Didžiausia problema – neatsakingi šunų šeimininkai
Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose neretai gvildenama bešeimininkių ar netinkamai prižiūrimų gyvūnų tema – kai kurie Jurbarko gyventojai skundžiasi palaidais šunimis, bėgiojančiais gatvėmis ir gąsdinančiais praeivius, be antsnukių ir / ar pavadėlių vedžiojamais augintiniais ir gatvėse paliekamomis šunų „dovanėlėmis“. Rugpjūčio pradžioje kilusiame konflikte tarp šunų vedžiotojų vienas iš jų netgi griebėsi dujų balionėlio, kurį, tiesa, panaudojo ne prieš galimai netinkamai savo Jorkšyro terjerų veislės šunį vedžiojusį šeimininką, o prieš nediduką keturkojį. Ar ši problemą tikrai tokia didelė ir kas daroma jai spręsti, pasiteiravome Jurbarko rajono savivaldybės administracijos, Jurbarko miesto seniūnijos, UAB „Jurbarko komunalininkas“ ir visuomenės sveikatos specialistų.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos „Mūsų laiką“ informavo, kad 2022 metais medicinos pagalbos į sveikatos priežiūros įstaigas kreipėsi 18 Jurbarko rajono gyventojų, nukentėjusių nuo šunų, 5 – nuo kačių ir 3 buvo sužaloti laukinių gyvūnų; 2023 metais į sveikatos priežiūros įstaigas kreipėsi 19 asmenų, nukentėjusių nuo šunų, ir 6 asmenys, nukentėję nuo kačių.
Nors nuo gyvūnų nukentėjusių asmenų, besikreipiančių į gydymo įstaigas, skaičius išlieka panašus, šiais metais nukentėjusiųjų dar gali būti kiek daugiau, nes tik per aštuonis, sausio–rugpjūčio, mėnesius medicinos pagalbos jau kreipėsi 18 asmenų, nukentėjusių nuo šunų, ir 5 asmenys, nukentėję nuo kačių.
Iš pateiktų duomenų susidaro įspūdis, kad didesnioji dalis asmenų nukenčia ne nuo atsitiktinai užpuolusių, pirmą kartą matomų šunų ar kačių, bet nuo pažįstamų gyvūnų. Jei 2022 m. 8 asmenys nukentėjo nuo gyvūnų, kurių šeimininkai buvo žinomi, o 18 asmenų – nuo nežinomų gyvūnų, per pastaruosius dvejus metus ši statistika pasikeitė: 2023 m. nuo žinomų gyvūnų nukentėjo 15 asmenų, nuo nežinomų – 10, o per aštuonis šių metų mėnesius nuo žinomų gyvūnų nukentėjo 16 asmenų ir tik 7 – nuo nežinomų.
Už kontrolę atsako savivaldybės administracija ir seniūnijos
Už bešeimininkių šunų kontrolę yra atsakinga savivaldybės administracija ir seniūnijos, rašoma Jurbarko rajono savivaldybės administracijos rašte, parengtame viešųjų ryšių specialistės Janinos Sabataitienės ir pasirašytame administracijos direktorės Rūtos Vančienės.
Anot savivaldybės administracijos, palaidų ir neprižiūrimų šunų problemą sukelia gyventojai, auginantys šunis, bet nesilaikantys Gyvūnų laikymo taisyklių. Apie pastebėtus bešeimininkius gyvūnus siūloma pranešti gyvenamosios vietos seniūnijai. „Gavus pranešimą apie palaidus šunis yra kviečiama benamių gyvūnų gaudymo paslaugas atliekanti tarnyba. Tačiau tam, kad benamis gyvūnas būtų pagautas kuo greičiau, reikalinga ir visuomenės pagalba – operatyviai pateikta informacija apie gyvūno buvimo vietą, galimą šeimininką ir kita padėtų greičiau išspręsti iškilusią problemą“, – siūlo savivaldybės administracija.
Visą straipsnį skaitykite spalio 4 d., penktadienio, laikraštyje „Mūsų laikas“ arba užsiprenumeravę elektroninę laikraščio versiją.
HIRE CRYPTOCURRENCY SCAM RECOVERY SERVICES // THE HACK ANGELS RECOVERY AGENCY
Natalijos Bunkės solinis koncertasI was hea...