Prabilo už miškų politiką atsakingas viceministras Edmundas Mačieža

Straipsnis  6 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Prabilo aplinkos viceministras Edmundas Mačieža. Pasak jo, dalis jo kuruojamos srities sprendimų priimami jam už nugaros, vasario 4 dieną skelbia LRT radijas. Viceministro kuruojama sritis – miškų politika.

 

Kalbėdamas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje, kur vasario 4 d. pradėtos diskusijos dėl 2024 m. Seimui pateikto Miškų įstatymo naujos redakcijos projekto,  E. Mačieža teigė, kad faktiškai sprendimus dėl miškų politikos priima „Nemuno aušros“ deleguotas ministras Kastytis Žuromskas ir ministerijos kancleris Povilas Poderskis. Pastarasis, anksčiau buvęs aplinkos ministru, taip pat priklauso „Nemuno aušrai“.

„Jaučiuosi izoliuotas nuo visų esamų reikalų. Dalis reikalų vyksta už mano nugaros. Su darbo grupe bendraujame, dirbame, bet kai kurie sprendimai priimami be manęs (...). Dalis sprendimų yra priimama, kas liečia saugomas teritorijas, mažai dalyvauja mūsų grupė tame visame reikale“, – trečiadienį Seimo komiteto posėdyje kalbėjo E. Mačieža.

ATNAUJINTA.

Už miškų politiką atsakingam aplinkos viceministrui Edmundui Mačiežai pareiškus, kad dalis jo kuruojamos srities sprendimų priimami jam „už nugaros“, aplinkos ministras Kastytis Žuromskas sako, kad viceministras prarado pasitikėjimą ir nebegali toliau eiti savo pareigų. „E. Mačiežos teiginiai apie „izoliaciją“ ir jo kuruojamos srities sprendimų priėmimą „už nugaros“, yra klaidinantys. (...) E. Mačieža prarado pasitikėjimą ir parodė, kad neturi reikiamų kompetencijų vykdyti jam pavestų darbo funkcijų“, – komentare BNS teigė aplinkos ministras.

Šiandien popiet išplatintas ir Aplinkos ministerijos pranešimas žiniasklaidai, kuriame nurodoma, jog E. Mačieža atleistas iš pareigų.

„Šiandien Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje pradėtos diskusijos dėl Seimui 2024 m. pateikto Miškų įstatymo naujos redakcijos projekto. Komiteto posėdyje Aplinkos ministerijos teikiamą projektą pristatęs aplinkos viceministras Edmundas Mačieža prarado pasitikėjimą ir parodė, kad neturi reikiamų kompetencijų vykdyti jam pavestų darbo funkcijų, todėl šiandien nuspręsta atleisti viceministrą iš užimamų pareigų“, – rašoma pranešime.

Jame teigiama, kad už miškų politiką atsakingas viceministras periodiškai susitikdavo su ministru aptarti Miškų įstatymo naujos redakcijos projektą ir kitus kuruojamų sričių klausimus, koordinavo Miškų politikos grupės darbą (vykdė periodinius susitikimus, derino ir pasirašinėjo visus su miškų sritimi susijusius teisės aktų projektus ir raštus, dalyvavo vidiniuose ir tarpinstituciniuose posėdžiuose), savo iniciatyva organizavo susitikimus su suinteresuotomis šalimis ir buvo visiškai įsitraukęs į Miškų įstatymo naujos redakcijos projekto rengimą ir pristatymą Vyriausybėje. Todėl E. Mačiežos teiginiai apie „izoliaciją“ ir jo kuruojamos srities sprendimų priėmimą „už nugaros“, yra klaidinantys.

Toliau Miškų įstatymo naujos redakcijos projektą, kaip ir iki šiol, rengia ir koordinuoja Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės kompetentingi ekspertai, projektas derinamas ir su kitais ministerijos padaliniais, politinės vadovybės nariais, socialiniais partneriais, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

 

Priminsime, kad E. Mačieža 2025 m. rudenį pasitraukė iš Jurbarko rajono savivaldybės vicemero pareigų ir spalio 28 dieną buvo paskirtas aplinkos viceministru. Įdomu tai, kad E. Mačiežą į Jurbarko rajono vicemerus 2023-aisiais delegavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Jurbarko skyrius, o dirbti Aplinkos ministerijoje pakvietė partijos „Nemuno aušra“ deleguotas aplinkos ministras Kastytis Žuromskas. „Esu nepartinis ir ketinu juo išlikti. Man svarbiausia yra profesionalus darbas savo profesinėje srityje ir pasiekti rezultatai“, – teigė jis, darbo Aplinkos ministerijoje pradžioje „Mūsų laiko“ paklaustas, koks jo požiūris į abi politines jėgas, delegavusias jį į vicemero ir viceministro pareigas.

Tuomet „Mūsų laikas“ E. Mačiežos klausė ir apie respublikinėje žiniasklaidoje paviešintus faktus, jog daromas spaudimas „Nemuno aušros“ deleguotam žemės ūkio ministrui. Kaip elgsitės, jei jums bus daromas spaudimas, paklausėme E. Mačiežos. „Sprendimus priimu remdamasis viešuoju interesu. Esu įsitikinęs, kad galėsime dirbti atvirai ir argumentuotai“, – tuomet sakė viceministras.

E. Mačieža 1993 m. baigė Aleksandro Stulginskio universiteto miškų fakultetą, kur įgijo miškų inžinieriaus magistro laipsnį. 2008 m. Kauno technologijos universitete įgijo viešojo administravimo magistro laipsnį. 1993–1999 m. ėjo VĮ Jurbarko miškų urėdijos Jūravos girininkijos girininko pareigas. Nuo 1999 iki  2017 m. dirbo Jurbarko miškų urėdijos urėdo pavaduotoju, 2017–2018 m. – Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos Miškų urėdu. 2018–2023 m. vadovavo UAB „Jurbarko komunalininkas“.

2023 metų liepą E. Mačieža pradėjo eiti Jurbarko rajono savivaldybės vicemero pareigas – padėjo merui koordinuoti ir kontroliuoti infrastruktūros plėtros, statybos, teritorijų planavimo, komunalinio ūkio, kelių ir gatvių priežiūros, keleivių vežimo, priešgaisrinė saugos, triukšmo prevencijos, aplinkosaugos sritis bei kitus mero pavedimus.

Visą interviu skaitykite „Mūsų laiko“ straipsnyje „ Iš savivaldybės – į Vyriausybę: nuo vicemero iki viceministro“

 „Mūsų laiko“ inf.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  6 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Ieško žinančių apie buvusios kolegės likimą

Ieško žinančių apie buvusios kolegės likimą  0

Kauno gatvė Jurbarke

Jurbarko krašto muziejus prašo visuomenės pagalbos  0

Praėjusią savaitę sergamumas gripu, ŪVKTI ir COVID-19  rajone augo

Praėjusią savaitę sergamumas gripu, ŪVKTI ir COVID-19 rajone augo  0

Nemokamas didžiųjų atliekų išvežimas Jurbarko rajone

Nemokamas didžiųjų atliekų išvežimas Jurbarko rajone  0

Atliekų tvarkytojai atsako: ką dėti į maisto atliekų rūšiavimo kibirėlį ar konteinerį

Atliekų tvarkytojai atsako: ką dėti į maisto atliekų rūšiavimo kibirėlį ar konteinerį  0

Policijos prevencinės priemonės šalies keliuose vasario mėnesį

Policijos prevencinės priemonės šalies keliuose vasario mėnesį  0

Tauragės rajono meras sustabdė narystę Liberalų sąjūdyje

Tauragės rajono meras sustabdė narystę Liberalų sąjūdyje  0

Jurbarko katilinėje biokuro nepritrūks

Jurbarko katilinėje biokuro nepritrūks  1

Kaip elgtis žiemą pastebėjus neįprastai besielgiančius gyvūnus

Kaip elgtis žiemą pastebėjus neįprastai besielgiančius gyvūnus  0

Gyventojų aktyvumas padeda atskleisti gyvūnų gerovės pažeidimus

Gyventojų aktyvumas padeda atskleisti gyvūnų gerovės pažeidimus  0

Juodasis ledas – nematoma grėsmė vairuotojams: kokių manevrų vengti?

Juodasis ledas – nematoma grėsmė vairuotojams: kokių manevrų vengti?  1

Asociatyvi.

Sukčiai nusitaikė į jūsų antros pensijų pakopos pinigus: pataria, kaip elgtis  0

Sukčiavimo mastai auga: ar įmanoma susigrąžinti prarastus pinigus?

Sukčiavimo mastai auga: ar įmanoma susigrąžinti prarastus pinigus?  0

Kelininkai įspėja: eismo sąlygas gali sunkinti sniegas

Kelininkai įspėja: eismo sąlygas gali sunkinti sniegas  0

Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas invazinių rūšių naikinimui

Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas invazinių rūšių naikinimui  2

Kviečia siūlyti kandidatus „Krištolinių lelijų“ apdovanojimui

Kviečia siūlyti kandidatus „Krištolinių lelijų“ apdovanojimui  0

KAM kviečia gyventojus į viešą susitikimą dėl Tauragės poligono plėtros Jurbarko rajone

KAM kviečia gyventojus į viešą susitikimą dėl Tauragės poligono plėtros Jurbarko rajone  2

Margasis upėtakis

Nuo sausio 1-osios galima žvejoti lašišines žuvis  0

Nauja pensijų kaupimo tvarka: ką reikia žinoti

Nauja pensijų kaupimo tvarka: ką reikia žinoti  1

60 proc. lietuvių išmeta švenčių metu nesuvartotą maistą

60 proc. lietuvių išmeta švenčių metu nesuvartotą maistą  0

Kaip namuose susikurti japonišką matcha ceremoniją?

Kaip namuose susikurti japonišką matcha ceremoniją?  0

Didės darbuotojų pajamos, senjorai sulauks didesnių pensijų, augs išmokos

Didės darbuotojų pajamos, senjorai sulauks didesnių pensijų, augs išmokos  0

Gruodžio 19-ąją vyks tradicinė eglišakių dalinimo akcija

Gruodžio 19-ąją vyks tradicinė eglišakių dalinimo akcija  1

G. Lukošienės kandidatūrai taryba nepritarė. Meras sako vicemere ją skirsiąs (NUOTRAUKOS)

G. Lukošienės kandidatūrai taryba nepritarė. Meras sako vicemere ją skirsiąs (NUOTRAUKOS)  1

Mūsų partneriai