Gražiausią šunį augina Jurbarko krašte apsigyvenusi dresuotoja

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko krašto šventėje greta daugybės renginių vyko ir jau tradiciniu tapęs keturkojų augintinių konkursas „Gražiausias Jurbarko krašto šuo 2019“. Jurbarkiečiai čia galėjo registruoti ir grynaveislius, ir mišrūnus keturkojus. Šiemet  užregistruota virš 20 šunų, kuriais vedini jurbarkiečiai dovanojo pramogą smalsiam žiūrovų būriui. Mažiausias šuniukas, sudalyvavęs konkurse ir sulaukęs daugiausiai susižavėjimo ovacijų – jorkšyro terjeras Leti, didžiausias – Česapyko įlankos retriveris Roso, seniausias (veteranas) – mišrūnė Dora. Mažoji jorkšyrė Leti dar gavo ir madingiausio šuns apdovanojimą. Talentingiausių tarpe sužibėjo labradoras Odis. Trečioji vieta skirta vengrų vižlui, o antroji – mišrūnui. Pagrindinis „Gražiausias Jurbarko krašto šuo 2019“ apdovanojimas atiteko saliukio veislės gražuoliui Asirui. 

Pastarojo šeimininkė – prieš pusmetį Jurbarko krašte apsigyvenusi kaunietė, šunų dresuotoja Jurgita Kairelytė. Jurbarke ji ketina įgyvendinti savo svajonę – atidaryti dresūros mokyklėlę jurbarkiečių keturkojams augintiniams.

Su augintiniais – į Pilies kaimą

Gražiausio šunelio savininkė Jurgita kilusi iš Kauno. Į Jurbarko rajoną ji atsikraustė vos prieš pusmetį dėl čia turimo darbo. „Dirbu su miško ūkiu susijusioje įmonėje, tačiau didžiausias mano hobis yra, lengva atspėti, šunys“, – šypsosi Jurgita, kaip pati sako, visą gyvenimą praleidusi tarp gyvūnų, šunų, kačių. Prieš daugiau nei 10 metų šeima jai padovanojo ilgai lauktą pirmąjį augintinį – Deiną, auksaspalvių retriverių veislės kalytę. Nuo tada jos gyvenime atsirado parodos, dresūros, kaniterapija (gydymas emocijomis, kurias suteikia specialiai paruoštas šuo). „Su šunimis lankydavomės senelių namuose, vaikų namuose, ligoninėse ir bandėme suteikti teigiamų emocijų žmonėms. Tas jausmas, kai žmonių veiduose atsiranda šypsena pamačius šunį, neįkainojamas, bei terapijos nauda iš karto pasimato“, – pasakoja apie savo hobi Jurgita, praktikuojanti ir taip vadinamą „agility“ sportą, kai šuo turi įveikti kliūčių ruožą šeimininko valdomas tik kūno kalba ir žodinėmis komandomis. „Pati užsiimu šunų dresūra, pristatinėju šunis parodose, turiu labai įvairių mokinukų – nuo mažųjų, prancūzų buldogų, kavalieriaus Karolio spanielių iki didesnių ryzenčnaucerių, baltųjų šveicarų aviganių. Su šunimis lankomės daugelyje užsienio parodų“, – sako „Mūsų laiko“ pašnekovė, pasidžiaugdama ir savo augintiniais, kurių su Jurbarko krašto šventėje laurus nuskynusiu Asiriu, turi keturis. Šalia saliukio auga trys auksaspalviai retriveriai: Deina, Myra ir Gnara.„Asiris labiausiai parodose pasižymėjęs mano augintinis, šiuo metu jis yra Lietuvos, Latvijos, Estijos Baltijos ir Rusijos jaunimo čempionas bei Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltijos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos čempionas. Tačiau jis ne tik gražus, bet ir sportuojantis. Užsiimame „lure coursing“ sportu (jauko persekiojimo), kuomet specialus jaukas, „stop“ juostų ryšulėlis, tempiamas trąsa ir imituojama kiškio medžiokė. Šiuo metu jis yra Lietuvos ir Latvijos šio sporto čempionas, o šiais metais buvom deleguoti ir dalyvavome Europos jauko persekiojimo čempionate Estijoje“, – pasakoja Jurgita. Asiris taip pat buvo atrinktas tarp 16 gražiausių Lietuvos šunų bei dalyvavo Lietuvos Kinologų draugijos rengiamame čempionų čempionate.

Dresuoja ir ruošia parodoms

Persikėlusi į Jurbarką Jurgita pradėjo rengti dresūros pamokėles privačiai, ruošti šunelius parodoms. „Atvykusi pastebėjau, kad Jurbarke nėra dresūros mokyklėlių ir mažai kas užsiima dresūra, tad nusprendžiau pasiūlyti savo paslaugas. Ateities planuose turiu idėjų vakarais rengti bendro paklusnumo grupes, dirbti su probleminiais šunimis. Dresūra skirta ne šunims, o šeimininkams, kad jie išmoktų tinkamai skaityti šuns kūno kalbą, jį valdyti. Tai teigiamomis emocijos paremtas dresūros modelis, kuomet jokios fizinės bausmės nenaudojamos, o šuo nori dirbti dėl jūsų siūlomo skanėsto, žaislo ar pagyrimo“, – sako pašnekovė, paatviraudama apie planus atidaryti dresūros mokyklėlę „Auksiukas“. Kol kas šis projektas tik idėja, bet po truputėlį, entuziastingų žmonių pagalba, virsta realybe. Jurgita jau ieško patalų, o kol kas, kol šilta, dresuoja augintinius lauke. Jei kam reikėtų patarimų dresūros klausimais, ji mielai padės, tereikia parašyti į feisbuką asmenine žinute.

„Mūsų laiko“ inf.

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

„Patyčių dėžutė“ – nauja priemonė mokykloms kovoti su įsisenėjusia blogybe

„Patyčių dėžutė“ – nauja priemonė mokykloms kovoti su įsisenėjusia blogybe  0

Jurbarkiečiai uždegė žvakeles žuvusiems keliuose atminti

Jurbarkiečiai uždegė žvakeles žuvusiems keliuose atminti  0

„Poezijos rudenėlio“ akimirkos (foto) – kai susitinka eilės ir muzika...

„Poezijos rudenėlio“ akimirkos (foto) – kai susitinka eilės ir muzika...  0

Pasikeitę Jurbarko ligoninės valgiaraščiai: vieniems įtinka, kiti nesidžiaugia

Pasikeitę Jurbarko ligoninės valgiaraščiai: vieniems įtinka, kiti nesidžiaugia  0

„Nenorėjau dalyvauti šiame projekte dėl kelių priežasčių. Maniau, kad čia reikės lankyti kokias nors neįdomias paskaitas, ar kad mane mokys, kaip reikia kepti blynus. Pasirodo – klydau. Man tikrai patiko bendrauti su psichologais, išmokiusiais pačiai pažvelgti į savo problemas ir ieškoti sprendimų, kaip jas išspręsti. Bendraudama su jais sužinojau daug naujo apie save“, – įspūdžiais dalinasi Kristina.

Krizę patyrusiai mamai – pagalba pradėti savarankišką gyvenimą  0

Ūkininkai Robertas Čirvinskas, Simonas Bietkis, Česlovas Petraitis kryžius pastatė prie kelio Jurbarkas - Skaudvilė, netoli Žindaičių gyvenvietės.

Žali kryžiai kyla ir Jurbarko r. ūkininkų laukuose  6

Ar nepamiršote sumokėti žemės mokestį?

Ar nepamiršote sumokėti žemės mokestį?  0

Vytauto Didžiojo progimnazijos mokiniams – plaukimo pamokos Šakių baseine

Vytauto Didžiojo progimnazijos mokiniams – plaukimo pamokos Šakių baseine  9

Savivaldybės turi 13,2 mln. Eur socialiniams būstams, bet eilėje laukia 10,5 tūkst. šeimų ir asmenų

Savivaldybės turi 13,2 mln. Eur socialiniams būstams, bet eilėje laukia 10,5 tūkst. šeimų ir asmenų  0

Tauragės regiono turizmui – bendras prekinis ženklas

Tauragės regiono turizmui – bendras prekinis ženklas  2

Augalams dengti – nemokama eglišakių dalijimo akcija

Augalams dengti – nemokama eglišakių dalijimo akcija  2

Mažesnis registruojamų nusikaltimų skaičius – gero darbo ar nepasitikėjimo rodiklis?

Mažesnis registruojamų nusikaltimų skaičius – gero darbo ar nepasitikėjimo rodiklis?  0

Baudžiamoji byla dėl merginą sužalojusio septyniolikmečio perduota teismui

Baudžiamoji byla dėl merginą sužalojusio septyniolikmečio perduota teismui  0

Vilkikų avarijoje –  miškovežis iš Jurbarko

Vilkikų avarijoje – miškovežis iš Jurbarko  0

Pyragų dieną – ir vaišės, ir parama

Pyragų dieną – ir vaišės, ir parama  0

Pasitikrinkite, kokia eismo kontrolė keliuose

Pasitikrinkite, kokia eismo kontrolė keliuose  1

Kaip suvaldyti triukšmautojus?

Kaip suvaldyti triukšmautojus?  0

Smukučių gatvės remontas akylai stebimas gyventojų

Smukučių gatvės remontas akylai stebimas gyventojų  9

Vėlinių išvakarėse – žvakelės už negimusius. Jurbarkas įsirašė į istoriją

Vėlinių išvakarėse – žvakelės už negimusius. Jurbarkas įsirašė į istoriją  1

VMI primena: laikas sumokėti žemės mokestį

VMI primena: laikas sumokėti žemės mokestį  0

Jurbarko miesto centrinė gatvė laukia...  šviesesnio rytojaus

Jurbarko miesto centrinė gatvė laukia... šviesesnio rytojaus  5

Karo prievolininkai ir darbo sutarties nutraukimas

Karo prievolininkai ir darbo sutarties nutraukimas  0

Juodi kaminų dūmai tamsina kaimynų gyvenimą

Juodi kaminų dūmai tamsina kaimynų gyvenimą  1

Alimentų nemokantys tėvai turėtų suklusti

Alimentų nemokantys tėvai turėtų suklusti  1

Mūsų partneriai