Debatai įdomūs tik kandidatų palaikymo komandoms (VIDEO)
Spalio 13-ąją vyks Seimo rinkimai. Likus kelioms savaitėms iki jų šalyje, tuo pačiu ir Jurbarke, pradėti organizuoti kandidatų į Seimą debatai. Rugsėjo 27 dieną jurbarkiečiai turėjo progą gyvai užduoti klausimus Karšuvos vienmandatėje apygardoje į Seimą kandidatuojantiems politikams.
Penktadienio, rugsėjo 27-osios, popietę Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro konferencijų salėje vyko debatai, organizuoti „Žinau, ką renku“ komandos – nešališko politikos stebėsenos tinklo, kuriame dalyvauja jauni žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Iš devynių kandidatų į debatus atvyko septyni: Audronė Balčiūnienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Egidijus Giedraitis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Leonas Greičius (Lietuvos regionų partija), Ričardas Juška (Liberalų sąjūdis), Liudmila Norkaitienė (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“), Algirdas Peniuta (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Dobilas Sinkevičius (Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai). Debatus Jurbarke moderavo naujienų agentūros ELTA verslo naujienų redaktorius Ignas Dobrovolskas. Nors pasiklausyti politikų susirinko pilna salė, tačiau didžioji susirinkusiųjų dalis – kandidatų palaikymo komandos (partiečiai, bendraminčiai, artimieji). Tad nieko nuostabaus, kad moderatoriui dar prieš prasidedant debatams paprašius pakelti rankas tuos, kurie jau apsisprendę, už ką balsuos, pakilo rankų miškas.
Susitikimas su politikais vyko daugiau nei dvi valandas, per kurias visi septyni kandidatai turėjo atsakyti į įvairius ekonominius, visuomeninius, užsienio politikos ir kt. klausimus. Moderatorius patikrino ir kandidatų bendrąsias šalies istorijos, kultūros, politologijos ir pan. žinias. Kandidatai atsakinėjo ne tik į moderatoriaus, bet ir žiūrovų iš salės užduotus klausimus. Politikai turėjo atsakyti, kodėl jie dalyvauja rinkimuose, išreikšti savo poziciją įvairiais klausimais: ar vienmandatės apygardos turi išlikti; ar Lietuvai Europos taryboje turi atstovauti šalies Prezidentas; ar iš pensijų fondų asmuo gali atsiimti visus pinigus, kuriuos sukaupęs; ar keistų Lietuvos politiką Kinijos atžvilgiu. Į susitikimą atėjusiam jurbarkiečiui Džeraldui rūpėjo sužinoti, ar kandidatai, patekę į Seimą, inicijuos įstatymų pakeitimus, kad būtų galima atšaukti išrinktą Seimo narį; klausė, kodėl valstybės įmonių vadovai gauna didesnes algas už Prezidentą ir premjerą; taipogi paskatino išsakyti nuomonę apie visuomeninį transliuotoją (LRT), išreiškęs abejones dėl transliuotojo objektyvumo visų partijų atžvilgiu. Kitam jurbarkiečiui, Alvydui, rūpėjo sužinoti, kas bus, jei priesaiką sulaužę politikai bus išrinkti į Seimą. „Kaip jie duos priesaiką? Gal reikia keisti teisės aktus?“ – klausė jis. Šis jurbarkietis atkreipė dėmesį ir į tai, kad Lietuvoje šiais metais per biudžetą perskirstoma 33 proc. siekianti BVP (Bendrojo vidaus produkto) dalis, kai BVP perskirstomos dalies vidurkis ES šalyse yra gerokai didesnis, taip paskatindamas kandidatus išsakyti poziciją dėl mokesčių kėlimo – gal reikia juos didinti, norint, kad viešajam sektoriui netrūktų pinigų. Verslininkei Vitalijai norėjosi išgirsti kandidatų poziciją grynųjų pinigų atžvilgiu – ar šie turėtų išlikti. Kandidatai turėjo išsakyti savo poziciją ir apie tradicinę šeimą bei jos vertybes.
Moderatorius I. Dobrovolskas patikrino ir bendrąsias kandidatų žinias, reziumavęs, kad atsakinėdami į šiuos klausimus Karšuvos vienmandatininkai pasirodė kur kas geriau nei Vilniaus Žirmūnų apygardos kandidatai.
Pasitikrinkite, ar jūs atsakytumėte į klausimus, užduotus kandidatams: kas parašė pirmąją lietuvišką knygą, koks Lietuvos valdovas įkūrė Vilniaus universitetą, kas buvo pirmoji moteris, išrinkta Lietuvos Seimo pirmininke, kokia minimali mėnesinė alga neatskaičius mokesčių, kas buvo pirmasis išrinktas Lietuvos prezidentas, kiek trunka kadencija Europos parlamente, ar gali Seimo narys įdarbinti padėjėju sau artimą asmenį, kaip vadinama koalicija, sudaryta įš kelių ideologiškai skirtingų partijų, ar gali į Seimą kandidatuoti 21 metų asmuo, išvardinti istorines Lietuvos sostines ir pan.
Kandidatų debatus organizuoja ir Vyriausioji rinkimų komisija – internetinėje erdvėje skelbiamos specialios jos apmokėtos rinkimų agitacijos laidos. Atkreipsime dėmesį, kad tuose debatuose iš devynių Karšuvos apygardos vienmandatininkų dalyvavo tik penki. Šios apygardos kandidatus padiskutuoti buvo kvietęs ir internetinis transliuotojas Laisvės TV.
Losing Bitcoin due to uncertainties and issues can be life-draining for anyone who has invested in B...
Marijampolės apskrities pareigūnai išaiškino vyro nužudymą