Kaip veikia nuotekų valymo įrenginiai?
Ką tokio stebuklingo daro tie valymo įrenginiai, jog nuotekas išvalo iki 98 proc.? Geras klausimas, kurį užduoda pirmą kartą pasidomėję biologiniais nuotekų valymo įrenginiais. Iš tiesų valymo įrenginių veikimo principas labai paprastas, tačiau, svarbiausia, efektyvus. Todėl šiame straipsnyje ir pabandysime trumpai aptarti veikimo principą ir biologinių valymo įrenginių privalumus.
Valymo įrenginių veikimo principas
Nuotekų valymo įrenginiai būna radialinio tipo (atrodo kaip didelės bačkos) su viduje esančiomis kameromis, kurios veikia kaip filtrai arba valymo etapai. Priklausomai nuo įrenginio, kamerų skaičius gali skirtis, pavyzdžiui, BioTornado įrenginiai yra aštuonių kamerų.
Nuotekų valymas įrenginyje yra pagrįstas organiniu skaidymu. Įrenginyje esantys dumblas su mikroorganizmais skaido organines atliekas. Nuotekos išsiskaido į dumblą (atliekos) ir vandenį, kuris toliau valomas, filtruojamas ir galiausiai gali būti išleistas į aplinką.
Šalutinis nuotekų valymo produktas dumblas yra kaupiamas ir kas tam tikrą laiką, priklausomai nuo kiekio, turi būti išsiurbiamas ir išvežamas. Tačiau lyginant su tradicinėmis bačkomis, kur visas nuotekas reikia išvežti kas kelias savaites, biologinių nuotekų valymo įrenginių dumblas kaupiasi beveik metus, tad išvežamas iš ties retai.
Kad valymo įrenginys tinkamai funkcionuotų dar reikalinga orapūtė. Tam, kad mikroorganizmai skaidantys nuotekas galėtų gyventi ir tinkamai atlinkti savo darbą, reikalingas nuolatinis oro padavimas. Tą užtikrina orapūtė.
Visą veikimo procesą, nuo momento kai nuotekos patenka į įrenginį iki išvalytų nuotekų pašalinimo iš įrenginio, galima suskirstyti į kelis etapus:
- Pirmas žingsnis - mechaninis valymas. Specialiais filtrais arba grotelėmis išfiltruojamos stambios, netirpstančios medžiagos.
- Antras žingsnis –skaidomos organinės medžiagos. Biologiniuose įrenginiuose esantys mikroorganizmas suskaido atliekas, kurių dalis nusėda kaip dumblas, o vanduo pereina į kitą valymo etapą.
- Trečias žingsnis – azoto ir fosforo šalinimas. Specialių priemonių pagalba yra šalinamas azotas ir fosforas, taip pat atliekamas išvalytų nuotekų filtravimas ir dezinfekcija.
- Ketvirtas žingsnis – išvalytos nuotekos išleidžiamos į numatytą vietą.
Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai labiau tinkami namų ūkiams
Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai yra skirti natūralioms nuotekoms apdirbti, o skaidymo procesu užsiimantys mikroorganizmai yra jautresni cheminėms priemaišoms. Būtent dėl to tokio tipo įrenginiai yra labiau skirti namų ūkiams, kur pagrindinės nuotekos yra vonios kambariuose, tualetuose ir virtuvėje susidarančios nuotekos. Tokiose nuotekose paprastai nėra arba yra mažiau cheminių medžiagų galinčių pakenkti nuotekas skaidantiems mikroorganizmams. Taip pat nuotekų srautas yra daugiau ar mažiau pastovus.
Vartotojams, įsidiegusiems biologines nuotekų valymo sistemas, yra rekomenduojama nepadauginti buitinės chemijos, rinktis ekologiškas plovimo ir skalbimo priemones, nepilti į kanalizaciją aliejaus, didelio kiekio riebalų, dažų, lako, balinančių priemonių turinčių chloro, vandens iš baseino ar lietaus kanalizacijos. Taip pat rekomenduojama tolygiai paskirstyti skalbimus per savaitę, o ne skalbti kelis kartus vieną dieną.
Neapkraunant skaidymo proceso ir neišplaunant aktyvaus dumblo iš sistemos, užtikrinamas sklandus nuotekų valymo sistemos darbas. Jei į sistemą patenka cheminių medžiagų, jei nepakankamas oro padavimas į sistemą, jūs iš karto suprasite, nes nuo įrenginio pradės sklisti nemalonus kvapas.
Ką daryti tokiu atveju, jei sistema kurį laiką buvo apkrauta ir mikroorganizmai nespėja susitvarkyti arba yra pažeisti į sistemą patekusios chemijos, jums patars įrenginius montavę specialistai. Paprastai viskas yra sutvarkoma padidinus oro srautą ar įpylus vandens į sistemą. Jei abejojate dėl to, kaip derėtų elgtis, visada galite kreiptis į aptarnaujančios įmonės konsultantus.
This is to inform the public that Mr john personal loan lenders financial opportunity for those who...
Rengiamasi skiepijimui nuo koronaviruso