„Nepatogus kinas“ kviečia į nemokamas filmų peržiūras bibliotekose!

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pandemijai visame pasaulyje koreguojant kino premjerų ir festivalių planus, „Nepatogaus kino“ organizatoriai keičia festivalio formatą ir džiaugiasi, kad šiemet filmai ir renginiai bus prieinami visiems Lietuvos žiūrovams. 14–asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis spalio 7-18 d. per šalį keliaus virtualiai, žiūrovai įspūdžiais galės dalintis po seansų pasilikę virtualioje kino salėje. Geriausia šiųmetinio „Nepatogaus kino“ naujovė – galimybė nemokamai žiūrėti filmus ir virtualiai dalyvauti renginiuose daugiau nei 160-yje šalies bibliotekų. Įprastai vieno filmo peržiūra kainuoja 3 eurus, o bibliotekose, tame tarpe ir Jurbarko, žiūrėsite nemokamai. Išsirinkite filmus puslapyje https://nepatoguskinas.lt/2020/ ir bibliotekoje, interneto skaitykloje (antrame aukšte), juos pamatykite jums patogiu laiku! Nemaža dalis seansų ir renginių bus transliuojami realiu laiku, kviečiant žiūrovus juos stebėti drauge ir įsitraukti į temines diskusijas ir pokalbius su filmų kūrėjais ar herojais.

„Nepatogus kinas“ šiemet žiūrovams pasiūlys daugiau nei 50 filmų, o siekiant palengvinti pasirinkimus, programa pateikiama keturiose skiltyse. Pateikiame kai kurių filmų aprašus – jei susidomėsite, keliaukite į Jurbarko viešąją biblioteką arba sumokėję keletą eurų už bilietą susiorganizuokite kino vakarą šeimos rate namuose ar draugų vakarėlyje.

Festivalio filmų TOP dešimtukas:

Diktatorienė / (The King Maker)

Varšuvos kino festivalio laureatas bei prestižinės Amerikos rašytojų gildijos nominantas filmas „Diktatorienė“ pasakoja apie 1986-aisiais nuversto Filipinų diktatoriaus Ferdinando Marcoso žmoną Imelda bei jų šeimos istoriją. Šiame filme netrūksta įdomių faktų tiek apie garsiojo diktatoriaus asmenybę, tiek apie jo politinius sprendimus. Iš arčiausiai šio politiko visą valdymo laikotarpį buvusio asmens išgirsite ir itin daug prieštaringų minčių apie skandalingus ir žiaurius F. Marcoso priimtus sprendimus. Tai vienareikšmiškai puikus filmas besidomintiems tiek istorija, tiek pasaulio politikos aktualijomis.

 „Pavyzdingas elgesys“

Itin jautrus lietuvių kūrėjų filmas pasakoja apie Lukiškių kalėjime kalinčius iki gyvos galvos nuteistus kalinius, kurie savo pavyzdingu elgesiu vis dar stengiasi išpirkti savo kaltę bei širdyje “ruseną viltį” kažkada išvysti pasaulį ir už įkalinimo įstaigos sienų. Šis filmas gerokai supurto vertybinę žiūrovo sistemą apeliuodamas į taip paprasto žmogaus mėgstamus išankstinius įsitikinimus. Šią juostą verta pamatyti ne tik dėl to, kad tai tikrai aukšto meninio lygio lietuviška dokumentika, bet ir dėl to, jog savyje atrastumėme daugiau žmogiškumo net ir kalbant apie atvejus, kuriuose žmogiškumas ir supratimas “išsiskleidžia” itin retai.

Sugauti tinkle / (Caught On the NET)

Šį Čekų kūrėjų filmą turėtų pamatyti visi, kurie augina arba ruošiasi auginti vaikus šiame technologijų ir socialinės medijos amžiuje. Juostos kūrybinė komanda ėmėsi socialinio eksperimento, kurio metu pasamdė tris suaugusias merginas apsimesti 12-os metų mergaitėmis socialinėje erdvėje. Eksperimento rezultatai šokiruoja. Sunku patikėti, kokių žinučių ir pasiūlymų iš nepažįstamų vyrų gavo eksperimento dalyvės. Negana to, filmo kūrėjai nusprendė į dienos šviesą ištraukti visus šiuos “veikėjus”  bei susitikti su jais gyvai. Tad jei esate paauglio ar jaunesnio amžiaus vaiko tėvai, šis filmas jums labai vaizdžiai nupieš, kokios grėsmės socialiniuose tinkluose šiandien laukia jūsų atžalų.

„iHuman“

Dar vienas festivalio programos filmas, kuris nagrinėja technologijų vystymosi trūkumus ir privalumus. Šioje Norvegų kūrėjų juostoje yra kalbama apie dirbtinį intelektą ir jo ateities perspektyvas. Filmas žavi savo nuogu objektyvumu. Jame itin aiškiai parodomos tiek teigiamos, tiek ir neigiamos šios technologijos pritaikymo mūsų gyvenime pasekmės. O po filmo peržiūros galvoje ilgam lieka klausimas, ar išvis verta šią Pandoros skrynią atverti?

Lovemobilis / (Lovemobil)

Ne veltui šis filmas šiemet laimėjo geriausio vokiško dokumentinio filmo apdovanojimą. Tai neeilinė istorija apie vieną išskirtinę vietą ir joje dirbančių moterų gyvenimą. Žiūrint šią juostą sunku patikėti, kad tai – ne vaidybinis filmas. O vien faktas, kad sekso paslaugų Vokietijoje galima gauti net kažkur laukuose stovinčiame “VW” kemperyje, dar labiau intriguoja labiau įsigilinti į šios keistos vietos istoriją bei jos darbuotojų kasdienį gyvenimą.

Slaptasis Agentas / (The Mole Agent)

Ar gali dokumentinė juosta tuo pat metu būti ir puikia įtraukiančia komedija? Gali. Tai įrodo Čilės režisierės Maite’s Aberdi filmas. Jo kūrėjai pasamdė 83-jų metų “slaptą agentą” vardu Sergio, kurio pirminė užduotis buvo bent trumpam apsigyventi vienuose senelių namuose, kurių personalas įtariamas išnaudojant senyvus vietos gyventojus. Tačiau Sergio asmenybė ir netikėtos situacijos pavertė šį filmą kartais net iki ašarų žiūrovą prajuokinančiu kinematografijos darbu. Tad jei festivalio programoje ieškote juostos, kuri ne tik apkrautų jūsų mintis, bet ir jas prablaškytų, pasižiūrėkit filmą “Slaptasis agentas”.

Sveiki atvykę į Čečėniją / (Welcome to Chechnye)

Ši šalis jau daug metų visame pasaulyje yra žinoma, kaip karo kamuojamas regionas. Negana to, Čečėnijos prezidentas Razmanas Kadirovas yra pagarsėjęs kaip neprognozuojamo charakterio asmuo, kuris, švelniai tariant, mažai ką supranta apie žmonių teises. Ypatingai tai jaučia vietos LGBTQ bendruomenė, kurios nariai savo šalyje yra viešai niekinami ir net žudomi vien tik dėl savo seksualinės orientacijos. Tad JAV režisierius David’as France’as juostoje nusprendė plačiau nušviesti pasauliui šią tragišką situaciją, kalbindamas tiek vietos LGBTQ narius, tiek iš šalies pabėgti jiems padedančius asmenis. Tai viena iš tų juostų, kurią itin privalu pamatyti šių metų “Nepatogaus kino” programoje, mat jos kokybę apdovanojimais įvertino ir prestižinių Sundance bei Berlyno kino festivalių žiuri.

Ką slepia kraujas? / (Behind The Blood)

Šioje juostoje nusikelsime į egzotiškąjį Hondūrą. Tačiau nesimėgausime kraštovaizdžiu ar saulės voniomis, o pažinsime žiaurią šios šalies realybę. Dar prieš keletą metų kasdien šioje šalyje buvo nužudoma apie 20 žmonių ir lyg šiol Hondūras laikomas viena pavojingiausių valstybių pasaulyje. Tad Olandų kino kūrėjų komanda, pasitelkdama labai skirtingų, tačiau su ta pačia žiauria kasdienybe susiduriančių trijų vietos gyventojų (kunigo, žurnalisto ir…samdomo žudiko) istorijas pamėgino perteikti juodžiausias Hondūro žmonių kasdienio gyvenimo akimirkas. To rezultatas – išskirtinė ir itin autentiška beveik pusantros valandos trukmės dokumentikos juosta.

Požemis / (The Cave)

Šis filmas buvo nominuotas oskarui, kaip geriausia metų dokumentinė juosta. Tad vien šis faktas pastato jį į “privalu pamatyti” kino filmų kategorijos lentyną. Apie Sirijos karo žiaurumus tikriausiai matėme ne vieną reportažą televizijoje ir skaitėme portaluose. Tačiau šis filmas parodo dar kitokią šio tragiško karo pusę ir kviečia susipažinti su karinio konflikto zonos epicentre veikiančia požemine ligonine, kurioje dirba tik iš patriotiškumo savo šaliai Sirijoje likę medicinos studentai. Itin emociškai sunki, tačiau šviesi ir stipri dokumentika apie tikrąjį pasiaukojimą vardan savo šalies ir jos žmonių, net ir žinant, kad kiekviena tavo gyvenimo diena gali būti paskutinė.

Pamatų duobė / (Kotlovan)

Kas yra Vladimiras Putinas tikriausiai niekam aiškinti nereikia. Naujasis Rusijos “caras” savo žygdarbiais stebina pasaulį jau antrą dešimtmetį. Ir nors kartais susidaro įspūdis, jog gimtojoje šalyje savo “tautos vadą” palaikančių piliečių yra dauguma, ši kino juosta mėgina paneigti tokį stereotipą. Rusijos režisieriaus Andrejaus Gryazevo filmas sudarytas iš daugybės “Youtube” kanale adresuotų video laiškų Vladimirui Putinui, kuriuos jam “išsiuntė” patys šalies gyventojai. O juose tikrai yra visko: nuo aršios neapykantos iki juoko pro ašaras. Tikrai verta dėmesio juosta tiems, kurie iš arčiau nori pajusti kasdienį šiandieninės Rusijos gyvenimą bei ten tvyrančias nuotaikas.

 

 

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Vyks tiesioginė transliacija apie COVID-19 situaciją Jurbarko r. ir karantino sąlygas

Vyks tiesioginė transliacija apie COVID-19 situaciją Jurbarko r. ir karantino sąlygas  0

Už vairo sulaikytas Lietuvos kariuomenės karys

Už vairo sulaikytas Lietuvos kariuomenės karys  1

Medikams gelbėjo ugniagesiai

Medikams gelbėjo ugniagesiai  0

Prasidėjo karantinas – kokie reikalavimai gyventojams dėl kaukių ir judėjimo

Prasidėjo karantinas – kokie reikalavimai gyventojams dėl kaukių ir judėjimo  0

Atsisveikiname su Jurbarko krašto poete Janina Pranaitiene

Atsisveikiname su Jurbarko krašto poete Janina Pranaitiene  1

Kaimyniniame rajone  - aistros dėl mero atleisto kultūros centro vadovo

Kaimyniniame rajone - aistros dėl mero atleisto kultūros centro vadovo  1

Sekmadienį suksime laikrodžius

Sekmadienį suksime laikrodžius  0

Bendram projekto vystymui rinktis giminaičius – dažna praktika. Vis tik pasitaiko ir tokių atvejų, kai kaimynystėje gyvenantys ūkininkai arba ūkininkaujantys draugai pasitiki vienas kitu ir ryžtasi drauge įgyvendinti projektą.

Bendradarbiaudami šeimos ūkiai stiprėja  1

Lietuvoje – 424 koronaviruso atvejai

Lietuvoje – 424 koronaviruso atvejai  0

Skelbiame, kokie Jurbarko rajone karantino metu taikomi ribojimai

Skelbiame, kokie Jurbarko rajone karantino metu taikomi ribojimai  3

Skaudi avarija Jurbarko rajone – žuvo žmogus

Skaudi avarija Jurbarko rajone – žuvo žmogus  0

COVID-19 židinys –  Jurbarko ligoninės Vidaus ligų skyriuje

COVID-19 židinys – Jurbarko ligoninės Vidaus ligų skyriuje  2

SSD diskai: svarbiausiai klausimai ir atsakymai

SSD diskai: svarbiausiai klausimai ir atsakymai  0

Renkamės kompresorių: ko svarbu nepamiršti?

Renkamės kompresorių: ko svarbu nepamiršti?  0

Spalio 20 d. Jurbarko rajono savivaldybėje patvirtinti 6 nauji COVID-19 atvejai

Spalio 20 d. Jurbarko rajono savivaldybėje patvirtinti 6 nauji COVID-19 atvejai  0

Įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl COVID-19 Jurbarko rajone

Įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl COVID-19 Jurbarko rajone  2

Jurbarko ligoninės istoriją kuria čia dirbantys žmonės

Jurbarko ligoninės istoriją kuria čia dirbantys žmonės  0

Asociatyvi

Mediacija. Kodėl naudinga ja pasinaudoti?  0

Naujas COVID-19 atvejis – Jurbarkų seniūnijoje

Naujas COVID-19 atvejis – Jurbarkų seniūnijoje  0

Jaunas Utenos rajono ūkininkas Arūnas Gimžauskas augina mėsinius limuzinų veislės galvijus.

Jauniems ūkininkams parama – didelė paspirtis kurtis  0

Verslininkė sakė, kad ES parama suteikė jos ir vyro verslui didelių galimybių.

Parama smulkiuosius ūkininkus įkvepia bendradarbiauti  0

Vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinės dirbtuvės-festivalis „Vaivorykštė“ tęsiasi – kviečiame į spektaklius

Vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinės dirbtuvės-festivalis „Vaivorykštė“ tęsiasi – kviečiame į spektaklius  0

Nuo spalio 16 d. draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba

Nuo spalio 16 d. draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba  0

Šildymo sezonas Jurbarke prasideda anksčiau

Šildymo sezonas Jurbarke prasideda anksčiau  0

Mūsų partneriai