Mobilusis laiškininkas: gyventojai suirzę, paštas prašo kantrybės

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Mūsų laikas“ lankėsi Raudonėje, Pilies I kaime bei Skirsnemunėje, susitiko su savo skaitytojais – paaiškėjo, kad pašto permainos įnešė nepatogumų ir suerzino gyventojus. Pradėjus dirbti mobiliems pašto darbuotojams, ir laiškus išsiųsti užtrunka, ir prenumeruotus leidinius gerokai vėliau gauna. Dėl tos priežasties –ir prenumeratų atsisako. Ne dėl pretenzijų turiniui, o todėl, kad nepatogu, sudėtinga užsiprenumeruoti. Pradėjus dirbti mobiliems paštininkams, didžiausią naudą pajuto vietinės parduotuvės – čia ženkliai padidėjo spaudos pardavimai. Išsiųsti laišką dabar užtrunka daug ilgiau nei anksčiau.

Raudoniškė Loreta nusakė konkrečią situaciją. Ji nori išsiųsti laišką į Vokietiją, bet neturi pašto ženklo. Tai turi skambinti mobiliai paštininkei, kad šioji pašto ženklą atvežtų. Ši žadėjo kitą dieną užsukti, kai važiuos kitais reikalais. Antras nepatogumas – paštininkės reikės laukti, kol atvažiuos, sumokėti pinigus, įduoti laišką, kuris, neaišku, kada bus išsiunčiamas. Loreta sako, kad anksčiau buvo daug paprasčiau – nulekia į vietinį paštą, nusiperka pašto ženklą ir tuoj pat laišką išsiunčia. Be to, ji priduria, kad telefono numerį, kuriuo gali išsikviesti mobilųjį laiškininką, ji susirado internete, o ką daryti vyresniems, kurie nei kompiuterio turi, nei internetu moka naudotis – jie nežino, kam skambinti. Loretai, kaip ir kitiems kalbintiems šio bei kitų miestelių gyventojams, užkliūva ir tai, kad iki tol užprenumeruotus laikraščius visi savo pašto dėžutėse iki 12 valandos visada rasdavo, o dabar ir iki 15 valandos neatneša, tad visas naujienas perskaito gerokai vėliau. Dėl to ne vienas skaitytojas nusprendžia leidinių neužsiprenumeruoti –- mėgstamą laikraštį nusiperka vietinėje parduotuvėje.

„Kam vargti, paštininkei skambinti, jei daug paprasčiau į parduotuvę nueiti ir nupirkti”, – paaiškina sutikti gyventojai. Kiti raudoniškiai atsisako pašto paslaugų ir nuo naujųjų metų jiems pensijas atneša UAB „Bastaras” darbuotojai, nors iki tol paštininkė ir pensijas atnešdavo, ir mokesčius padėdavo sumokėti, ir primindavo, kad laikraščių prenumerata baigiasi – toji laiškanešė visus gerai pažinojo. Dabar priimta nauja darbuotoja, ne vietinė, kuriai šis kraštas nėra pažįstamas, tad užtruks, kol susipažins. Gyventojai, tikina, ir toliau būtų pašto paslaugomis naudojęsi, jei ne nauja tvarka – kai vieną antrą kartą su mobiliu paštininku telefonu nepavyko susisiekti, laiko suderinti, nusprendė pas konkurentus, į „Bastarą“ pereiti, o laikraščius parduotuvėje pirkti. Kitiems taip pat neatrodo patogu, kai prireikia paštininką išsikviesti – reikia būti namuose sutartu laiku, kas ne visada pavyksta – pasikeitus planams prasilenkia. Vyresnio amžiaus ligoti miestelių gyventojai buvo pripratę, kad paštininkas spaudą atnešdavo tiesiai į namus, perduodavo tiesiai į rankas, o ne į pašto dėžutę – sunkiai vaikštantiems tai didžiulė kliūtis. Jiems sunku iki pašto dėžutės nueiti – palikti laikraščiai dėžutėse sulyja, sušlampa.Teko girdėti ir tokių skundų, kad paštininkai kai kuriuose kaimuose visą korespondenciją palieka vienoje pašto dėžutėje – kiekvienas toje gatvėje gyvenantis turi ateiti ir savo korespondenciją atsirinkti.

Problemas, su kuriomis susiduriama po pašto pertvarkos, viešina nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija. Šios vadovybė persakė vietos laikraščių, tarp jų ir „Mūsų laikas“ leidėjų, išsakytus nuogastavimus, problemas AB „Lietuvos pašto“ vadovybei – įvyko susitikimai ir priimti sprendimai, kaip spręsti iškilusius sunkumus.

Paaiškino, kodėl spauda vėluoja

„Mūsų laikas“ rajono gyventojų, mūsų skaitytojų, nuogąstavimus persakė AB „Lietuvos paštas“ atstovams – susidariusią situaciją pakomentavo korporatyvinių reikalų departamento komunikacijos projektų vadovė Aušra Kurtkutė. Prenumeruojama spauda – prioritetas, tačiau, lyginant su ankstesniais metais, kai e-komercija taip neklestėjo, dabar be kasdienio leidinio ar reto svečio – laiško, šių dienų laiškininkai daugiausia pristato įvairius smulkius siuntinius. Siuntų kiekiai kasmet didėja – per 2018 m. Lietuvos paštas pristatė 13 mln. siuntinių ir 44 mln. laiškų, tad laiškininko krepšys sunkėja, jame daiktų apimtys didėja, todėl natūraliai telpa mažiau korespondencijos ir laiškininkas turi kelis kartus sugrįžti į savo pašto skyrių jo pasipildyti. „Užtrukus su siuntiniais ar teikiant prašomas paslaugas pas vieną klientą, natūraliai pailgėja laikraščio pristatymas jo kaimynui – tai žmogiška ir lengvai paaiškinama“, – paaiškina ji.

Pašnekovė pažymi, kad kiekvienas laiškininkas turi analitikų suformuotą savo aptarnaujamą apylinkę, kurios maršrutas keičiasi pagal tą dieną turimos išnešioti korespondencijos ar siuntinių kiekį bei gyventojų iškvietimus, todėl vienodų dienų nebūna. Jeigu jo iškvietimų maršrutas yra priešingoje prenumeratos užsakovo pusėje, natūralu, kad, kol laiškininkas apvažiuos visą apylinkę pagal eiliškumą, adresatas laikraštį gali gauti vėliau. Jeigu kitą dieną jo adresas bus pirmas maršrute (nes taip susidėliojo iškvietimai) – laikraštį jis gali gauti anksčiau. Visiems laiškininkams sudaromos panašaus darbo krūvio apylinkės, kad netektų dirbti viršvalandžių ir gyventojai neliktų be pašto paslaugų. Kai laiškininkai informuoja, kad per darbo dieną savo apylinkės jis nespėja apvažiuoti (tai netaikytina naujiems darbuotojams, kuriems užtrunka daugiau laiko įprasti prie darbo ritmo), apylinkės yra peržiūrimos ir vertinamos iš naujo. Pašnekovė pabrėžia, kad visi laiškininkai gauna papildomą priemoką už priimtą prenumeratą.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad Pašto įstatyme numatyta, jog prenumeratą paštas turi pristatyti tą pačią dieną, tačiau tikslios valandos nėra nurodytos, nes tai atlikti nėra įmanoma”, – teigė AB „Lietuvos paštas“ atstovė. Jos žodžiais, jei ši įmonė neįgyvendintų išmanių sprendimų, korespondencijos, leidinių ir siuntinių pristatymo procesai būtų kur kas ilgesni. „Žinoma, turint beveik 5 tūkst. darbuotojų, žmogiško faktoriaus išvengti nepavyksta, tačiau visada, gavę nepasitenkinimo signalą iš savo klientų, aiškinamės priežastis ir skubame eliminuoti problemą”, – žada „Lietuvos paštas“ atstovė.

 

Dėl pašto ženklo, ji taip pat turi paaiškinimą. „Pastebima tendencija, kad kasmet laiškų kiekiai mažėja, pvz. lyginant 2018 ir 2019 m., laiškų kiekis sumažėjo 17 proc., tai reiškia, kad žmonės vis mažiau naudojasi šia komunikacijos priemone, nes jas pakeitė technologijos. Atitinkamai mažėja ir pašto ženklų poreikis bei jų tiražai. „Suprantame, kad įprotis – labai svarbu, tačiau, kita vertus, lyjant, sningant ar sergant, ši paslauga labai patogi, nes mobilus laiškininkas pašto ženklą atveš į namus ir iškart paims laišką išsiuntimui. Visiems gyventojams prieš projekto pradžią į pašto dėžutes buvo išnešiotos skrajutės su visa būtina informacija – kokias paslaugas gali suteikti mobilus laiškininkas, kokiu telefonu skambinti ir kokiems pašto skyriams tai aktualu. „Šias skrajutes planuojame platinti pakartotinai, tad prašome gyventojų pasirūpinti, kad pašto dėžutės būtų tvarkingos. Taip pat pertvarkomuose pašto skyriuose kabo plakatai, kuriuose yra visa būtina informacija“, – sako A. Kurtkutė.

 

Straipsnis  3 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Susitikimas dėl Jurbarko statybininkų gatvės žiedo techninių sprendinių

Susitikimas dėl Jurbarko statybininkų gatvės žiedo techninių sprendinių  4

Birželio 5-oji – Pasaulinė aplinkos diena

Birželio 5-oji – Pasaulinė aplinkos diena  1

Genocido centras atvėrė duomenis apie 1940–1953 metais represuotus, kalintus, nužudytus

Genocido centras atvėrė duomenis apie 1940–1953 metais represuotus, kalintus, nužudytus  0

Jurbarko katilinėje naujas biokuro katilas mažins teršalų kiekius

Jurbarko katilinėje naujas biokuro katilas mažins teršalų kiekius  0

Jurbarko mieste ir rajone remontuojamos gatvės – gyvensime patogiau

Jurbarko mieste ir rajone remontuojamos gatvės – gyvensime patogiau  12

Atnaujinamas sportinio ugdymo procesas

Atnaujinamas sportinio ugdymo procesas  0

Nemune ties Jurbarku vanduo atitinka higienos normų reikalavimus

Nemune ties Jurbarku vanduo atitinka higienos normų reikalavimus  0

Naujienos pedagogams – kompensuos kelionės į darbą išlaidas

Naujienos pedagogams – kompensuos kelionės į darbą išlaidas  0

IN MEMORIAM ADOLFAS LAPĖ (1954–2020)

IN MEMORIAM ADOLFAS LAPĖ (1954–2020)  0

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena!

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena!  0

Viešvilės ežerą nušvietė įspūdingos dekoracijos

Viešvilės ežerą nušvietė įspūdingos dekoracijos  0

Du trečdaliai Jurbarko ligoninės gydytojų dirba ir kitose gydymo įstaigose

Du trečdaliai Jurbarko ligoninės gydytojų dirba ir kitose gydymo įstaigose  0

Skaudi netektis – mirė ilgametis kultūros centro darbuotojas

Skaudi netektis – mirė ilgametis kultūros centro darbuotojas  4

Bešeimininkių kačių šėrykla atsidūrė „podukros“ vietoje

Bešeimininkių kačių šėrykla atsidūrė „podukros“ vietoje  3

„Raketai“ maršrutu Kaunas – Nida – Kaunas atverti vandens keliai

„Raketai“ maršrutu Kaunas – Nida – Kaunas atverti vandens keliai  4

Naujausios prognozės dėl karantino po birželio 1-osios

Naujausios prognozės dėl karantino po birželio 1-osios  0

Organizuojama akcija „Ačiū, Lietuva“ nuskambės muzikos garsais visoje šalyje

Organizuojama akcija „Ačiū, Lietuva“ nuskambės muzikos garsais visoje šalyje  2

Dvaro parke – pasivaikščiojimai skambant muzikai

Dvaro parke – pasivaikščiojimai skambant muzikai  0

Prieš penkerius metus gimusi idėja atlaikė pieno kainų krizę ir... karantiną

Prieš penkerius metus gimusi idėja atlaikė pieno kainų krizę ir... karantiną  2

Pagrindinės žvejybos šioje užtvankoje vietose nėra jokių įspėjamųjų ženklų. Niekas nežino, kokie asmenys išnuomojo šį vandens telkinį.

Žvejoti Volungiškių tvenkinyje žvejo bilieto nepakanka  2

Paskutinis skambutis dvyliktokams – karantino ritmu

Paskutinis skambutis dvyliktokams – karantino ritmu  1

Oficiali informacija: specifinių vaistų, skirtų gydyti COVID-19, kol kas nėra

Oficiali informacija: specifinių vaistų, skirtų gydyti COVID-19, kol kas nėra  0

Tinkamas savaiminio įdegio kremas: patarimai, kurie padės pasiekti norimą rezultatą

Tinkamas savaiminio įdegio kremas: patarimai, kurie padės pasiekti norimą rezultatą  0

Klaipėdos krašto mikroįmonėms - 10,8 mln. eurų subsidijų suma

Klaipėdos krašto mikroįmonėms - 10,8 mln. eurų subsidijų suma  0

Mūsų partneriai