Kaip suvaldyti triukšmautojus?

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Sulaukėme skaitytojų klausimų, kokiu laiku prasideda ramusis laikotarpis, kai daugiabutyje kaimynams draudžiama triukšmauti. Pasirodo, yra ir piktybiškai nekreipiančių dėmesio į gyventojų prašymus. „Kreipiuosi į jus su klausimu. Apačioje kaimynai dažnai triukšmauja, čia yra daugiabutis, paprašius jog nuo 19 val. nebūtų triukšmų, jie sako, jog čia „kolchozas“. Negana to, pasiima giminaitį advokatą, kuris irgi porina, jog iškvietus policiją, pats nukentėsiu, nes gausiu baudą už melagingą iškvietimą. Kaip pavyzdys. Muzika prasidėjo penktadienį 22 val., draugė išėjo į darbą 6 val. ryto, o muzika dar grojo. Kaip patartumėt užfiksuoti daromą nusižengimą?“, – klausia skaitytojas. Tuo tarpu šoje istorijoje dalyvaujanti kita konflikto pusė teiraujasi, kaip nuraminti... priekabų kaimyną, kuris nė nesiaiškindamas, kuriame bute sklinda muzika ar triukšmas, kaltina niekuo dėtus žmones. Sako, nežinantys, kaip besielgti, nes šis kaimynas konfliktuoja su visais, kaltina trukšmu net tada, kai jų nebūna namuose. Kol abi pusės ketina ieškoti teisybės, šiek tiek žinių pateikiame apie triukšmo prevenciją. 

 

Triukšmo prevencija

Pagal numatytas Triukšmo prevencijos taisykles, triukšmas pagal paros laiką skirstomas: dienos – nuo 7 val. iki 19 val.; vakaro – nuo 19 val. iki 22 val., kai ribojamas triukšmas, ir nakties – nuo 22 val. iki 7 val., kai draudžiamas triukšmas (ramybės metas).Gyvenamojoje aplinkoje vykdyti veiklą, keliančią triukšmą (išskyrus statybos darbus), galima nuo 7 iki 22 val., netrikdant viešosios rimties ir neviršijant Lietuvos higienos normoje nustatytų triukšmo ribinių dydžių (tai būtų šaukimas, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais ir kitokiais garsiniais aparatais, kiti triukšmą keliantys veiksmai viešose vietose, o vakaro ir nakties metu – gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą). Poilsio ir švenčių dienomis nuo 10 val. iki 19 val. triukšmo šaltiniai neturi viršyti nustatytų triukšmo ribinių dydžių. Statybos darbai gali būti vykdomi darbo dienomis, nuo 7 val. iki 19 val., o švenčių dienomis jų keliamas triukšmas vėlgi neturi viršyti nustatytų ribinių dydžių. Beje, planuojant statybos ir remonto darbus gyvenamojoje aplinkoje, privaloma ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki šių darbų pradžios savivaldybei pateikti informaciją apie tai, kur vyks remonto darbai, koks remontas bus atliekamas, kokie įrankiai bus naudojami, planuojamas triukšmo lygis ir jo trukmė bei triukšmo mažinimo priemonės.

Nepateikus informacijos, darbai negali būti pradėti, o jau pradėti turi būti nedelsiant nutraukti. Pažeidę šių Triukšmo prevencijos taisyklių reikalavimus asmenys baudžiami pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 48 straipsnį. LR triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymas ar pažeidimas užtraukia baudą nuo 50 iki 300 Eur (pakartotinas nusižengimas nuo 280 iki 600 Eur). Savivaldybių tarybų patvirtintų triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių nesilaikymas užtraukia baudą nuo 80 iki 300 Eur (pakartotinas nusižengimas nuo 300 iki 600 Eur).

Kur kreiptis dėl kaimynų keliamo triukšmo?

Daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkams rekomenduojama vidaus tvarkos taisyklėse nustatyti buitinio ir laisvalaikio triukšmo prevencijos reikalavimus. Visuotiniame namo savininkų susirinkime patvirtintos vidaus tvarkos taisyklės privalomos visiems daugiabučių namų gyvenamųjų ir kitos paskirties patalpų savininkams (naudotojams).

Dėl kaimynų keliamo triukšmo (garsiai klausomos muzikos, dainavimo, grojimo muzikos instrumentais, šūkavimo, bute atliekamų triukšmingų remonto darbų ir kt.), gyventojai gali kreiptis į policiją skambindami bendruoju pagalbos tel. 112. Tačiau viena bėda  – pareigūnai neatlieka triukšmo matavimų, nes tam reikalingi specialūs prietaisai. Juos atlieka nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje įvairiu paros laikotarpiu. Tačiau ne kiekvienas keliamas triukšmas yra matuojamas, kaip antai, vertinant statybų ar buitinį triukšmą, matuoti triukšmo lygio nėra privaloma, gali būti remiamasi liudytojų, nukentėjusiųjų parodymais, garso, vaizdo įrašais ir pan. Jei į triukšmo šaltinio vietą yra kviečiama policija, užtenka vien to, kad atvykę pareigūnai girdėtų keliamą triukšmą. Tai yra daugiau įrodinėjimo ir vertinimo dalykas. Juk galimi atvejai, kad ir nebus viršyti skleidžiamo triukšmo ribiniai dydžiai, tačiau tas triukšmas bus toks nepakeliamas, erzinantis ir nemalonus, pastoviai girdimas, kad bus neįmanoma ramiai gyventi kitiems namo gyventojams, akivaizdžiai juos erzins, trikdys jų rimtį, poilsį ir pan. Dažnai vien pareigūnų iškvietimas padeda suprasti žmonėms, kad jie daro nusižengimą, už kurį gresia bauda ir kiti nemalonumai. 

Kaip informavo Marijampolės apskr. VPK atstovas Renatas Siaurusaitis, dėl triukšmo Jurbarko r. per 2019 m. yra gautas 131 pranešimas.

„Mūsų laiko“ inf.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

„Patyčių dėžutė“ – nauja priemonė mokykloms kovoti su įsisenėjusia blogybe

„Patyčių dėžutė“ – nauja priemonė mokykloms kovoti su įsisenėjusia blogybe  0

Jurbarkiečiai uždegė žvakeles žuvusiems keliuose atminti

Jurbarkiečiai uždegė žvakeles žuvusiems keliuose atminti  0

„Poezijos rudenėlio“ akimirkos (foto) – kai susitinka eilės ir muzika...

„Poezijos rudenėlio“ akimirkos (foto) – kai susitinka eilės ir muzika...  0

Pasikeitę Jurbarko ligoninės valgiaraščiai: vieniems įtinka, kiti nesidžiaugia

Pasikeitę Jurbarko ligoninės valgiaraščiai: vieniems įtinka, kiti nesidžiaugia  0

„Nenorėjau dalyvauti šiame projekte dėl kelių priežasčių. Maniau, kad čia reikės lankyti kokias nors neįdomias paskaitas, ar kad mane mokys, kaip reikia kepti blynus. Pasirodo – klydau. Man tikrai patiko bendrauti su psichologais, išmokiusiais pačiai pažvelgti į savo problemas ir ieškoti sprendimų, kaip jas išspręsti. Bendraudama su jais sužinojau daug naujo apie save“, – įspūdžiais dalinasi Kristina.

Krizę patyrusiai mamai – pagalba pradėti savarankišką gyvenimą  0

Ūkininkai Robertas Čirvinskas, Simonas Bietkis, Česlovas Petraitis kryžius pastatė prie kelio Jurbarkas - Skaudvilė, netoli Žindaičių gyvenvietės.

Žali kryžiai kyla ir Jurbarko r. ūkininkų laukuose  6

Ar nepamiršote sumokėti žemės mokestį?

Ar nepamiršote sumokėti žemės mokestį?  0

Vytauto Didžiojo progimnazijos mokiniams – plaukimo pamokos Šakių baseine

Vytauto Didžiojo progimnazijos mokiniams – plaukimo pamokos Šakių baseine  9

Savivaldybės turi 13,2 mln. Eur socialiniams būstams, bet eilėje laukia 10,5 tūkst. šeimų ir asmenų

Savivaldybės turi 13,2 mln. Eur socialiniams būstams, bet eilėje laukia 10,5 tūkst. šeimų ir asmenų  0

Tauragės regiono turizmui – bendras prekinis ženklas

Tauragės regiono turizmui – bendras prekinis ženklas  2

Augalams dengti – nemokama eglišakių dalijimo akcija

Augalams dengti – nemokama eglišakių dalijimo akcija  2

Mažesnis registruojamų nusikaltimų skaičius – gero darbo ar nepasitikėjimo rodiklis?

Mažesnis registruojamų nusikaltimų skaičius – gero darbo ar nepasitikėjimo rodiklis?  0

Baudžiamoji byla dėl merginą sužalojusio septyniolikmečio perduota teismui

Baudžiamoji byla dėl merginą sužalojusio septyniolikmečio perduota teismui  0

Vilkikų avarijoje –  miškovežis iš Jurbarko

Vilkikų avarijoje – miškovežis iš Jurbarko  0

Pyragų dieną – ir vaišės, ir parama

Pyragų dieną – ir vaišės, ir parama  0

Pasitikrinkite, kokia eismo kontrolė keliuose

Pasitikrinkite, kokia eismo kontrolė keliuose  1

Smukučių gatvės remontas akylai stebimas gyventojų

Smukučių gatvės remontas akylai stebimas gyventojų  9

Vėlinių išvakarėse – žvakelės už negimusius. Jurbarkas įsirašė į istoriją

Vėlinių išvakarėse – žvakelės už negimusius. Jurbarkas įsirašė į istoriją  1

VMI primena: laikas sumokėti žemės mokestį

VMI primena: laikas sumokėti žemės mokestį  0

Jurbarko miesto centrinė gatvė laukia...  šviesesnio rytojaus

Jurbarko miesto centrinė gatvė laukia... šviesesnio rytojaus  5

Karo prievolininkai ir darbo sutarties nutraukimas

Karo prievolininkai ir darbo sutarties nutraukimas  0

Juodi kaminų dūmai tamsina kaimynų gyvenimą

Juodi kaminų dūmai tamsina kaimynų gyvenimą  1

Alimentų nemokantys tėvai turėtų suklusti

Alimentų nemokantys tėvai turėtų suklusti  1

Nepamirškite – sekmadienį suksime laikrodžių rodykles

Nepamirškite – sekmadienį suksime laikrodžių rodykles  0

Mūsų partneriai