Keturratis – ne žaislas. Nei vaikui, nei suaugusiajam
Keturratis yra itin pavojinga transporto priemonė. Tai įrodo pastarojo mėnesio įvykiai policijos suvestinėje. Ypač neramina kai kurių tėvelių elgesys – jie leidžia savo mažamečiams keturračiais raižyti po gyvenamąsias vietoves. Policija nuolat sulaukia pranešimų, kad be šalmų ir kitų apsaugos priemonių vaikai pavojingai manevruoja ir vežioja bendraamžius.
Gegužės pradžioje gyventoja pranešė, kad po gatvę ir aplinkinius kiemus su galingu keturračiu važinėja vaikas ir kelia pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Keturratį policijos pareigūnai rado stovintį vieno daugiabučio kieme. Šalia jo buvo 31 metų moteris su 8-mečiu sūnumi. Mama pripažino leidžianti sūnui pasivažinėti po kiemą. Pareigūnams teko šiaulietei aiškinti, kad keturračiams galioja tos pačios Kelių eismo taisyklės kaip ir visoms kitoms motorinėms transporto priemonėms.
Norint vairuoti keturratį, mamos priežiūros neužtenka, reikia turėti ir vairuotojo pažymėjimą. Deja, pasitaiko ir kitaip manančių tėvų.
Balandžio 7-ąją gyventojų kvietimu dėl pavojingo nepilnamečių važinėjimo keturračiais po gyvenvietę policijos pareigūnai nuvyko nurodytu adresu. Čia juos pasitiko nustebusi 11-mečio mama. 31-nerių metų moteris aiškino, kad jos sūnus važiuoja ramiai, „nepaišo saulučių“, todėl nieko bloga nematanti.
Nereikia laukti, kol bloga pamatysi, nes tada bus per vėlu.
Birželio 30-osios dviejų mergaičių pasivažinėjimo keturračiu viename iš Lietuvos miestų, pasekmė – sunkios traumos, dėl kurių 6-metė gydoma Kauno klinikose, 7-metė Šiaulių vaiko ir motinos klinikoje.
Analogiškos nelaimės dėl nesuvaldyto keturračio ištinka ir suaugusius.
Liepos 1-ąją medikų pagalbos prireikė 24 metų Pakruojo r. gyventojui. Jo vairuojamą keturratį Gudžiūnų kaime sumėtė, tad jo nebesuvaldęs, nuvažiavo nuo kelio ir susižalojo.
Birželio 16 d. ligoninėje atsidūrė 39 metų šiaulietis, kuris nuomotu keturračiu važinėjosi miško keliais. Darydamas staigų posūkį, jis nesuvaldė transporto priemonės, nugriuvo ir traumavo stuburo slankstelius.
Didžiulė nelaimė, susijusi su keturračiu, įvyko birželio 15-ąją Kairiuose. Gyvenamojo namo kieme neblaivus (0,51 prom.) 44 metų vyras, užvedė keturratį, paspaudė akceleratoriaus mygtuką, kuris, anot jo, užsikirto, ir keturratis visu greičiu įvažiavo į kieme prie stalo sėdėjusius žmones. Sužalota minėto vyro žmona ir 36 metų draugas su žmona. Pastarosios būklė ypač sunki.
Jei keturratis yra lengvasis (variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3) ir priskiriamas AM kategorijai, jį galima vairuoti nuo 15 metų ir tik turint šios kategorijos vairuotojo pažymėjimą.
Keturratį, kurio variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, vairuoti galima nuo 16 metų, turint B1 kategorijos vairuotojo pažymėjimą.
Prie galingojo keturračio motociklo (variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 1 000 cm3) vairo sėsti teisę turi tik 18 metų sulaukę asmenys, turintys A ir B kategorijų vairuotojų pažymėjimus.
Atsakomybė keturračių vairuotojams yra tokia pati kaip ir visiems kitiems eismo dalyviams. Ši transporto priemonė turi būti įregistruota valstybės įmonėje „Regitra“ ir turėti galiojančius privalomąjį civilinės atsakomybės draudimo polisą ir valstybinę techninę apžiūrą. Keturračių vairuotojai ir keleiviai turi dėvėti šalmus.
Keturračių vairuotojai gali važinėtis tik keliais, kurie atitinka Kelių įstatyme nurodytą kelio apibrėžimą. Valstybės, savivaldybės gamtiniuose ir kompleksiniuose draustiniuose važiuoti ne keliais draudžiama. Važinėtis sporto, treniruočių ar kitų atrakcijų tikslais galima tik tam skirtose specialiose teritorijose, trasose, atskirais atvejais – karjeruose ir pan. Tokios trasos turi būti įteisintos atitinkamuose teritorijų planavimo dokumentuose ir pažymėtos.
Losing Bitcoin due to uncertainties and issues can be life-draining for anyone who has invested in B...
Marijampolės apskrities pareigūnai išaiškino vyro nužudymą