Dalis konfiskuotų automobilių keliauja į Ukrainą
Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) suvestinėse kiekvieną savaitę pasirodo pranešimai apie įvairiose komisariato aptarnaujamos teritorijos vietose už automobilio vairo sustabdomus neblaivius ir teisės vairuoti neturinčius asmenis. Tokie įžūlūs vairuotojai įkliūva ne tik kaimiškose vietovėse, bet ir miestų gatvėse. Neretai iš tokių „kelių gaidelių“ yra konfiskuojami automobiliai, kurie gali būti perduoti Ukrainai.
Daug šansų, kad į Ukrainą iškeliaus visureigis „Jeep Gran Cherokee“, už kurio vairo sėdėjęs neblaivus ir teisės vairuoti neturėjęs 42 metų vyras sustabdytas vasario 14 d., apie 23 val. 35 min., Jurbarko rajone, Pamituvio kaime. Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,17 prom. Kitas „donoras“ – automobilį „Audi A6“ vairavęs neblaivus ir teisės vairuoti neturintis 34 metų vyras, kuriam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,79 prom., įkliuvo vasario 18 d., apie 12 val. 20 min., Saulėlydžio gatvėje Jurbarke. Suvestinėse nurodoma, kad abiejų vairuotojų automobiliai išgabenti į saugojimo aikštelę, o jų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 281-1 str. 1 d. (Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo). Tokiems vairuotojams gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų, taip pat gali būti konfiskuojamas ir vairuotas automobilis.
Kaip teigia teisininkai, turto konfiskavimas, t. y. priverstinis neatlygintinas turto iš kaltininko ar kitų žmonių paėmimas valstybės nuosavybėn, yra baudžiamojo poveikio priemonė, įtvirtinta Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 72 straipsnyje,. Kaltininkui nuosavybės teise priklausantis turtas privalo būti konfiskuotas visais atvejais, o jei jis priklauso kitiems asmenims, konfiskuojamas, kai nustatomi tam tikri minėtame straipsnyje esantys požymiai, pavyzdžiui, ar savininkas žinojo arba turėjo galimybę žinoti, kad su transporto priemone gali būti padaryta nusikalstama veika ir pan.
Dalis automobilių perduodami Ukrainai
Pasidomėjome, koks yra konfiskuotų automobilių likimas. Kaip „Mūsų laiką“ informavo Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovai, konfiskuotos transporto priemonės perduodamos Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), kuri organizuoja šių priemonių realizaciją. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, per 2024 metus į apskaitą perimta apie 1,5 tūkst. transporto priemonių už 3,46 mln. Eur. Tiesa, tame skaičiuje yra ne tik iš policijos perimti automobiliai, bet visi, kuriuos VMI perdavė įvairios institucijos. Per praėjusius metus parduota apie 1,3 tūkst. transporto priemonių už 1,88 mln. Eur.
Nemaža dalis konfiskuotų automobilių iškeliauja į Ukrainą. Per 2024 metus VMI Ukrainai perdavė 196 valstybės konfiskuotas transporto priemones, kurių bendra vertė – daugiau nei 635 tūkst. Eur. Daugiausia tai dyzelinių variklių, didesnio pravažumo automobiliai, pavyzdžiui, visureigiai, vienatūriai, vilkikai, krovininiai automobiliai, mikroautobusai ir keleiviniai autobusai, universalo kėbulo tipo automobiliai.
2024 metais Ukrainai perduota ne tik automobilių, bet ir kito turto už 25 tūkst. Eur: vaizdo, garso įrangos, kompiuterių, keltuvų, ir pan. Iš viso nuo karo pradžios automobilių ir kitos įrangos Ukrainai perduota už 1,4 mln. Eur.
Scammers have ruined the forex trading market, they have deceived many people with their fake promis...
Jurbarko kultūros centras turi naują vadovą