„Gamtinės krūvelės“ - pačiame Jurbarko centre

Straipsnis  22 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Miesto centre, šalia Jurbarko knygyno, kas rytą įstaigos darbuotojus nemaloniai darbo dienos pradžiai nuteikia išdergtos pastato sienos. Kartais „gamtinių krūvelių“ randama ir prie pat knygyno durų. Tokių incidentų priežastis viena – tualetų nebuvimas.

 

Nemalonūs rytai kartojasi jau ilgai

Knygyno direktorė Malvina Čepienė pasakoja, kad jau kone 2 metus, kas rytą į darbą atėjusioms darbuotojoms tenka pirmiausiai nuplauti pastato sienas ir išvalyti paliktas „krūveles“, o tik tada dirbti įprastą darbą. Kaip didžiausią problemą direktorė įvardija biotualetų trūkumą. Šalia knygyno esančioje autobusų stotelėje kiekvieną rytą išleidžiami žmonės, atvykstantys ir iš kitų miestų. „Normalu, kad po kelionės žmogus nori atlikti „gamtinius reikalus“, tačiau šioje vietoje išlipus iš autobuso, jo niekur negalima rasti. O juk pats miesto centras“ – sako M. Čepienė.

Anksčiau šalia knygyno augo dvi didžiulės eglės. Tuo metu būtent po šiais medžiais žmonės atlikdavo savo gamtinius reikalus. Pastebėjus tokius besikartojančius veiksmus, nutarta egles nupjauti. Tačiau jų nebelikus, problema niekur nedingo. Žmonės ėmė teršti nuo gatvės nepastebimame, tarp knygyno ir audinių parduotuvės esančiame, skverelyje. 

Biotualetas pastatytas Kauno gatvėje. Kodėl jis stovi būtent toje gatvėje, direktorei nesuprantama. „Ši, Dariaus ir Girėno gatvė, daug judresnė, čia daugiau įstaigų, kuriose kas dieną lankosi daugybė žmonių, tvarko įvairius reikalus. Šioje vietoje tualetas daug labiau reikalingas, nei toje, kur eismas mažesnis“ – sako M. Čepienė.

Dėl problemos niekur kreiptasi nebuvo

Paklausus ponios Malvinos ar jai pačiai teko kur nors kreiptis ir imti spręsti šią problemą su atitinkamais asmenimis, moteris atsako neigiamai. „Bandžiau skambinti seniūnui, tačiau nesėkmingai. O daugiau niekur nesikreipiau. Kol dar nebuvo taip baisu, nesinorėjo niekam įkyrėti. Bet dabar tai jau tapo neįmanoma“ – sako knygyno direktorė.

Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras teigia nieko nežinantis apie tokią situaciją. „Apie tai girdžiu pirmą kartą, dėl šios problemos niekas į mane nesikreipė. Tačiau tualetų trūkumas, greičiausiai, yra viso mūsų miesto problema. Pastatyti tualetą šalia knygyno nežinau ar galėsime, nes didžioji dalis automobilių stovėjimo aikštelės yra privatizuota. Vis tiek negalime statyti tualeto po knygyno langais“ – sako R. Kuras.

Tačiau kas visgi geriau – biotualetas po knygyno langais ar „gamtinės krūvelės“ tiesiog prie įstaigos durų? Ko gero, atsakymas visiems tas pats ir neginčijamas. Šiuos gandus, kaip įvardijo miesto seniūnas, išgirdęs pirmą kartą, knygyno darbuotojams gali pasiūlyti tik kreiptis į seniūniją ir kalbėtis apie problemą.

Kenčia ir kitos aplinkinės įstaigos 

Šalia knygyno maisto prekių parduotuvę turintis Gintaris Stoškus antrina įstaigos direktorei ir sako, kad su šia problema susiduria jau seniai ir nuolat. „Dažnai randam tas „krūveles“ tarp tujų, skverely, būna ir ant šaligatvio. Už mano parduotuvėlės yra man priklausantis sklypas, tai būna, kad ir ten „pridaro“ – sako G. Stoškus. 

Maisto prekių parduotuvės savininko nuomone, šioje miesto vietoje turėtų būti pastatytas biotualetas, kuris veiktų ištisą parą. G. Stoškus taip pat yra ir Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos narys. Jis taip pat dar niekur nesikreipė dėl problemos sprendimo. „Dabar ketinu parašyti paklausimą, gal per tarybos posėdį, kad būtų analizuojama ši susidariusi situacija ir ieškoma kaip būtų galima ją išspręsti“ – sako G. Stoškus. 

Vyro nuomone Jurbarke ne tik šalia knygyno reikėtų įrengti biotualetus. „Labai populiarus Jurbarke yra jaunimo parkas. Jame taip pat reikėtų pasirūpinti žmonių natūraliu instinktu. Mano nuomone, tualetai turėtų būti visose miesto vietose, į kurias renkasi gyventojai. Tai yra toks darbinis-ūkinis klausimas, kurį mes galime spręsti ir pagerinti savo įvaizdį ir gyventojų, ir miesto svečių, ir užsieniečių akyse“ – komentuoja G. Stoškus. 

Pavieniai svarstymai Jurbarko rajono savivaldybėje

Paskelbus žinią apie viešoje vietoje gamtinius reikalus atliekančius žmones, į ją sureagavo Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos narė Inga Molevaitė, komentuodama, kad sprendimas tikrai bus. „Dėl situacijos kalbėjausi su UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriumi Edmundu Mačieža. Pasidomėjau kiek išviso turime tualetų. Atsakymas šokiravo, pasirodo, kad tik penkis. Man šis klausimas kilo tada, kai prie karjero buvo pastatytas tik vienas tualetas, nors mano manymu jie turėtų būti du – vyrams ir moterims“ – sako I. Molevaitė. Kaip pasakoja moteris, su UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriumi buvo kalbėta apie tai, kiek jo manymu tualetų turėtume turėti. Direktoriaus nuomone Jurbarko mieste reikėtų mažiausiai 10 vienetų kapsules turinčių tualetų.

I. Molevaitė teigia pati imsis spręsti šį klausimą. Jos nuomone mieste yra trys pagrindinės vietos, reikalaujančios biotualeto įrengimo – prie naujosios „Norfos“, autobusų stotyje ir panemunės aikštelėje. Tiesa, jie turėtų veikti ištisus metus, t.y. turi būti šildomi.  Vieną puikų viešąjį tualetą turime šalia tarybinių karių kapinių, tačiau jis veikia sezoniškai, žiemą yra uždaromas, nes nešildomas. 

„Labai tikiuosi, kad Taryba pritars ir tualetai atsiras kuo greičiau, nes tai yra svarbiausias žmogaus fiziologinis poreikis ir mes privalome užtikrinti, kad jis būtų patenkintas. Šiai dienai jie tiesiog atlieka gamtinius reikalus kur papuola, nes kitos galimybės nėra. Prekybos centrai neįleidžia žmonių, net mamų su vaikais. Tai, aišku, priklauso ir nuo personalo žmogiškumo“ – sako I. Molevaitė.

Moters nuomone svarstytinas klausimas dar ir tas, kad šiandien, pavyzdžiui, įvairioms šventėms Jurbarko miestas nuomojasi biotualetus iš kitų savivaldybių, įmonių, taip sumokėdami nemažus pinigus. „Klausimas – ar neapsimokėtų mums patiems pirkti daugiau vienetų ir  taip pat nuomoti biotualetus kitoms savivaldybėms? Taip ne tik sutaupytume, bet ir galimai  uždirbtume papildomas pajamas. Diskusiją inicijuosiu šiuo klausimu taip pat“ – komentuoja Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos narė Inga Molevaitė.

Jurbarko rajono policijos komisariato patarimai

Kaip „Mūsų laikui“ komentavo Jurbarko rajono policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius, problemą galima pradėti spręsti ir įstaigoms įsirengus vaizdo stebėjimo kameras bei apšvietimą. „Vaizdo kameros ir geras apšvietimas visada yra sprendimas, norint sustabdyti viešosios tvarkos pažeidimus. Pirmiausiai čia padėtų apšviesta vieta, kadangi, greičiausiai, niekas nenorės tų gamtinių reikalų atlikti gerai matomoje vietoje, nes bus gėda“ – sako A. Dumčius.  

Žinoma, pastebėjus tokius veiksmus pirmiausiai reikia kreiptis į policiją. Ji ir imsis veiksmų baudžiant pažeidėjus. 

Straipsnis  22 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Dviratininkų dovana Jurbarko medikams

Dviratininkų dovana Jurbarko medikams  0

Vagys apšvarino sodybą. Kaip pastebėti  būsimos vagystės „ženklus“?

Vagys apšvarino sodybą. Kaip pastebėti būsimos vagystės „ženklus“?  0

„Septynių brolių miegančių“ diena pranašauja lietingą laikotarpį

„Septynių brolių miegančių“ diena pranašauja lietingą laikotarpį  0

Kaip ieškoti viešųjų pirkimų konkursų ir išvengti klaidų teikiant paraišką?

Kaip ieškoti viešųjų pirkimų konkursų ir išvengti klaidų teikiant paraišką?  0

Staigmena vežėjams. VMI pradeda nuolatines patikras keliuose specialiai pažymėtais automobiliais

Staigmena vežėjams. VMI pradeda nuolatines patikras keliuose specialiai pažymėtais automobiliais  1

Nemune vėl galima maudytis – užterštumas buvo laikinas

Nemune vėl galima maudytis – užterštumas buvo laikinas  0

Dviračių žygio per Lietuvą dalyviai užsuks į Jurbarką

Dviračių žygio per Lietuvą dalyviai užsuks į Jurbarką  0

Pieno gamintojai sulauks valstybės pagalbos

Pieno gamintojai sulauks valstybės pagalbos  0

Vertimai švenčia parapijos įkūrimo šimtmetį ir bendruomenės veiklos dešimtmetį

Vertimai švenčia parapijos įkūrimo šimtmetį ir bendruomenės veiklos dešimtmetį  0

Dvaro parke savaitgalį galėsite pasigrožėti įvairiausių veislių šunimis

Dvaro parke savaitgalį galėsite pasigrožėti įvairiausių veislių šunimis  0

Maišelių pasigaminti galima ir iš perskaitytų nenaudojamų laikraščių. Prikelsite juos antram gyvenimui ir gamtai pasitarnausite.

Liepos 3-ioji – diena be plastikinių maišelių!  0

Jurbarkiečių pranešimas išgirstas – įstrigę paukščiai iš vandens gniaužtų išvaduoti

Jurbarkiečių pranešimas išgirstas – įstrigę paukščiai iš vandens gniaužtų išvaduoti  0

Trečiadienis – paskutinė diena, kai galima pateikti pajamų deklaracijas

Trečiadienis – paskutinė diena, kai galima pateikti pajamų deklaracijas  0

Smulkiuosius ūkininkus pasieks 200 eurų išmoka

Smulkiuosius ūkininkus pasieks 200 eurų išmoka  1

Guldant į ligoninę ne visada reikės atlikti tyrimą dėl koronaviruso

Guldant į ligoninę ne visada reikės atlikti tyrimą dėl koronaviruso  0

Ruošiamasi tradicinei Jurbarko krašto šventei

Ruošiamasi tradicinei Jurbarko krašto šventei  2

Jei neišnaudojote atostogų, patirsite nuostolių

Jei neišnaudojote atostogų, patirsite nuostolių  0

Abiturientams tęsiasi išbandymų maratonas – šiandien laiko lietuvių kalbos egzaminą

Abiturientams tęsiasi išbandymų maratonas – šiandien laiko lietuvių kalbos egzaminą  0

Atsakymai į klausimus apie SEO, kurių nemalonu klausti

Atsakymai į klausimus apie SEO, kurių nemalonu klausti  0

Jurbarke prašniokštusi audra vartė medžius, užtvindė gatves

Jurbarke prašniokštusi audra vartė medžius, užtvindė gatves  4

Norite atsidurti „Rugiuose prie bedugnės“? Važiuokite į Sudargą!

Norite atsidurti „Rugiuose prie bedugnės“? Važiuokite į Sudargą!  1

Informacija dėl Jurbarko miesto seniūnijos darbo

Informacija dėl Jurbarko miesto seniūnijos darbo  0

Šokių repeticijos Dainų slėnyje. Ruošiamasi koncertui per Jonines

Kultūros centro salės remontas renginius iškeldins į kitas erdves  0

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda perskaitė pirmąjį metinį pranešimą (video)

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda perskaitė pirmąjį metinį pranešimą (video)  0

Mūsų partneriai