„Gamtinės krūvelės“ - pačiame Jurbarko centre

Straipsnis  22 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Miesto centre, šalia Jurbarko knygyno, kas rytą įstaigos darbuotojus nemaloniai darbo dienos pradžiai nuteikia išdergtos pastato sienos. Kartais „gamtinių krūvelių“ randama ir prie pat knygyno durų. Tokių incidentų priežastis viena – tualetų nebuvimas.

 

Nemalonūs rytai kartojasi jau ilgai

Knygyno direktorė Malvina Čepienė pasakoja, kad jau kone 2 metus, kas rytą į darbą atėjusioms darbuotojoms tenka pirmiausiai nuplauti pastato sienas ir išvalyti paliktas „krūveles“, o tik tada dirbti įprastą darbą. Kaip didžiausią problemą direktorė įvardija biotualetų trūkumą. Šalia knygyno esančioje autobusų stotelėje kiekvieną rytą išleidžiami žmonės, atvykstantys ir iš kitų miestų. „Normalu, kad po kelionės žmogus nori atlikti „gamtinius reikalus“, tačiau šioje vietoje išlipus iš autobuso, jo niekur negalima rasti. O juk pats miesto centras“ – sako M. Čepienė.

Anksčiau šalia knygyno augo dvi didžiulės eglės. Tuo metu būtent po šiais medžiais žmonės atlikdavo savo gamtinius reikalus. Pastebėjus tokius besikartojančius veiksmus, nutarta egles nupjauti. Tačiau jų nebelikus, problema niekur nedingo. Žmonės ėmė teršti nuo gatvės nepastebimame, tarp knygyno ir audinių parduotuvės esančiame, skverelyje. 

Biotualetas pastatytas Kauno gatvėje. Kodėl jis stovi būtent toje gatvėje, direktorei nesuprantama. „Ši, Dariaus ir Girėno gatvė, daug judresnė, čia daugiau įstaigų, kuriose kas dieną lankosi daugybė žmonių, tvarko įvairius reikalus. Šioje vietoje tualetas daug labiau reikalingas, nei toje, kur eismas mažesnis“ – sako M. Čepienė.

Dėl problemos niekur kreiptasi nebuvo

Paklausus ponios Malvinos ar jai pačiai teko kur nors kreiptis ir imti spręsti šią problemą su atitinkamais asmenimis, moteris atsako neigiamai. „Bandžiau skambinti seniūnui, tačiau nesėkmingai. O daugiau niekur nesikreipiau. Kol dar nebuvo taip baisu, nesinorėjo niekam įkyrėti. Bet dabar tai jau tapo neįmanoma“ – sako knygyno direktorė.

Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras teigia nieko nežinantis apie tokią situaciją. „Apie tai girdžiu pirmą kartą, dėl šios problemos niekas į mane nesikreipė. Tačiau tualetų trūkumas, greičiausiai, yra viso mūsų miesto problema. Pastatyti tualetą šalia knygyno nežinau ar galėsime, nes didžioji dalis automobilių stovėjimo aikštelės yra privatizuota. Vis tiek negalime statyti tualeto po knygyno langais“ – sako R. Kuras.

Tačiau kas visgi geriau – biotualetas po knygyno langais ar „gamtinės krūvelės“ tiesiog prie įstaigos durų? Ko gero, atsakymas visiems tas pats ir neginčijamas. Šiuos gandus, kaip įvardijo miesto seniūnas, išgirdęs pirmą kartą, knygyno darbuotojams gali pasiūlyti tik kreiptis į seniūniją ir kalbėtis apie problemą.

Kenčia ir kitos aplinkinės įstaigos 

Šalia knygyno maisto prekių parduotuvę turintis Gintaris Stoškus antrina įstaigos direktorei ir sako, kad su šia problema susiduria jau seniai ir nuolat. „Dažnai randam tas „krūveles“ tarp tujų, skverely, būna ir ant šaligatvio. Už mano parduotuvėlės yra man priklausantis sklypas, tai būna, kad ir ten „pridaro“ – sako G. Stoškus. 

Maisto prekių parduotuvės savininko nuomone, šioje miesto vietoje turėtų būti pastatytas biotualetas, kuris veiktų ištisą parą. G. Stoškus taip pat yra ir Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos narys. Jis taip pat dar niekur nesikreipė dėl problemos sprendimo. „Dabar ketinu parašyti paklausimą, gal per tarybos posėdį, kad būtų analizuojama ši susidariusi situacija ir ieškoma kaip būtų galima ją išspręsti“ – sako G. Stoškus. 

Vyro nuomone Jurbarke ne tik šalia knygyno reikėtų įrengti biotualetus. „Labai populiarus Jurbarke yra jaunimo parkas. Jame taip pat reikėtų pasirūpinti žmonių natūraliu instinktu. Mano nuomone, tualetai turėtų būti visose miesto vietose, į kurias renkasi gyventojai. Tai yra toks darbinis-ūkinis klausimas, kurį mes galime spręsti ir pagerinti savo įvaizdį ir gyventojų, ir miesto svečių, ir užsieniečių akyse“ – komentuoja G. Stoškus. 

Pavieniai svarstymai Jurbarko rajono savivaldybėje

Paskelbus žinią apie viešoje vietoje gamtinius reikalus atliekančius žmones, į ją sureagavo Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos narė Inga Molevaitė, komentuodama, kad sprendimas tikrai bus. „Dėl situacijos kalbėjausi su UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriumi Edmundu Mačieža. Pasidomėjau kiek išviso turime tualetų. Atsakymas šokiravo, pasirodo, kad tik penkis. Man šis klausimas kilo tada, kai prie karjero buvo pastatytas tik vienas tualetas, nors mano manymu jie turėtų būti du – vyrams ir moterims“ – sako I. Molevaitė. Kaip pasakoja moteris, su UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriumi buvo kalbėta apie tai, kiek jo manymu tualetų turėtume turėti. Direktoriaus nuomone Jurbarko mieste reikėtų mažiausiai 10 vienetų kapsules turinčių tualetų.

I. Molevaitė teigia pati imsis spręsti šį klausimą. Jos nuomone mieste yra trys pagrindinės vietos, reikalaujančios biotualeto įrengimo – prie naujosios „Norfos“, autobusų stotyje ir panemunės aikštelėje. Tiesa, jie turėtų veikti ištisus metus, t.y. turi būti šildomi.  Vieną puikų viešąjį tualetą turime šalia tarybinių karių kapinių, tačiau jis veikia sezoniškai, žiemą yra uždaromas, nes nešildomas. 

„Labai tikiuosi, kad Taryba pritars ir tualetai atsiras kuo greičiau, nes tai yra svarbiausias žmogaus fiziologinis poreikis ir mes privalome užtikrinti, kad jis būtų patenkintas. Šiai dienai jie tiesiog atlieka gamtinius reikalus kur papuola, nes kitos galimybės nėra. Prekybos centrai neįleidžia žmonių, net mamų su vaikais. Tai, aišku, priklauso ir nuo personalo žmogiškumo“ – sako I. Molevaitė.

Moters nuomone svarstytinas klausimas dar ir tas, kad šiandien, pavyzdžiui, įvairioms šventėms Jurbarko miestas nuomojasi biotualetus iš kitų savivaldybių, įmonių, taip sumokėdami nemažus pinigus. „Klausimas – ar neapsimokėtų mums patiems pirkti daugiau vienetų ir  taip pat nuomoti biotualetus kitoms savivaldybėms? Taip ne tik sutaupytume, bet ir galimai  uždirbtume papildomas pajamas. Diskusiją inicijuosiu šiuo klausimu taip pat“ – komentuoja Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos narė Inga Molevaitė.

Jurbarko rajono policijos komisariato patarimai

Kaip „Mūsų laikui“ komentavo Jurbarko rajono policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius, problemą galima pradėti spręsti ir įstaigoms įsirengus vaizdo stebėjimo kameras bei apšvietimą. „Vaizdo kameros ir geras apšvietimas visada yra sprendimas, norint sustabdyti viešosios tvarkos pažeidimus. Pirmiausiai čia padėtų apšviesta vieta, kadangi, greičiausiai, niekas nenorės tų gamtinių reikalų atlikti gerai matomoje vietoje, nes bus gėda“ – sako A. Dumčius.  

Žinoma, pastebėjus tokius veiksmus pirmiausiai reikia kreiptis į policiją. Ji ir imsis veiksmų baudžiant pažeidėjus. 

Straipsnis  22 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Paskelbtos darbo grupės išvados: sužinokite, kokioms mokykloms kokias pertvarkas siūlo

Paskelbtos darbo grupės išvados: sužinokite, kokioms mokykloms kokias pertvarkas siūlo  7

Ketinate įsigyti baldus? Patarimai, kurie padės pasirinkti prekybos vietą

Ketinate įsigyti baldus? Patarimai, kurie padės pasirinkti prekybos vietą  0

Jurbarkas. Lietuva. Šiandien, vasario 26-oji – Pelenų diena. Nuo sukakčių iki renginių.

Jurbarkas. Lietuva. Šiandien, vasario 26-oji – Pelenų diena. Nuo sukakčių iki renginių.  0

Atsidūrusiems koronaviruso židiniuose – įspėjimai ir žinutės

Atsidūrusiems koronaviruso židiniuose – įspėjimai ir žinutės  3

Panemunės pilies pašonėje kertami medžiai sulaukia dvejopo vertinimo

Panemunės pilies pašonėje kertami medžiai sulaukia dvejopo vertinimo  8

Mokė mažuosius išdrįsti pasakyti „ne“

Mokė mažuosius išdrįsti pasakyti „ne“  0

Psichologės viešnagė Jurbarke: bendraujate kaip „šakalas“ ar „žirafa“?

Psichologės viešnagė Jurbarke: bendraujate kaip „šakalas“ ar „žirafa“?  0

Vėjuotas savaitgalis Jurbarke trikdė eismą ir elektros tiekimą

Vėjuotas savaitgalis Jurbarke trikdė eismą ir elektros tiekimą  3

Apsaugai nuo vilkų – elektriniai aptvarai

Apsaugai nuo vilkų – elektriniai aptvarai  0

Jurbarko pašonėje turėsime dar vieną baseiną

Jurbarko pašonėje turėsime dar vieną baseiną  18

Mobilusis laiškininkas: gyventojai suirzę, paštas prašo kantrybės

Mobilusis laiškininkas: gyventojai suirzę, paštas prašo kantrybės  2

Žalios rodyklės grįžo į Jurbarko gatves

Žalios rodyklės grįžo į Jurbarko gatves  5

Viešviliečiai prašo gelbėti buvusius vaikų globos namus

Viešviliečiai prašo gelbėti buvusius vaikų globos namus  9

Vasario 16-ąją vainikavo „Veliuonos krašto žmogus 2020“ nominacijos

Vasario 16-ąją vainikavo „Veliuonos krašto žmogus 2020“ nominacijos  0

Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją žvejokite nemokamai!

Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją žvejokite nemokamai!  0

Šv. Valentino dieną staigmenos mylimiesiems

Šv. Valentino dieną staigmenos mylimiesiems  0

Istorijos pamoka Vasario 16-ajai paminėti

Istorijos pamoka Vasario 16-ajai paminėti  0

Kalbos komisijos apdovanojimas – Aldonai Pauliukaitienei

Kalbos komisijos apdovanojimas – Aldonai Pauliukaitienei  0

Girdžiuose duris atvėrė atnaujintas medicinos punktas

Girdžiuose duris atvėrė atnaujintas medicinos punktas  4

Automatinis įtraukimas į pensijų fondus Konstitucijai neprieštarauja

Automatinis įtraukimas į pensijų fondus Konstitucijai neprieštarauja  0

Pasisaugokite stipraus vėjo

Pasisaugokite stipraus vėjo  0

Ekstremalių situacijų posėdyje aptarta koronaviruso situacija ir paukščių gripo grėsmė

Ekstremalių situacijų posėdyje aptarta koronaviruso situacija ir paukščių gripo grėsmė  0

Šimtadienio šventė abiturientus „varė iš proto“

Šimtadienio šventė abiturientus „varė iš proto“  4

Ligonių patogumui – kompaktiška rūbinė

Ligonių patogumui – kompaktiška rūbinė  4

Mūsų partneriai