Vasario 16-ąją vainikavo „Veliuonos krašto žmogus 2020“ nominacijos

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Veliuonos krašto bendruomenė Lietuvos valstybės atkūrimo proga jau trečiąjį kartą rengia iškilmingą apdovanojimų „Veliuonos krašto žmogus“ ceremoniją. Vasario 16-ąją 11.30 val. Veliuonos kultūros centre nusilenkta tiems, kas savo kultūrine ir visuomenine veikla puoselėja ir garsina  Veliuonos kraštą. „Veliuonos krašto žmogus 2020“ nominacijomis apdovanoti šeši garbūs veliuoniškiai. Trys iš jų – tiesiogiai susiję su šokio ansambliu „Veliuonietis“.

 „Veliuonos krašto žmogus 2020“ nominantai:

Jadvyga Žemliauskienė.

Trisdešimt trejus metus vadovaujanti „Veliuoniečio“ ansamblio vokalinei grupei. Nuo 1987 m. ansamblis sukaupė gausų repertuaro kraitį, kuriame nemaža Veliuonos krašte dainuotų dainų. Tų dainų, kurias devynioliktam amžiui persiritus į antrąją pusę užrašė čia klebonavęs tautosakininkas Antanas Juška, o išleisti Kazanėje padėjo brolis – Jonas Juška.

„Veliuoniečio“ moterų balsų skambėjimą girdėjo ne vien Lietuvos žiūrovas. Ansamblis koncertavo Belgijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Moldovoje... Ne vieną sykį daina nuvedė ansamblietes į Vokietiją. Įsimintina dainininkėms buvo Frankų liaudies šventė Kralšaime Vokietijoje, o 2012 jos dalyvavo ypatingame festivalyje „Europiada“, kuris vyko Italijos mieste, Padujoje.

Jeigu bandytume skaičiuoti, kiek kilometrų per trisdešimt trejus metus Jadvyga Žemliauskienė nuvažiavo tam, kad Veliuonoje skambėtų daina, tikriausiai sutriktume ir skaičių „pamestume“. Viena tik būtų aišku: už begalinę meilę dainai ir entuziazmą, už kantrybę ir nuoširdumą ši moteris tikrai verta 2020-ųjų metų „Veliuonietės“ titulo.

Angelė Parkauskaitė-Stankūnienė.

„Veliuoniečio“ šokėja, šokių būrelių vadovė, sveikos  gyvensenos, aktyvios veiklos puoselėtoja. Gimusi Liucinavos kaime, Angelė 1952-aisiais ji baigė Veliuonos vidurinę mokyklą, o po ketverių metų – Kauno kūno kultūros institutą. Paskyrimą gavo į Seredžiaus vidurinę mokyklą, o nuo 1962-ųjų pradėjo dirbti Veliuonos vidurinėje, kur mokytojavo net keturiasdešimt septynerius metus! Visas kūno kultūros mokytojos – metodininkės Angelės Stankūnienės pedagoginio darbo stažas – 52 metai. Pati būdama nepaprasta fiziškai aktyvi, ji ir mokiniams įkvėpė pomėgį sportuoti, sveikai gyventi – moksleiviai noriai lankė sportines treniruotes, o ponios Angelės paruošti sportininkai garsėjo pasiekimais tiek Jurbarko rajone, tiek šalyje. 

Angelė augo dainingoje, muzikalioje šeimoje – dainavo ir grojo tėtis, pritardavo mama, broliai. Angelė irgi mėgo dainą,  šokį. Nuo pat pedagoginio darbo pradžios, ji ėmėsi vadovauti tautinių šokių rateliams. Jos šokėjai nuolatos  dalyvavo įvairiuose renginiuose Veliuonoje, Jurbarke,  rajoninėse ir respublikinėse dainų šventėse, pasaulio lietuvių dainų šventėse, lankėsi užsienyje.

Ingus metus ponia Angelė šoko ansamblyje ,,Veliuonietis“. Angelė kartu su vyru Justinu užaugino puikų sūnų Žilviną, kuris pasekė mamos pėdomis, tapo kūno kultūros mokytoju, šokėju. Jo treniruojami moksleiviai taip pat skina laurus, o Antano ir Jono Juškų gimnazijoje šiandien jau sunkiai telpa jų iškovotos taurės.

Adelė Baublienė.

Nuo 1981 m. iki 2019 m. vadovavusi tautinių šokių ansambliui „Veliuonietis“. Pamilusi liaudies šokį,  ir 38 metus išlaikiusi išpuoselėtą kolektyvą kaimo vietovėje, pelniusi pripažinimą, apdovanojimus, įvertinimus… Adelė pagerbta „Aukso fenikso“ nominacija, apdovanota Jurbarko rajono savivaldybės ženklu  „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“. 

 Vadovės dėka „Veliuonietis“ pripažintas geriausiu 2013 metų tautinių šokių kolektyvu ir įvertintas „Aukso paukštės” nominacija. Gražūs renginiai, kurie suvirpino ne vieno žmogaus širdį, o ką jau kalbėti apie „Veliuonos kadrilį“, kurį Adelė sumanė ir padovanojo Veliuonai kaip gražią tradiciją. Nuo 1999 metų ansamblio  ir vadovės iniciatyva Veliuonoje ant piliakalnio rengiamas respublikinis tautinių šokių festivalis „VELIUONOS KADRILIS“, kuris kasmet sukviečia daugiau nei 250 dalyvių. Šis renginys – tai tarsi mažoji Dainų šventės šokių diena. Jaudinanti. Reikalinga. Lietuviška. Reprezentuojanti Veliuonos kraštą. Šią tradiciją veliuoniškiai tęsia ir puoselėja.

Naglis Mačėnas.

Save vadinantis „dainuojančiu veterinaru“, tačiau tarp veliuoniškių pelnęs Lučiano Pavaročio vardą. Baigęs Lietuvos veterinarijos akademiją jis jau trisdešimtus metus darbuojasi Veliuonoje. Naglis – pavyzdingos šeimos galva, labai visuomeniškas, aukštosios kultūros žmogus. Be jo sunkiai įsivaizduojami renginiai Veliuonoje. Jis ir dainuoja, ir vaidina, ir Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje per visas didžiąsias šventes gieda... „Skolinasi“ Naglį ir kaimynai: jis yra Raudonės kaimo kapelos solistas, groja ir dainuoja Jurbarko bardų klube.

Naglis Mačėnas du kartus dalyvavo televizijos projekte „Lietuvos talentai“, ir abu kartus visai Lietuvai pareiškė, jog didžiuojasi esąs veliuoniškis.

Jonas Jurevičius.

Visuomenininkas, pagalbininkas visuose bendruomenės reikaluose. Šiame krašte gimęs, augęs visomis pastangomis prisideda prie Veliuonos gražinimo. Jo pagalbos sulaukia visi, kuriems jos reikia, jis noriai dalyvauja talkų, švenčių organizavime ir įgyvendinime. Mielai kalviauja ir taiso, prižiūri miestelio erdves. Visų jo gerų darbų jau nebesuskaičiuojama. Kiek skanios žuvienės katilų išviręs Veliuonos ir kitų miestelių šventėse! Kiekvienas gali iš jo pasimokyti būti žmogumi bendruomenei, žmogumi – žmogui. Veliuoniškiai dėkoja jam už meilę savo kraštui, už jo puoselėjimą ir gerą širdį.

 Nijolė Dungveckienė.

Daugelio pacientų gerbiama ir mylima daktarė – Veliuonai (koks gražus sutapimas!) taip pat, kaip ir Jadvyga Žemliauskienė, atidavė trisdešimt trejus metus.

Jauna specialistė į Veliuonos ambulatoriją dirbti vyriausiąja gydytoja atėjo 1987-aisiais. Daktarė vadovavo ir Veliuonos ligoninei. Nusprendus ligoninę panaikinti, Nijolė Dungveckienė gynė ją kaip beįmanydama ir kurį laiką sugebėjo išsaugoti, kuo džiaugėsi ne vien Veliuonos, bet ir aplinkinių kaimų žmonės, ypač sulaukusieji garbaus amžiaus, nes čia gaudavo palaikomąjį gydymą ir slaugą.

Tačiau amžino nieko nėra, o naujovėms kartais reikia didelio ryžto. Tokio ryžto tikrai netrūko poniai Nijolei, nusprendusiai įsteigti Veliuonoje modernią šeimos kliniką. Klinika, pradėjo veiklą 2000 metais, gavus pirmąją Lietuvoje Europos sąjungos paramą privatiems šeimos gydytojams. Šiemet, birželio 1-ąją, įstaiga, kurioje suburtas profesionalus ir nuoširdus gydytojų bei slaugytojų kolektyvas, švęs jau dvidešimtąjį savo veiklos gimtadienį. Rūpestis visais pacientais ir suteikiamos šiuolaikiškos paslaugos davė gražių darbo rezultatų – 2019 metais klinika pagal gerus darbo ir kokybės rezultatus buvo įvertinta pirmąja vieta Tauragės apskrityje, o Lietuvoje, tarp visų tokio lygio gydymo įstaigų, yra trylikta.

2005-aisiais ir 2018-aisiais, įsisavinus Europos Sąjungos pagalbą, buvo įsigyta nauja medicinos aparatūra, sąlygos pagerėjo ne vien darbuotojams, bet ir pacientams. Savomis lėšomis klinika atnaujino 4 šeimos gydytojų kabinetus. Trys iš jų – aplinkiniuose miesteliuose: Juodaičiuose, Klausučiuose ir Raudonėje.

Be tiesioginio darbo, Nijolė Dungveckienė atvira ir visuomeninei veiklai. Jau dvidešimt metų ji vadovauja Šeimų rengimo sakramentinei santuokai centrui.

Papildysime nuotraukomis feisbuko puslapyje. 

 

 

 

 

 

 

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: akcija
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Gydytojai spręs dėl priverstinio užsikrėtusiųjų koronavirusu gydymo

Gydytojai spręs dėl priverstinio užsikrėtusiųjų koronavirusu gydymo  0

Seimas apsisprendė – padidino baudas už karantino taisyklių pažeidimus

Seimas apsisprendė – padidino baudas už karantino taisyklių pažeidimus  0

Jurbarko ligoninėje – karščiavimo klinika

Jurbarko ligoninėje – karščiavimo klinika  0

Kovo 31-oji – šešioliktoji karantino Lietuvoje diena. Pasveikusių tiek pat, kiek mirusių

Kovo 31-oji – šešioliktoji karantino Lietuvoje diena. Pasveikusių tiek pat, kiek mirusių  0

Premjeras: mokslai nutraukiami nebus, grįžimai iš užsienio baigsis

Premjeras: mokslai nutraukiami nebus, grįžimai iš užsienio baigsis  4

Nuo koronaviruso gydytas Jurbarko viešbučio svečias pasveiko

Nuo koronaviruso gydytas Jurbarko viešbučio svečias pasveiko  4

Tauragėje – antras koronaviruso atvejis

Tauragėje – antras koronaviruso atvejis  0

Pensijas į namus gaunantiems senjorams – svarbi žinia

Pensijas į namus gaunantiems senjorams – svarbi žinia  0

Pratęsus karantiną ligos išmokos ir toliau bus mokamos: ką reikia padaryti tėvams

Pratęsus karantiną ligos išmokos ir toliau bus mokamos: ką reikia padaryti tėvams  0

Pasidalink maistu su tais, kurie labiausiai skursta

Pasidalink maistu su tais, kurie labiausiai skursta  0

Jurbarko r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė

Nuotolinis mokymas startavo – kaip jam pasiruošta ir ko tikimasi  0

Kovo 30-oji – trečioji karantino savaitė, 15-a diena namuose.

Kovo 30-oji – trečioji karantino savaitė, 15-a diena namuose.  0

Dėl koronaviruso bus tiriami visi, kam pasireiškia simptomai

Dėl koronaviruso bus tiriami visi, kam pasireiškia simptomai  0

Šiąnakt suksime laikrodžius – pasitikime vasaros laiką

Šiąnakt suksime laikrodžius – pasitikime vasaros laiką  0

Savanoriai jurbarkiečiams išdalino porą šimtų daugkartinių kaukių

Savanoriai jurbarkiečiams išdalino porą šimtų daugkartinių kaukių  2

Kovo 28-oji – 13-oji karantino Lietuvoje diena. Susirgimas užfiksuotas ir Šakiuose.

Kovo 28-oji – 13-oji karantino Lietuvoje diena. Susirgimas užfiksuotas ir Šakiuose.  0

Koronavirusas negailestingas garbaus amžiaus žmonėms – patvirtintas penktas mirties atvejis

Koronavirusas negailestingas garbaus amžiaus žmonėms – patvirtintas penktas mirties atvejis  0

Kovo 27-oji –  Tarptautinė teatro diena! Sveikinimai Jurbarko teatralams, aktoriams, režisieriams!

Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena! Sveikinimai Jurbarko teatralams, aktoriams, režisieriams!  1

Vicemeras Daivaras Rybakovas ir VšĮ Socialinės paslaugos direktorė Audronė Balčiūnienė išlydėjo izoliuotus asmenis, jiems raštiškai patvirtinus, kad turi tinkamas vietas saviizoliavimuisi ir užtikrina, kad laikysis numatytos tvarkos.

Savivaldybės patalpose izoliuoti iš užsienio grįžę jurbarkiečiai paliko nakvynės vietas  4

Karantino metu  palaikyti tvarką padeda šauliai

Karantino metu palaikyti tvarką padeda šauliai  10

Naujausia žinia: iš užsienio grįžę gyventojai galės izoliuotis ir savo pasirinktose patalpose

Naujausia žinia: iš užsienio grįžę gyventojai galės izoliuotis ir savo pasirinktose patalpose  0

Karantinas pratęstas iki balandžio 13-osios

Karantinas pratęstas iki balandžio 13-osios  0

Mirė ketvirtas koronavirusu užsikrėtęs asmuo

Mirė ketvirtas koronavirusu užsikrėtęs asmuo  0

Patvirtintas trečias koronaviruso mirties atvejis

Patvirtintas trečias koronaviruso mirties atvejis  0

Mūsų partneriai