Reportažas iš reido: policija patikrino 130-ies vairuotojų blaivumą

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Ech. Medžioklė nepavyko,“ – taip sau juokavome sugrįžę iš policijos reido, kuomet patruliai per maždaug kelias valandas patikrino 130 vairuotojų, kurie visi į alkoholio detektorių pripūtė lygiai 0,00 promilių.  „Kad nors vienas skaičius po kablelio. Visi nuliai“, – šypsojosi patys pareigūnai, kurie prieš reidą prognozavo to rytinio reido galimybes diplomatiškai – 50 ant 50.  Visi tie pavyzdingi vairuotojai pakliuvo į blaivumo kontrolės reidą, kuris vyko sausio 26 dienos, šeštadienio rytą, maždaug nuo 8.30 iki 10.30 valandos.  Automobilius stabdė ir blaivumą tikrino du policijos ekipažai, įsikūrę Muitinės gatvėje, ties įvažiavimu į Jurbarko miestą. Tie pareigūnai – Jurbarko rajono policijos komisariato reagavimo skyriaus vyr. tyrėjas Romualdas Balčius bei vyriausioji to paties skyriaus patrulė Judita Bucholcaitė. Kitas ekipažas – reagavimo skyriaus vyriausieji patruliai Karolina Merkeliūnaitė ir kolega Rytis Baltrušaitis. Nuliniu rezultatu pareigūnai nesistebėjo. Paprastai į miestą ar iš miesto važiuoja rytą su reikalais. Neblaivių vairuotojų sučiupti tikimybė didėja, kai artėja vakaras, o ypač budint rajono vietovėse.

Išbandė naują ženklą

Tą šeštadienio rytą pareigūnams darbo buvo tiek, kad vos spėjo suktis. Teko skubiai bėgti į policijos automobilius antgalių atsargų pasiimti. „Iš kur tiek mašinų“, – stebėjosi jie patys, nes paprastai tokiu metu kur kas mažesnis eismas. Iš tikrųjų automobilių srautai su retomis pertraukomis nenutrūko nei iš vienos, nei iš kitos pusės. Policininkai ne tik patys stabdė, bet ir kelkrašty mobilų ženklą „Stop kontrolė“ pastatė, kad galėtų kuo daugiau į Jurbarko miesto pusę atvažiuojančių patikrinti. Mat, šis ženklas reiškia, kad vairuotojai, tokį pamatę, prie jo sustotų ir lauktų, kol prieis policijos pareigūnas. Žodžiu, būtina sustoti, nors pareigūnas ir nestabdė. Patruliai sutiko, kad toks mobilus ženklas yra naujovė, kad vairuotojai gali apie tai nežinoti. Ir tai buvo akivaizdu. Vieni automobiliai pralėkdavo nesureaguodami, kad reikia sustoti. Buvo tokių, kurie pravažiuodavo, bet, supratę, kad gal geriau grįžti, atbuliniu prie policininkų sugrįždavo. Dažniausiai ženklą ir pareigūnus pamatę vairuotojai prilėtindavo greitį ir sustodavo, kai pareigūnas ranka parodydavo sustoti.

Pabaigę reidą Rytis su Karolina mobilų ženklą susilanksto ir sudeda į dėžę automobilyje, kuri po to pasitarnauja ir vietoje suolo. „Lengviau išimti nei vėl tvarkingai sudėti“, –  šypteli Rytis, bandydamas sutalpinti į dėžę ženklą ir kitus daiktus.

Daug pirmų kartų

Sustabdytų vairuotojų reakcijos įvairios. Rytis šypsojosi, kad vos ne kas antras prisipažįsta, kad tenka pirmą kartą pūsti ir kiti nežino, kaip tai daryti. Dažniausiai taip reagavo moterys. Vėliau po reido nuotraukomis feisbuke teko skaityti komentarą, kur viena tą šeštadienį sustabdyta moteris prisipažino, kad pirmą kartą per 23 savo vairavimo metus ji patyrė tokią „pramogą“  – pirmą kartą pūtė į alkoholio matuoklį.  Dažnai teko išgirsti ir tokių sustabdytų vairuotojų komentarų, kad jau daug metų alkoholio negeria. Marijampolės kryptimi važiuojančio autobuso vairuotojas ramiai pasitiko policijos pareigūną žodžiais: „Prašom. Gerai“, – paaiškinęs, kad jam kelis kartus per dieną reikia į alkotesterį pūsti. Jis turi omeny, kad prieš darbą ir po darbo įprasta taip autobusų vairuotojus kontroliuoti.  Kai kurių vairuotojų pasiūlymai pralinksmindavo pareigūnus. Kad ir vienas vyras, kuris pasiūlė policininkams keisti budėjimo vietą, nes kiekvieną šeštadienį jie vis toje pačioje vietoje stabdo. Patruliai iš tiesų šeštadieniais budi keliose skirtingose miesto vietose, kur viena iš jų būtent ties įvažiavimu į Jurbarką Muitinės gatvės gale. Buvo vienas vairuotojas, kuris prasitarė, kad iš vakaro daug gėrė, bet policijos pareigūnai sako, kad tokiais netiki, nes būna, kad vairuotojai taip nori pasirodyti. Karolina šypsosi prisiminusi, kad vyresnio amžiaus vairuotojai jos pasiteirauja, kiek gi jai metų. Kai ši atsako, kad 20, šie suskumba dalintis savo prisiminimais, ką jie veikė būdami tokio jauno amžiaus.

Pareigūnai per tą laiką stabdo ir taksi, ir autobusus, ir vilkikus – žodžiu, įvairiausias transporto priemones. Procedūra buvo panaši ir trunkanti iki kelių minučių. Sustabdę prieina prie vairuotojo lango, prisistato ir praneša, kad vykdo blaivumo kontrolę. Paduoda vairuotojui išsilupti naują antgalį, kad juo papūstų į alkotesterį – to reikia, kad vairuotojas matytų, kad ne į tuos pačius visi pučia, kad viskas sterilu. Vairuotojams tenka rezultato šiek tiek palaukti ekrane, nes dėl šalčio detektorius šiek tiek ožiuojasi. Kai įpučia, tą antgalį atiduoda vairuotojams. Beje, pagal tuos antgalius policijos pareigūnai ir suskaičiavo, kiek vairuotojų tą rytą patikrino.

Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarke atsiras defibriliatoriai, padėsiantys gelbėti gyvybes

Jurbarke atsiras defibriliatoriai, padėsiantys gelbėti gyvybes  0

Apdovanojimai „Eržvilko spindulys“ – šešiems nusipelniusiems eržvilkiečiams

Apdovanojimai „Eržvilko spindulys“ – šešiems nusipelniusiems eržvilkiečiams  2

Girdžių bendruomenė „Gyvenimo burę“ dovanojo rėmėjams

Girdžių bendruomenė „Gyvenimo burę“ dovanojo rėmėjams  0

Jurbarkų seniūnijoje Lietuvos 100-mečio aikštėje atidengtas paminklinis akmuo

Jurbarkų seniūnijoje Lietuvos 100-mečio aikštėje atidengtas paminklinis akmuo  0

Vasario 16-ąją įteiktos nominacijos „Veliuonos krašto žmogus 2019“

Vasario 16-ąją įteiktos nominacijos „Veliuonos krašto žmogus 2019“  0

Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – renginiai prasideda!

Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – renginiai prasideda!  0

Meno mokykla metus pradėjo atsinaujinusi

Meno mokykla metus pradėjo atsinaujinusi  0

Kalnėnų gyventojai gatvių rekonstrukcijai reikalauja didesnės kontrolės

Kalnėnų gyventojai gatvių rekonstrukcijai reikalauja didesnės kontrolės  0

Jurbarko gimnazistai šimtadienį šventė „aerouoste“

Jurbarko gimnazistai šimtadienį šventė „aerouoste“  0

Kūno kultūros ir sporto centre – nauja specialistė

Kūno kultūros ir sporto centre – nauja specialistė  1

Spauda nemirė – bent vieną leidinį prenumeruoja kas penktas lietuvis

Spauda nemirė – bent vieną leidinį prenumeruoja kas penktas lietuvis  0

Neseniai įsikūrusi plovykla PUTOK jurbarkiečiams siūlo naujovių

Neseniai įsikūrusi plovykla PUTOK jurbarkiečiams siūlo naujovių  2

Dovana Jurbarko neįgaliesiems – naujas mikroautobusas

Dovana Jurbarko neįgaliesiems – naujas mikroautobusas  3

Geriausių basučių paieškos: abėcėlė

Geriausių basučių paieškos: abėcėlė  1

Daugiabučių laiptinių kodai naujiems pensijų nešiotojams apsunkino darbą

Jurbarko senjorų pensijos pusnyse neįstrigo  0

Savivaldybėje darbuojasi Specialių tyrimų tarnyba

Savivaldybėje darbuojasi Specialių tyrimų tarnyba  6

Mažąją kultūros sostinę šiemet turi ir Jurbarkas. Sveikinimai vadžgiriečiams!

Mažąją kultūros sostinę šiemet turi ir Jurbarkas. Sveikinimai vadžgiriečiams!  0

Esant ekstremalioms vairavimo sąlygoms galima mokinių į mokyklas nevežti

Esant ekstremalioms vairavimo sąlygoms galima mokinių į mokyklas nevežti  1

Jurbarkiečių PRIORITETAI renkantis šildymą – PIGIAI IR PATOGIAI

Jurbarkiečių PRIORITETAI renkantis šildymą – PIGIAI IR PATOGIAI  2

Finansavimas skirtas ir Jurbarko PSPC

Rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigoms – šimtatūkstantinė parama  1

Laisvės gynėjams pagerbti – visuotinė akcija ir renginiai

Laisvės gynėjams pagerbti – visuotinė akcija ir renginiai  0

Gyventojai, kuriems bus reikalingi į aikšteles atvežti naudoti tinkami daiktai, galės atvažiuoti į DASA ir nemokamai pasiimti juos naudojimui. Jurbarko rajono savivaldybės didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės adresas: Statybininkų g. 4E, Jurbarkas.

Gruodį Jurbarko rajone pradėta pakartotinai naudoti atliekas  0

Džiugi naujiena Jurbarko gyventojams – atsidarė „Antėja laboratorija“!

Džiugi naujiena Jurbarko gyventojams – atsidarė „Antėja laboratorija“!  3

Kalėdinio parkelio kūrėjams – padėka už miestui dovanotą grožį

Kalėdinio parkelio kūrėjams – padėka už miestui dovanotą grožį  1

Mūsų partneriai