Jurbarko gimnazistų piketas sudomino LRT, bet ne savivaldybės atstovus

Straipsnis  12 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Norim į klasę, ne į „zoomą!“ – tokiu pavadinimu socialiniuose tinkluose susikūrusi Jurbarko A. Giedraičio–Giedriaus gimnazijos aktyvių gimnazistų grupė rugsėjo 8-osios rytmetį surengė piketą priešais renovuojamos mokyklos pastatą, kuriame išreiškė poziciją, kad jų  netenkina Jurbarko r. savivaldybės sprendimas  mokymą organizuoti nuotoliniu būdu. Gimnazistai būriavosi su plakatais rankose, kurie mirgėjo nuo šūkių, aiškiai nurodančių, kad nuotolinio mokymo jie nenori, nes toks mokymasis neatitinka jų lūkesčių, neužtikrina žinių ir pasiruošimo egzaminams. Į piketą atvykę gimnazistai piktinosi, kad net tada, kai jie stoviniuoja su plakatais piketuodami ir viešai prašydami ieškoti galimybių tiesioginiam mokymui, mokyklos direktorė V. Greičiūtė jiems cituoja tik  teisės aktus, kuriuos jie tik ir tegirdi. Piketą gimnazistams padėjusi suorganizuoti tarybos narė Inga Molevaitė kreipėsi į administraciją su prašymu išgirsti mokinius ir komunikuoti su jais, ieškoti optimaliausių, abi puses tenkinančių sprendimų, bet dialogas baigėsi ties ta vieta, kai buvo imta kalbėti apie gerus praėjusių metų egzaminų rezultatus. Gimnazistai tiesiogine prasme nušvilpė tokią statistiką, sakydami, kad nuotolinį mokymą jie išbandė savo kailiu ir žino, ką reiškia savarankiškai ruoštis atsiskaitymams. Gimnazistų nepasitenkinimas užsitęsusiais remonto darbais ir neįsiklausymu į jų nuomonę nusirito ir iki LRT nacionalinio transliuotojo. Piketuotojai svarstė, kad galbūt platesnis atgarsis bus stimulas bent kokiai reakcijai į susidariusią padėtį, nes vietos valdžiai išspręsti šio klausimo iki šiol nepavyksta. Kaip, beje, ir ieškoti dialogo su gimnazistais. Mokinių piketo metu nebuvo nė vieno savivaldybės administracijos atstovo, tačiau mokiniai atkaklūs – su plakatais iš gimnazijos kiemo nukeliavo tiesiai prie savivaldybės.  

Gimnazistai teigia apie nuotolinį ugdymą sužinoję tik iš „Mūsų laiko“ paskelbtos informacijos, o į pokalbį buvo pakviesti likus dienai iki rugsėjo 1-osios. „Rugpjūčio 31 d. atvykome į pokalbį su mokyklos administracija, tačiau vietoj konstruktyvios diskusijos gavome tik vadovo monologą, raštų iš ministerijos pristatymą ir paaiškinimą, kodėl nebuvo ieškoma sprendimų dėl galimybių mokymą organizuoti kitoje mokykloje arba kitose patalpose. Karantino laikotarpis davė aiškiai suprasti, kad toks būdas (red. past. nuotolinis) daugumai nėra priimtinas. Nukentėjo ir mūsų vertinimai. Šių metų matematikos egzaminai kalba patys už save. Siūlėme vadovams alternatyvas, suskaičiavome, kiek turime patalpų, kuriose sėkmingai galėtume vykdyti pamokas. Viso apie trisdešimt...“, – skaičiuoja vardindami įstaigas, į kurias galima perkelti dalį pamokų: tai ir krašto muziejus, ir šalia esanti meno mokykla, kitos miesto mokyklos. Gimnazistai sako nesuprantantys, kodėl šios alternatyvos jų ugdymui ir mokymuisi netinka ir viskas „nurašoma“ dėl koronaviruso sugriežtintiems ministerijos reikalavimams. Mokiniai savivaldybės administracijos direktoriaus prašė leidimo piketą surengti rugsėjo 2-ąją, 8 val. ryto, tačiau argumentuojant, kad prašymas gautas per vėlai, leidimas jį rengti suteiktas kitą savaitę, rugsėjo 8-ąją. 

Priminsime, kad paviešinus žinią apie A. Giedraičio Giedriaus gimnazijos apsisprendimą mokymą organizuoti nuotoliniu būdu ir sulaukus daug priešiškos reakcijos, Jurbarko rajono savivaldybės administracija suorganizavo pasitarimą dėl ugdymo proceso organizavimo, kuriame dalyvavo gimnazijos vadovai, mokyklos tarybos bei mokytojų atstovai, mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė, mokinių tėvų atstovai, savivaldybės meras, mero pavaduotojas, administracijos direktorius bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja. Taip pat susitikime dalyvavo Jurbarko Vytauto Didžiojo ir Jurbarko Naujamiesčio progimnazijų vadovai. Gimnazijos direktorė V. Greičiūtė susitikimo dalyvius informavo, kad prieš priimant tokį sprendimą buvo įvertintos visos galimybės moksleivius mokyti kitose miesto ir net rajono švietimo įstaigose, tačiau tai, pasak šios mokyklos vadovų ir mokytojų, sukeltų nemažai problemų. Pasitarimo metu buvo išklausytos visų pusių nuomonės ir siūlymai dėl ugdymo proceso organizavimo. Nors diskusijų metu išsakyta įvairių nuomonių, pirminis sprendimas liko nepasikeitęs. Nuspręsta mokymą Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje nuo rugsėjo 1 d. organizuoti nuotoliniu būdu, rengiant mokinių konsultacijas, kurios vyktų mokyklos bendrabutyje įrengtose ir pritaikytose patalpose ar kitose Jurbarko rajono savivaldybės įstaigų patalpose. Tuo tarpu administracijos direktorius Raimundas Bastys susirinkusius informavo dėsiąs visas pastangas, kad iki š. m. spalio 15 d. turėtų būti suremontuoti gimnazijos pastato pirmas bei antras aukštai ir ugdymo procesą bus galima tęsti gimnazijoje.

Kaltę verčia komunikacijai

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus teigimu, šioje situacijoje pritrūko visų pusių komunikavimo, tai ir sukėlė didelį nepasitenkinimą. „Tikiuosi, kad gimnazijos direktorė Vida Greičiūtė ir visas gimnazijos mokytojų kolektyvas ras tinkamiausius sprendimus organizuojant ugdymo procesą“, – teigė po pasitarimo meras. Pavasarį nuotoliniu mokymu nusivylę mokiniai ir jų tėvai liko nepatenkinti pasitarimo savivaldybėje rezultatais, o žinia, kad nuotolinis ugdymas neišvengiamas, sutikta nepalankiai.

Socialiniuose tinkluose išplatintuose pasisakymuose matyti, kad jurbarkiečius glumina ne tik komunikacijos, bet ir atsakomybės trūkumas. „Ne mokiniai turi kentėti, jog savivaldybės administracija negeba susidėlioti vykstančių darbų priežiūros prioritetų. Kur žiūrėjo Švietimo skyriaus vedėja, kuri nesugebėjo laiku pasirūpinti tinkamu gimnazistų ugdymu bei informuoti apie problemas gimnazijos bendruomenę, administracijos direktorius, kuris nesiėmė reikalingų sprendimų, kai galimai žemą kompetenciją turintys jo pavaldiniai, atsakingi už gimnazijos renovaciją ir švietimo ugdymą, galimai tinkamai neatliko savo tiesioginių pareigų“, – nuomonėmis dalinasi komentaroriai.

Apie komunikacijos trūkumą kalba ir piketavę gimnazistai, ir jų tėvai. Kai kurie neslepia jautę iš mokyklos administracijos spaudimą, kad už piketo organizavimą ir „bangų kėlimą“ jų gimnazija nepaglostys. Pikete dalyvavusi vienos iš mokinių mama E. Klevinskienė rėžė, kad visas pokalbis tarp direktorės ir mokinių tarybos atstovų jai žinomas ir kad jokio spaudimo dėl savo pozicijos gynimo mokiniams neturi būti daroma.   

Straipsnis  12 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Skaudi avarija Jurbarko rajone – žuvo žmogus

Skaudi avarija Jurbarko rajone – žuvo žmogus  0

COVID-19 židinys –  Jurbarko ligoninės Vidaus ligų skyriuje

COVID-19 židinys – Jurbarko ligoninės Vidaus ligų skyriuje  0

SSD diskai: svarbiausiai klausimai ir atsakymai

SSD diskai: svarbiausiai klausimai ir atsakymai  0

Renkamės kompresorių: ko svarbu nepamiršti?

Renkamės kompresorių: ko svarbu nepamiršti?  0

Spalio 20 d. Jurbarko rajono savivaldybėje patvirtinti 6 nauji COVID-19 atvejai

Spalio 20 d. Jurbarko rajono savivaldybėje patvirtinti 6 nauji COVID-19 atvejai  0

Įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl COVID-19 Jurbarko rajone

Įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl COVID-19 Jurbarko rajone  2

Jurbarko ligoninės istoriją kuria čia dirbantys žmonės

Jurbarko ligoninės istoriją kuria čia dirbantys žmonės  0

Asociatyvi

Mediacija. Kodėl naudinga ja pasinaudoti?  0

Naujas COVID-19 atvejis – Jurbarkų seniūnijoje

Naujas COVID-19 atvejis – Jurbarkų seniūnijoje  0

Jaunas Utenos rajono ūkininkas Arūnas Gimžauskas augina mėsinius limuzinų veislės galvijus.

Jauniems ūkininkams parama – didelė paspirtis kurtis  0

Verslininkė sakė, kad ES parama suteikė jos ir vyro verslui didelių galimybių.

Parama smulkiuosius ūkininkus įkvepia bendradarbiauti  0

Vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinės dirbtuvės-festivalis „Vaivorykštė“ tęsiasi – kviečiame į spektaklius

Vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinės dirbtuvės-festivalis „Vaivorykštė“ tęsiasi – kviečiame į spektaklius  0

Nuo spalio 16 d. draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba

Nuo spalio 16 d. draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba  0

Šildymo sezonas Jurbarke prasideda anksčiau

Šildymo sezonas Jurbarke prasideda anksčiau  0

Mirtis ištiko dėl COVID sukeltų komplikacijų

Mirtis ištiko dėl COVID sukeltų komplikacijų  0

Per medžioklės sezoną leista sumedžioti 175 vilkus

Per medžioklės sezoną leista sumedžioti 175 vilkus  0

Tarptautinės baltosios lazdelės dieną bus skaitomos Brailio rašto knygos

Tarptautinės baltosios lazdelės dieną bus skaitomos Brailio rašto knygos  0

Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje užfiksuoti du nauji COVID-19 infekcijos atvejai

Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje užfiksuoti du nauji COVID-19 infekcijos atvejai  0

„Nepatogus kinas“ kviečia į nemokamas filmų peržiūras bibliotekose!

„Nepatogus kinas“ kviečia į nemokamas filmų peržiūras bibliotekose!  1

Debatai. Susipažinkite su kandidatais D. Rybakovu ir R. Juška iš arti

Debatai. Susipažinkite su kandidatais D. Rybakovu ir R. Juška iš arti  4

Jurbarkas šildymo sezoną pradės kitą savaitę

Jurbarkas šildymo sezoną pradės kitą savaitę  2

Prezidento vizitas Tauragėje. Pasirašytas regioninis susitarimas, paliesiantis ir Jurbarką

Prezidento vizitas Tauragėje. Pasirašytas regioninis susitarimas, paliesiantis ir Jurbarką  0

46 esami Seimo nariai jau perrinkti kitai kadencijai

46 esami Seimo nariai jau perrinkti kitai kadencijai  0

Robertas Petrauskas meta PROTŲ KOVŲ iššūkį Jurbarkui

Robertas Petrauskas meta PROTŲ KOVŲ iššūkį Jurbarkui  0

Mūsų partneriai