Savaitgalis „netikėtai“ slidus – ligoninės priėmime nukentėję

Straipsnis  3 komentarų

„Mūsų laikas“ pasilieka teisę pašalinti skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pasirašyti kito asmens vardu ar pažeidžia LR įstatymus. Už komentarų turinį atsako juos paskelbę skaitytojai.

 1. Kai slidu 2018-11-26 22:17:41 78.60.93.167
  Jei ant kelio yra susidaręs plikledis, būkite ypač atsargūs vairuodami automobilį. Atsargiai vaikščiokite šaligatviais ir keliais. O leisdamiesi ar kildami laiptais, būtinai laikykitės už turėklų, medžių ar krūmų. Kai labai slidu, jei yra galimybė, geriausia likti namuose, ypač pagyvenusiems žmonėms, tai padės išvengti galimų traumų. Avėkite žemakulniais batais nelygiu padu. Esant plikledžiui, visiškai netinka aukštakulnė, smailiakulnė, plokščiapadė avalynė. Geriausia, kad batų kulnas būtų kvadratinis ir ne aukštesnis kaip 3 cm, o patys batai – storu nelygiu padu. Batų aulas turėtų būti aukštas, nes tai gali apsaugoti nuo čiurnos traumos. Laiptus ir pėsčiųjų takelius prie namų pabarstykite smėliu. Eidami nelaikykite rankų kišenėse – tai tik didina galimybę netekti pusiausvyros ir pargriūti, gauti sunkią traumą. Norint išvengti griuvimo, reikia išmokti taisyklingai vaikščioti. Esant slidiems keliams ar šaligatviams, reikia eiti lėtai, mažais žingsneliais. Einant per slidžiausias vietas, reikia stengtis statyti koją pilnu padu, truputį palinkus, kad svorio centras nukryptų į priekį. Šąlant elektros perdavimo ryšių linijos, stogai, įvairios atramos ir konstrukcijos, taip pat medžių šakos apledėja, o nuo ledo svorio gali trūkti arba lūžti. Todėl patys nestovėkite ir nestatykite automobilių po dideliais medžiais.

  Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo perspėjimo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai ar mažamečiai vaikai, šiuo metu leidžiantys laiką be tėvų. Pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems arba informuokite kaimynus, kad nelaimės atveju jie gali skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.
 2. Ilsėjosi 2018-11-26 17:58:36 78.60.93.167
  Juk šiap tai šeštadienis, kaip ir visiems poilsio diena
 3. Nu 2018-11-26 16:36:38 188.69.207.231
  O tai ką veikė tos 9 valytojos, kurios per visą dieną pabarstė gal vienos ar dviejų gatvių šaligatvius. Didžioji dalis šaligatvių taip ir liko - nebarstyti ir slidūs.
Straipsnis  3 komentarų
Mūsų partneriai