Daliai gyventojojų negavus įspėjamųjų pranešimų, specialistai dalinasi galimomis to priežastimis
Kovo 18 d. pirmoje dienos pusėje buvo atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemų patikrinimas, kurio metu buvo įjungiamos sirenos. Deja, dalis gyventojų įspėjamųjų pranešimų apie tai į savo mobilųjį įrenginį negavo.
„Ar tai yra operatorių problema? Ne“, – trumpai LRT.lt komentavo „Bite Lietuva“ komunikacijos ekspertas Jaunius Špakauskas.
Tuo metu „Tele2“ komunikacijos atstovė Asta Buitkutė teigė, kad operatorius jau nuo ryto aiškinasi problemos priežastį.
Visgi tai, kad kai kurie gyventojai negauna saugos pranešimų gali būti ir priežastis to, kad nėra įjungtas jų gavimas telefone. A. Buitkutė pasidalino instrukcijomis, kaip pranešimus įjungti telefonuose su „iOS“ ir „Android“ operacinėmis sistemomis.
Telefonuose su „iOS“ operacine sistema spauskite „Settings“ – „Notifications“ – slinkite į apačią, kur rasite „Government Alerts“ ir įjunkite visus tris įspėjimų lygius – „AMBER Alerts“, „Alert Level-2“ ir „Alert Level-3“.Telefonuose su „Android“ operacine sistema spauskite „Nustatymai“ – „Saugumas ir pavojus“ – „Belaidžiai nepaprastieji įspėjimai“. Tuomet įjunkite „Leisti įspėjimus“ ir nepamirškite įjungti jų atskirų lygių – „LT-Alert (2 lygis), „LT-Alert (3 lygis), „LT-Amber“.
„Bitė Lietuva“ naujos kartos tinklų direktorius Modestas Ropė LRT.lt pasakoja, kad įspėjamieji pranešimai, kitaip nei SMS žinutės, siunčiami ne įprastu ryšiu, bet per visai kitą „Cell Broadcast“ sistemą.
„Ši technologija leidžia žinutes daugybei žmonių siųsti vienu metu kitokiu ryšiu nei įprasti pranešimai. Žinutės siunčiamos viena kryptimi (siunčiama, ne gaunama), taip taupomi mobiliojo tinklo resursai, jis yra nėra apkraunamas, tad žmonės įspėjami greitai, o žinutės užstrigimo dėl tinklo apkrovimo rizika – mažesnė. Tokias žinutes siunčia ne ryšio tiekėjas, bet valstybės tarnybos“, – teigia ekspertas.
M. Ropė teigia, kad viena iš priežasčių, kodėl žmonės negauna pranešimų gali būti ir pasenęs įrenginys.
„Įspėjamųjų pavojaus žinučių gali negauti žmonės, turintys išties senus telefonus ar net mygtukinius įrenginius. Dėl pačių žmonių saugumo kviečiame įrenginius atsinaujinti“, – sako pašnekovas ir primena, kad dieną, kai siunčiami pranešimai ypač svarbu palaikyti kontaktą su artimaisiais ir įsitikinti, kad visi gavo siųstą informaciją.
„Net jei ir gavote svarbų institucijų pranešimą, pradėkite pokalbį šeimoje, artimiausioje aplinkoje su bičiuliais ir artimiausiaisiais. Taip būsite tikri, kad net ir tie žmonės, kurie pranešimo negavo arba į jį nesureagavo, bus tinkamai informuoti“, – primena „Bitė Lietuva“ naujos kartos tinklų direktorius Modestas Ropė.
Kai mano pažįstami, iš kitų kraštų, teiraujasi ką aplankyti atvykus į mūsų miestą, visada patariu. N...
Muziejų darbą paralyžiuoja vidiniai nesutarimai