Jurbarkiečiai piktinasi parduotuvės atliekų „tvarkymu“
Vis dažniau sulaukiame jurbarkiečių laiškų su įvairiais skundais. Sekmadienį, sausio 11 d., gavome vieną iš tokių. Skaitytojas rašo: „Čia „Techaso“ šiukšlės, kurias išmetė vakar (t. y. sausio 10 d.) apie 11.00 val. ryto didžiulėse dėžėse. Klausimas, ar labai degios medžiagos, t. y. polistirolas, plastmasiniai maišai gali būti kraunami šalia konteinerių prie maisto prekių parduotuvės „Iki“? Juk tokios atliekos turėtų būti rūšiuojamos ir vežamos perdirbimui... arba šitą jovalą turės tvarkyti už mūsų pinigus, kuriuos ši įmonė sutaupys... Ir kur po galais gamtos apsauga?“.
Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko agentūros vedėjas Andrius Šašys „Mūsų laiką“ informavo, kad vos tik gavęs pranešimą nuvyko į nurodytą vietą, tačiau šiukšlės jau buvo sutvarkytos. „Jeigu yra kažkoks pažeidimas, žmonės galėtų ne per socialinį tinklą „Facebook“ informaciją skelbti, o bendruoju pagalbos telefonu 112 skambinti, tuomet viskas vyktų žymiai operatyviau, o dabar viskas aplinkiniu keliu. Tai tas pats, kas gaisrininkus per „Facebook“ kviesti“, – sakė vedėjas.
„Dėl šio įvykio UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras“ jau yra informuotas ir surašė specialų raštą Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko agentūrai, į kurį ji privalės reaguoti. Mes šį įvykį galime tik užfiksuoti, tačiau pažeidėjų nubausti negalime“, – sakė Rimvydas Telišauskas, UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro“ rinkliavos administratorius Jurbarke. Rašyti tokius aktus ir baudas gali tik Jurbarko miesto seniūnas ir Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus paskirta komisija.
R. Telišauskas „Mūsų laiką“ informavo, kad Jurbarko mieste savo veiklą vykdantis buities technikos ir kompiuterijos centras UAB „Techasas Trade“ yra deklaravęs vieną didįjį mišrių buitinių atliekų konteinerį bei šių atliekų vežimą. Apie polistirolus ir kartoną pastarieji taip pat buvo informuoti. Taigi, šiuo metu jie turi dvi sąlygas – susisiekti su UAB „Jurbarko komunalininkas“ dėl tokių atliekų išvežimo arba patys tinkamai pasirūpinti šiomis atliekomis – sudaryti sutartį su Jurbarke esančia didžiųjų atliekų surinkimo aikštele esančia Statybininkų g. 4 A, kur šias atliekas galės priduoti. Tik tereikia, kad šios atliekos būtų tvarkingai sudėtos – dėžės išardytos, suspaustos, surištos virvele ir viskas. „Kodėl jie to nedaro – nežinia. Tai paprasčiausias vadybininko apsileidimas, taigi manau, kad kažkokia piniginė bauda pažeidėjams tikrai bus skirta. Žmonių teigimu, tokie kiekiai šiukšlių čia išmetami jau ne nebe pirmą kartą. Prekybos centrai ir kitos įmonės tokias atliekas išsiveža patys arba pristato į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę“, – sakė R. Telišauskas.
Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko agentūros vedėjo Andriaus Šašio teigimu, šiuo metu vyksta tyrimas. Kol kas už tai atsakingi asmenys dar nėra nubausti, tačiau tai tik laiko klausimas. Pažeidėjams gresia administracinė bauda nuo 14,48 Eur iki 57,92 Eur (nuo 50 iki 200 Lt).
„Įvertinant konkretų faktą, galime atsakyti, kad UAB „Techasas Trade“ turi įmonei skirtą mišrių buitinių atliekų konteinerį ir tik juo privalo naudotis. Antrines žaliavas UAB „Techasas Trade“ turėtų talpinti į antrinių žaliavų konteinerius, stovinčius M. Valančiaus bei Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje, t. y. priešais UAB „Techasas Trade“ kiemo teritorijos įvažiavimą, kurie išvežami pagal grafiką. UAB „Techasas Trade“ atstovai įspėti, todėl ateityje dėl netinkamo atliekų šalinimo nekils problemų“, - „Mūsų laikui“ sakė UAB „Jurbarko komunalininkas“ kontrolierė D. Navakauskienė.
Šiuo klausimu dėl atliekų pasiteiravome ir UAB „Techasas Trade“ atstovo. „Turime įmonei skirtą didįjį atliekų konteinerį, į kurį visas atliekas darbuotojai iki šiol kraudavo. Pas mus kitokių atliekų ir nebūna, tik kartonas ir polistirolas. Dėl šių atliekų jokių pretenzijų niekada nesame sulaukę. Kalbant apie šį atvejį, tą dieną šių atliekų buvo daug, todėl darbuotojai jas gražiai sudėjo šalia konteinerių, tačiau, kaip žinome, savaitgalį kilo audra, kuri šias atliekas ištaršė“,– sakė UAB „Techasas Trade“ pardavimų vadovas Vytautas Brimonas.
UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro“ rinkliavos administratorius R. Telišauskas teigia, kad nors ši įmonė ir turi mišrių atliekų konteinerį, jie negali į jį krauti tokių atliekų kaip kartonas ir polistirolas - tam skirti visai kiti konteineriai. Tai ir yra atliekų rūšiavimas.
Skaitytojų komentarai apie šias atliekas „Mūsų laiko“ facebook profilyje:
Vilija: bijau, kad mūsų rajone gamtosaugininkai nelabai ką veikia. Nuolat deginamos plastmasės prie kapinių ar privačiuose sklypuose nesulaukia jų dėmesio.
Andrius: gaila, bet šitą jovalą, kuris buvo padarytas sausio 10 dieną, šiandien sutvarkė iš pat ryto žmonės, kurie gauna pašalpas ir už kurias turi atidirbti, ar tai teisinga jūsų reikalas spręsti, bet aš asmeniškai tikiuosi, kad šiuo įvykiu susidomės gamtos apsaugos vyrukai ir TRATC centras, nes čia aibė pažeidimų ir kenksmingų dalykų.
Egidijus: nėra tvarkos. Gerai kad ne vasara, užsidegus tokiom atliekom sulauktume aibės problemų, be to už tokį šiukšlinimą turėtų bausti ir visi, kurie gyvena šalia „Iki“ ir mato bent kelis kartus per mėnesį tokį „bardaką“ – suvilktas dideles dėžes šalia konteinerių, kurios teršia mūsų miestą.
Ina: polistirolas labai degus, o užkraus šį darbą „Iki“ darbuotojai išvalyti, kuriai nepriklauso tos šiukšlės. Tai tegul eina ir patys susitvarko savo „bardaką“. Beje, makulatūrą paima atskirai.
Guoda: savam krašte šiukšlina ir gyvena šiukšlyne, reik išverst viską prie „Techaso“ durų. Gyvuliai ir tie tvarkingesni.
Saulius: bet jūs ir ligoniai. Nejau nesuprantat, kad šiukšlių rūšiavimo vajus skelbiamas vien dėl to, kad kažkuri tai šiukšles tvarkanti įmonė turėtų didesnį pelną? Jei nesurūšiuosime mes, tai teks daryti jiems, o tai jau šiek tiek kainuoja. Noriu pasakyti, kad 10 metų dirbau su antrinėmis žaliavomis, tad tai ką sakau, nėra tušti žodžiai.
Geras klausimas :) Na, Morkus originale vadinasi Markas (Marcos), o lietuviškas žodis „morka“, teigi...
Šv. Morkus, Daržų diena