parodymai buvo paneigti šių pačių liudytojų parodymais teisme, o papildomų verslininko pateiktų įrodymų, pasak D. Rybakovo, teismas nevertino. Anot verslininko, minėti du darbuotojai buvo atleisti iš darbo dėl galimai įvykdytos vagystės, todėl turėjo motyvą teigti VMI melagingus paaiškinimus. Teisme jie patys pripažino, kad suklydo teigdami paaiškinimus VMI, bet teismas papildomų klausimų jiems neuždavė ir nebuvo aktyvus tiriant įrodymus. Anot D. Rybakovo, bylos nagrinėjimo metu ištirti pateikti dokumentai už reikiamą laikotarpį patvirtina, kad D. S. ir E. S. buvo priskaičiuotas ir išmokėtas darbo sutartyse numatytas darbo užmokestis, kuris visas buvo apskaitytas ir visi reikiami dokumentai įtraukti į finansinę apskaitą, bet to teismas tinkamai nevertino, rėmėsi prielaidomis ir spėjimais. Be to, verslininkas aiškino pateikęs rašytinius paaiškinimus su visa eile įrodymų, kad tokio kiekio darbų liudytojams, kurie dirbo net ne visą darbo dieną, atlikti buvo neįmanoma, o liudytojų nurodyti atlyginimai neatitiko realybės, ko teismas taip pat nevertino. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija prašo skundžiamą teismo nutarimą palikti nepakeistą, o apeliacinio skundo netenkinti.

Apkaltino atlyginimus mokant „vokeliuose“

Tie raštiški liudininkų parodymai yra tokie. UAB „DK Statyba“ apdailininko pareigose dirbęs E. S. 2017 m. spalio 28 d. raštu nurodė, kad bendrovėje pradėjo dirbti sudaręs rašytinę darbo sutartį. Prieš pradedant dirbti, su statybų darbų vadovu K. P. susitarė, kad jam bus mokamas 11 eurų už 1 kv. m (atliktų apdailos darbų) darbo užmokestis, o jo bendra darbo užmokesčio suma priklausys nuo atliktų darbų kiekio. Faktiškai dirbo nuo 2017 m. gegužės 18 d. iki 2017 m. rugpjūčio 27 d. po 8 val. per vieną darbo dieną (5 darbo dienų savaitė). Oficialus darbo užmokestis sutartyje buvo nurodytas 450 eurų, t. y. mažesnis nei buvo mokamas iš tiesų. Per vieną mėnesį darbo užmokestis sudarydavo ne mažiau kaip 1500 eurų į rankas. Už vieną savaitę išmokamo darbo užmokesčio suma būdavo ne mažesnė kaip 375 eurų. Darbo užmokestis buvo mokamas kiekvienos savaitės paskutinę darbo dieną (penktadieniais). Už gautą darbo užmokestį ne visada reikėdavo pasirašyti dokumentuose. Bendrovės apdailininko pareigose dirbęs D. S. 2017 m. spalio 28 d. raštu nurodė, kad per vieną darbo mėnesį darbo užmokestis sudarydavo ne mažiau kaip 1150 eurų į rankas. Už vieną savaitę išmokamo darbo užmokesčio suma būdavo ne mažesnė kaip 300 eurų.Nors teisme apklausti liudytojai E. S. ir D. S. nurodė kitokias aplinkybes, liudijančias D. Rybakovo naudai, tačiau teismas remiasi būtent E. S. ir D. S. raštiškai nurodytomis aplinkybėmis, nes tokias aplinkybes patvirtina kiti bylos duomenys. Juo labiau, rašoma nutartyje, kad net ir pakeitęs savo parodymus teisme E. S. nurodė, jog statybų darbų vadovas duodavo jam 50–100 eurų avanso, pasirašyti niekur nereikėdavo. Kitas liudytojas, D. S., taip pat nurodė, kad už avansą nepasirašydavo, orderis išrašomas nebuvo. Patikrinimo metu pateiktuose darbo užmokesčio priskaitymo žiniaraščiuose už 2017 m. birželio–rugpjūčio mėn., duomenų, kad darbuotojams į minėtus darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščius įtrauktas išmokų, avanso, priedų ir permokų sumas nerasta.

Antradienį, birželio 19 dieną, kalbėjomės su verslininku D. Rybakovu.

Ar jau sumokėjote 2700 eurų baudą?

Ne. Nesumokėjau ir nesiruošiu, nes nesijaučiu nieko tokio padaręs , už ką aš turėčiau mokėti. Apskųsime Aukščiausiajam teismui, o jei reikės, eisime ir iki Europos žmogaus teisių teismo. Dokumentai apskundimui ruošiami – tam turime tris mėnesius. Netgi advokatas sutiko ginti neatlygintinai, nes ir jam tai yra principo reikalas. Valstybės anarchija ir teisinis nihilizmas priėjo aukščiausią ribą. Vagis pasako, kad esi kaltas, ir juo visi tiki.

Visą straipsnį skaitykite birželio 22 dienos numeryje.

Jį taip pat galite įsigyti paspaudę ČIA.

Straipsnis  13 komentarų
Reklama: skelbimai

Rekomenduojame perskaityti

Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – renginiai prasideda!

Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – renginiai prasideda!  0

Meno mokykla metus pradėjo atsinaujinusi

Meno mokykla metus pradėjo atsinaujinusi  0

Kalnėnų gyventojai gatvių rekonstrukcijai reikalauja didesnės kontrolės

Kalnėnų gyventojai gatvių rekonstrukcijai reikalauja didesnės kontrolės  0

Jurbarko gimnazistai šimtadienį šventė „aerouoste“

Jurbarko gimnazistai šimtadienį šventė „aerouoste“  0

Kūno kultūros ir sporto centre – nauja specialistė

Kūno kultūros ir sporto centre – nauja specialistė  0

Spauda nemirė – bent vieną leidinį prenumeruoja kas penktas lietuvis

Spauda nemirė – bent vieną leidinį prenumeruoja kas penktas lietuvis  0

Reportažas iš reido: policija patikrino 130-ies vairuotojų blaivumą

Reportažas iš reido: policija patikrino 130-ies vairuotojų blaivumą  4

Neseniai įsikūrusi plovykla PUTOK jurbarkiečiams siūlo naujovių

Neseniai įsikūrusi plovykla PUTOK jurbarkiečiams siūlo naujovių  2

Dovana Jurbarko neįgaliesiems – naujas mikroautobusas

Dovana Jurbarko neįgaliesiems – naujas mikroautobusas  2

Geriausių basučių paieškos: abėcėlė

Geriausių basučių paieškos: abėcėlė  1

Daugiabučių laiptinių kodai naujiems pensijų nešiotojams apsunkino darbą

Jurbarko senjorų pensijos pusnyse neįstrigo  0

Savivaldybėje darbuojasi Specialių tyrimų tarnyba

Savivaldybėje darbuojasi Specialių tyrimų tarnyba  6

Mažąją kultūros sostinę šiemet turi ir Jurbarkas. Sveikinimai vadžgiriečiams!

Mažąją kultūros sostinę šiemet turi ir Jurbarkas. Sveikinimai vadžgiriečiams!  0

Esant ekstremalioms vairavimo sąlygoms galima mokinių į mokyklas nevežti

Esant ekstremalioms vairavimo sąlygoms galima mokinių į mokyklas nevežti  1

Jurbarkiečių PRIORITETAI renkantis šildymą – PIGIAI IR PATOGIAI

Jurbarkiečių PRIORITETAI renkantis šildymą – PIGIAI IR PATOGIAI  2

Finansavimas skirtas ir Jurbarko PSPC

Rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigoms – šimtatūkstantinė parama  1

Laisvės gynėjams pagerbti – visuotinė akcija ir renginiai

Laisvės gynėjams pagerbti – visuotinė akcija ir renginiai  0

Gyventojai, kuriems bus reikalingi į aikšteles atvežti naudoti tinkami daiktai, galės atvažiuoti į DASA ir nemokamai pasiimti juos naudojimui. Jurbarko rajono savivaldybės didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės adresas: Statybininkų g. 4E, Jurbarkas.

Gruodį Jurbarko rajone pradėta pakartotinai naudoti atliekas  0

Džiugi naujiena Jurbarko gyventojams – atsidarė „Antėja laboratorija“!

Džiugi naujiena Jurbarko gyventojams – atsidarė „Antėja laboratorija“!  3

Kalėdinio parkelio kūrėjams – padėka už miestui dovanotą grožį

Kalėdinio parkelio kūrėjams – padėka už miestui dovanotą grožį  1

VRK kviečia gyventojus dalyvauti nuotraukų konkurse

VRK kviečia gyventojus dalyvauti nuotraukų konkurse  0

Panemunės pilyje  – kalėdinių puokščių konkurso apdovanojimai

Panemunės pilyje – kalėdinių puokščių konkurso apdovanojimai  0

Astrologė Lolita Žukienė

Sėkmės horoskopas 2019-iesiems – geltonosios žemės Kiaulės metams  1

2019-ųjų naujovės sveikatos srityje

2019-ųjų naujovės sveikatos srityje  5

Mūsų partneriai