Skirtos baudos už nesaugių žaislų pateikimą į rinką
Vaikiški žaislai yra viena iš prekių grupių, kurių saugai Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) skiria padidintą dėmesį ir kurioje, palyginti su kitomis prekių grupėmis, dažniau nustatoma saugos reikalavimų neatitinkančių prekių.
Per kelis pastaruosius mėnesius VVTAT už nesaugių žaislų pateikimą į rinką skyrė baudas UAB „Tavo noras“, UAB „PROFISA“, UAB „Inavi & Co“, UAB „IRPETA“, UAB „Menlita“, UAB „BLM“, UAB „AFAS“, UAB „LPP LITHUANIA“, UAB „Dekira“, pagal verslo liudijimą veiklą vykdančiai Janinai Siurplienei bei Ernestai Eivei, vykdančiai veiklą pagal individualios veiklos pažymą.
UAB „Tavo noras“ į rinką teikė šautuvų rinkinį „City Guard Super police“ ir šautuvą su šoviniais „Gun soft bullet“, kurių mechaninės ir fizikinės savybės neatitiko žaislų saugai keliamų reikalavimų, todėl kėlė pavojų užspringti ar uždusti. Įvertinusi visas aplinkybes, VVTAT už Produktų saugos įstatymo pažeidimą bendrovei skyrė 2 200 eurų baudą.
UAB „Irpeta“ į rinką teikė žaislą – žirafą „Giraffe Wooden Toy“. Dėl bandymų metu lengvai atsiskyrusių smulkių detalių buvo nustatytas pavojus vaikams iki 3 metų susižeisti (užspringti, uždusti ir susižaloti). Įvertinusi visas pažeidimo aplinkybes, VVTAT bendrovei skyrė 2 000 eurų baudą.
UAB „Menlita“ į rinką teikė žaislą – triušiuką „Lovely rabbit“, kuris dėl savo mechaninių ir fizikinių savybių bei neatitikimo žaislų virvelėms keliamų reikalavimų kėlė pavojų užspringti, uždusti ir susižeisti. Už nustatytą pažeidimą bendrovei skirta 200 eurų bauda.
Pavojus mažiems vaikams uždusti ar užspringti dėl lengvai atsiskiriančių smulkių detalių buvo nustatytas ir UAB „Afas“ į rinką teiktame barškučių rinkinyje bei pagal verslo liudijimą veikiančios Janinos Siurplienės į rinką teiktame barškučių rinkinyje. Už Produktų saugos įstatymo pažeidimą VVTAT bendrovei „Afas“ skyrė 200 eurų baudą, o verslininkei J. Siurplienei – 150 eurų baudą.
Dėl mechaninių ir fizikinių savybių (kyšantys vamzdeliai neužkimšti apsauginiais dangteliais, netinkamas apkrovos fiksavimas, reikalavimų neatitinkantis vidinės pakuotės plėvelės storis ir pan.) nesaugiais pripažinti į rinką teikti lėlių vežimėliai. Už UAB „BLM“ į rinką teiktą nesaugų lėlių vežimėlį „Baby stroller“ bendrovei skirta 400 eurų bauda. UAB „LPP LITHUANIA“ už į rinką teiktą nesaugų lėlių vežimėlį skirta 800 eurų bauda.
Plastikinių žaislų sudėtyje gali būti ftalatų – cheminės medžiagos, suteikiančios plastikui lankstumo. Žaislų saugos reikalavimai labai aiškiai nustato leistiną ftalatų kiekį. Per didelis jų kiekis žaisluose kelia cheminį pavojų apsinuodyti. VVTAT skyrė baudas kelioms bendrovėms, į rinką teikusioms nesaugias lėles, kuriose ftalatų kiekis viršijo leistiną normą. UAB „Profisa“ į rinką teikė nesaugų žaislą su saldumynais „Fashion girl“. Atsižvelgiant į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, bendrovei skirta 2 500 eurų bauda. UAB „Inavi & Co“ į rinką teikė nesaugią lėlę „Beauty“. Už pažeidimą bendrovei skirta 1 800 eurų bauda. Nesaugią lėlę „Happy girl“ į rinką teikusiai UAB „Dekira“ VVTAT skyrė 1 325 eurų baudą.
Ftalatų kiekis leistiną normą viršijo ir individualią veiklą vykdančios E. Eivės į rinką teiktoje lėlėje „Bearby“ ir lėlėje „Fashion girls“. Įvertinus visas pažeidimo aplinkybes, E. Eivei skirta 600 eurų bauda.
The Brunoe Quick Hack: Your Ally in the Quest for Lost Bitcoin
Policija valandą vykdė vairuotojų blaivumo kontrolę: skelbia rezultatusWhen the unthinkable hap...