Reklama: Muras

Pamirštas Jurbarko tiltas pagaliau sulaukė tvarkytojų

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Neseniai atnaujintas ilgiausias Lietuvoje automobilių tiltas liko be priežiūros ir tvarkymo. Garbingu „Šimtmečio“ vardu pavadinto tilto niekas nešluoja, neprižiūri ir... neravi. Tokias išvadas redakcija padarė po to, kai gavo vieno jurbarkiečio pastebėjimus. Jis eidamas pasivaikščioti ant Jurbarko tilto ilgai stebėjo ten maiše sukrautas šiukšles. Jos buvo sudėtos po balandžio 4 dieną įvykusios avarijos. Tuomet dėl slidžios kelio dangos susidūrė keli automobiliai. Ir liko gulėti įvairiausios duženos bei nuolaužos. Vėliau kažkas jas sudėjo į maišus. Redakcija patikrino faktus – birželio 16 d. šiukšlių maišai tebestovėjo.

Bet pastebėjome ne tik šias šiukšles, o ir tai, kad nuo pasikeitusios tilto šaligatvio konstrukcijos žemių, dulkių ir minėtų šiukšlių vėjas nenupučia į Nemuną. Taip susidarė ir storas žemių sluoksnis, kuriame bujoja žolės ir kita augmenija.

Paskambinome „Jurbarko komunalininko“ vadovui Edmundui Mačiežai, kuris paaiškino, kad nors tiltas priklauso Jurbarkui, miesto pabaiga yra kitoje tilto pusėje, tad jo vadovaujamai įmonei tilto tvarkyti nereikia. Tai atlieka AB „Kelių Priežiūra“, t. y. kelininkai. Jie prižiūri visus respublikinės reikšmės keliuose esančius tiltus. E. Mačieža sakė, kad tai galėtų padaryti ir jo vadovaujamos įstaigos darbuotojai, jei gautų tokį prašymą iš tiltą prižiūrinčios įstaigos ir užmokestį. Kadangi tokio prašymo nėra, jurbarkiečiai šluoja ir kasa sniegą nuo šaligatvių tik iki tilto.

Vis dėlto, kas privalo sutvarkyti šiukšles po avarijos, jas surinkti, pašalinti nuo kelio dangos, šaligatvio ar kelkraščio? Tokį klausimą uždavėme klausimą Marijampolės apskr. VPKKomunikacijos poskyrio viršininkei Ievai Šlivinskienei, kuri paaiškino, kad „šiuo atveju sunku pasakyti, koks tuo metu eismo įvykis buvo įvykęs. Paprastai, jei įvyksta didesnis eismo įvykis, kurio metu sužalojami žmonės, smarkiai apgadinamos transporto priemonės, ant važiuojamosios kelio dalies pabyra transporto priemonių nuolaužos – metalas, plastikas ar stiklai, išsilieja transporto priemonių tepalai, degalai ar aušinimo skystis, apie ant kelio esančias liekanas, keliančias pavojų kitiems eismo dalyviams, informacija turėtų būti perduodama miestą tvarkantiems komunalininkams, gatvių avarinei tarnybai  arba seniūnijos atstovams. Tai padaryti turėtų į eismo įvykį iškviesti kelių policijos pareigūnai. Taip pat po įvykusių eismo įvykių kelią labai dažnai nuvalo priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Vis dėlto, ne į visus eismo įvykius yra kviečiami policijos ar gelbėjimo tarnybos pareigūnai, dažnai eismo įvykio dalyviai patys susitaria dėl kaltės ir užsipildo eismo įvykio deklaraciją. Tokiais atvejais eismo įvykio metu atsiradusiomis transporto priemonių nuolaužomis turėtų pasirūpinti patys transporto priemonių savininkai. Jeigu eismo įvykio vietos jie negali susitvarkyti patys, apie tai turėtų pranešti atsakingosioms institucijoms.“

Apie susidariusią situaciją pasiteiravome ir Jurbarko Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Tomo Satkaus. T. Statkus paaiškino, kad priešgaisrinės gelbėtojų komandos neprivalo rinkti šiukšlių. Žinoma, mažosiose savivaldybėse gaisrininkai imasi ekologinės taršos pašalinimo darbų, nukenksmina tokius teršalus, jei reikia, išveža, atlaisvina kelio dangą, kad netrukdytų eismui, bet šauklėmis ir duženomis turi pasirūpinti avarijos dalyviai ar atsakingos tarnybos. Kaip pavyzdį T. Statkus pasakojo apie neseniai įvykusi įvykį. Gaisrininkai buvo iškviesti... rinkti ant kelio išpiltų akmenų. Tuomet buvo paaiškinta, kad to nedarys, tad išsikvietę reikalingą techniką akmenis pašalino patys to įvykio dalyviai.

Galiausiai radome, kas ir kada turi tvarkyti bei prižiūrėti Jurbarko tiltą. Gavome AB „Kelių priežiūra“ Komunikacijos skyriaus vadovės Giedrės Čekavičienės atsakymą: „Tiltas prižiūrimas pagal reglamentuotus reikalavimus. Šiuo metu yra šienaujama, dirba dvi komandos, po žiemos speciali šluota surinko purvą. Šiandien taip pat bus vykdomi darbai, tad tiltas tikrai nėra apleistas“, – rašė ji redakcijai kitą dieną, kai pasiteiravome, kodėl tiltas netvarkomas. Kitą dieną po klausimų tiltas tikrai pradėtas tvarkyti. Deja, į klausimą, koks tilto tvarkymo dažnumas, iš AB „Kelių priežiūra“ taip ir negavome. Galima tik spėlioti, kad... vieną kartą per ketvirtį.

„Mūsų laiko“ inf.

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko rajone nustatytas trečiasis afrikinio kiaulių maro atvejis

Jurbarko rajone nustatytas trečiasis afrikinio kiaulių maro atvejis  0

Šį mėnesį šalyje vykdomos prevencinės priemonės

Šį mėnesį šalyje vykdomos prevencinės priemonės  0

Jurbarke ir rajone atliktas maudyklų tyrimas

Jurbarke ir rajone atliktas maudyklų tyrimas  0

PLIENINĖ STOGO DANGA – VISŲ TIPŲ PASTATAMS

PLIENINĖ STOGO DANGA – VISŲ TIPŲ PASTATAMS  0

Buvęs Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis (kairėje) nuo liepos pradžios eina Dziūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Panemunių regioninio parko grupės patarėjo pareigas. Buvęs Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direktorius Algis Butleris (dešinėje) irgi apsisprendė likti tarnyboje – taip pat eina patarėjo pareigas. Rezervatas tapo Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos padaliniu.

Buvo direktoriai – dabar patarėjai  4

Skuba į pagalbą prikaupusiems daiktų – seną šaldytuvą ar kitą buitinę techniką nuo šiol nemokamai išveš iš bet kurios Lietuvos vietos

Skuba į pagalbą prikaupusiems daiktų – seną šaldytuvą ar kitą buitinę techniką nuo šiol nemokamai išveš iš bet kurios Lietuvos vietos  0

Tik 8 šimtukai rajone: šiųmetinis derlius gerokai menkesnis

Tik 8 šimtukai rajone: šiųmetinis derlius gerokai menkesnis  3

Apsaugos ir priežiūros zona, nustatyta aplink  AKM židinį

Kidulių seniūnijoje nustatytas afrikinio kiaulių maro židinys  1

Nuo šiandien ūkininkai jau gali išsiimti leidimus lengvatiniams gazoliams

Nuo šiandien ūkininkai jau gali išsiimti leidimus lengvatiniams gazoliams  0

Liepos mėnesį vykdomos prevencinės priemonės

Liepos mėnesį vykdomos prevencinės priemonės  0

Asociatyvi

Rekomendacijos kaip saugoti sveikatą kaitros metu  0

Gydytoja akušerė-ginekologė Justina Kačerauskienė (kairėje) ir gydytoja akušerė-ginekologė Vilma Čepulienė

Gydytojų akušerių-ginekologų konsultacijos – Jurbarko ligoninėje  2

Pateikė rekomendacijas dėl Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietų

Pateikė rekomendacijas dėl Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietų  0

Policijos pareigūnai įspėja – sukčiavimų nemažėja, o šiuo metu populiariausios tokios schemos:

Policijos pareigūnai įspėja – sukčiavimų nemažėja, o šiuo metu populiariausios tokios schemos:  0

Nuotekas tvarkau ir vandenį išgaunu individualiai: dažniausiai užduodami klausimai

Nuotekas tvarkau ir vandenį išgaunu individualiai: dažniausiai užduodami klausimai  0

Mero Skirmanto Mockevičiaus kvietimu, gegužės 27 dieną rajone  lankėsi LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, viceministras Martynas Šiurkus. Prisijungė ir kraštietis Seimo narys Ričardas Juška. Svečiai iš Vilniaus savivaldybės mažojoje salėje susitiko su savivaldybės suburta komanda, koordinuojančia pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos. Tą dieną svečiai lankėsi ir Vadžgiryje, Jurbarko r. viešojoje bibliotekoje, Smalininkuose, kur turėjo progą pabendrauti su ukrainiečiais, vietiniais savanoriais.

Susitikime su ministre įvardintas didžiausias rajono skaudulys  0

Asociatyvi

Iš paskaitos sugrįžus: vaikų ydos – jų tėvų klaidos  0

Tauragės miesto gimtadienyje vieningai suskambėjo apskrities Dainų šventė

Tauragės miesto gimtadienyje vieningai suskambėjo apskrities Dainų šventė  0

CARITAS SKELBIA HUMANITARINĖS PAGALBOS UKRAINOS ŽMONĖMS RINKIMO AKCIJĄ

CARITAS SKELBIA HUMANITARINĖS PAGALBOS UKRAINOS ŽMONĖMS RINKIMO AKCIJĄ  0

Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ kviečia mažinti atliekas bendruomeniškai

Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ kviečia mažinti atliekas bendruomeniškai  0

Birželį kelių policijos pareigūnų vykdomos prevencinės priemonės

Birželį kelių policijos pareigūnų vykdomos prevencinės priemonės  1

Turite gerų nenaudojamų daiktų – dalinkitės jais, užuot kaupę savo sandėliukuose

Turite gerų nenaudojamų daiktų – dalinkitės jais, užuot kaupę savo sandėliukuose  0

Jurbarke lankysis Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė

Jurbarke lankysis Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė  4

VERT paaiškino, kaip pasirinkti elektros tiekėją, kad netektų permokėti

VERT paaiškino, kaip pasirinkti elektros tiekėją, kad netektų permokėti  0

Mūsų partneriai